Skocz do zawartości

Ocieplenie kontenerow


Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów
I ja zabrałem się za budowę swojego domu jednak w trochę nietypowy sposób.
Zainspirowany kontenerowym osiedlem w Londynie i akademikiem w Amsterdamie
postanowiłem stworzyć coś na ten wzór. Zamówiłem już 3 kontenery morskie 12mx2,5m
które później przerobie i połączę w jeden budynek. I teraz pytanie do kogoś kto zna
się na ocieplaniu. Czym najlepiej ocieplić takie kontenery?
Zastanawiałem się aby w miejsce blachy, czyli ścian obecnego kontenera powstawiać
plyte warstwa 10cm i całość jeszcze docieplić z zewnatrz styropianem tzw metoda lekka sucha.
Czy jest to dobry pomysł czy możne lepiej jakas inna metodę zastosować?
Wiem, ze co niektórzy pewnie pokaja się w tym momencie w głowę ze w naszym klimacie
coś takiego i ze ogólnie zwariowałem, ale naprawdę widziałem cale wielkie bloki w Amsterdamie z
takich kontenerów a klimaty mamy podobne także u nas tez powinno się sprawdzić.
dzięki za pomoc
pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Witam wszystkich forumowiczów
I ja zabrałem się za budowę swojego domu jednak w trochę nietypowy sposób.
Zainspirowany kontenerowym osiedlem w Londynie i akademikiem w Amsterdamie
postanowiłem stworzyć coś na ten wzór. Zamówiłem już 3 kontenery morskie 12mx2,5m
które później przerobie i połączę w jeden budynek. I teraz pytanie do kogoś kto zna
się na ocieplaniu. Czym najlepiej ocieplić takie kontenery?
Zastanawiałem się aby w miejsce blachy, czyli ścian obecnego kontenera powstawiać
plyte warstwa 10cm i całość jeszcze docieplić z zewnatrz styropianem tzw metoda lekka sucha.
Czy jest to dobry pomysł czy możne lepiej jakas inna metodę zastosować?
Wiem, ze co niektórzy pewnie pokaja się w tym momencie w głowę ze w naszym klimacie
coś takiego i ze ogólnie zwariowałem, ale naprawdę widziałem cale wielkie bloki w Amsterdamie z
takich kontenerów a klimaty mamy podobne także u nas tez powinno się sprawdzić.
dzięki za pomoc
pozdrawiam



Myślę że to dobry pomysł - styropian na klej z pistoletu <taka zielonkawa piana montażowa> klej siatka klej i ewentualnie elewacja .Nie zapomnij o dobrej wentylacji w środku icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
Cytat

Myślę, że zamiast wycinać wystarczy tylko ocieplić. Ja mam podobny pomysł tylko jest jeden problem.Jak uzyskać pozwolenie budowlane, czyli skąd projekt ja takiego nie znalazłem. Jeśli to możliwe to proszę o pomoc.
Andrzej

Wycinanie byłoby bez sensu. Blacha trapezowa ścian stanowi usztywnienie całej konstrukcji kontenera.
Kontener można potraktować jako element konstrukcji budynku. Do zaprojektowania pozostaje cała reszta: fundamenty, dach, izolacja termiczna przegród zewnętrznych, dobór okien i drzwi, instalacje wody zimnej i ciepłej, kanalizacji, ogrzewania, elektryczna, wentylcji, projekt zagospodarowania terenu.
Całość musi spełniać wymogi określone w decyzji o warunkach zabudowy terenu lub w planie zagospodarowania przestrzennego.
Po prostu potrzebny jest potrzebny jest projekt indywidualny sporządzony przez osoby posiadajace odpowiednie uprawnienia.
Link do komentarza
  • 5 lata temu...

Dzień dobry.
Wiem, że temat dość stary, ale może ktoś jeszcze ma takie plany/ marzenia- budowa domu z kontenerów.
Otóż mam taką sprawę/propozycję- jestem architektem i właśnie pracuję nad rozszerzeniem swojej działalności projektowej o projekty oparte na kontenerach morskich. Czyli budownictwo modułowe- kilka/ kilkanaście wariantów. Byłyby to budynki odważne, nowoczesne i tzw. designerskie- nic podobnego do budynków zaplecza budowy, itp.
Chętnie nawiążę współpracę z potencjalnymi Inwestorami w celu wykonania projektów "pilotażowych", które mogłabym użyć do celów marketingowych.
Ceny byłyby preferencyjne.
Pozdrawiam,
Ola, architekt
info@babaka.pl
Link do komentarza
ale sobie wybrałem miejsce do mieszkania. Ale gratuluje pomysłu. W miejscu mojej poprzedniej pracy takie kontenery były postawione na ziemi i nie były w środku niczym ocieplone i w zimie to była masakra. Nikt nie chciał tam iść coś szukać bo zawsze było mega zimno. A w mojej nowej pracy mamy taki kontener i jest on od środka ocieplony zwykłym styropianem. I jest ciepło. W lato było mega ciepło. Zimy jeszcze nie miałem okazji pracować w tym ocieplonym kontenerze.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Hardkorowo podszedłeś do sprawy. Zamieszkałeś w tym swoim blaszanym domku? Ja używam takiego kontenera w pracy. Ociepliłem styropianem i pianką. Grzeję się za pomocą Infrapaneli. Jest to bezpieczne rozwiązanie i idealnie sprawdza się w małym pomieszczeniu, bo nie zajmuje cennego miejsca. A na jakie ogrzewanie Ty się zdecydowałeś?
Link do komentarza
  • 3 lata temu...
  • 5 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...