Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
papuch111

warunki zabudowy a wydanie war przyłączenia energi!

Recommended Posts

Absurd, do wniosku o warrunki zabudowy należy dołączyć warunki przyłączy ale o warunki zabudowy może wystąpić nawet osoba trzecia (tak jest napisane) nie musi to być właściciel natomiast do wniosku o przyłącze energetyczne należy dołączyć akt własności.... rozumiecie coś z tego? Czyli aby uzyskać wz musisz być właścicielem bo inaczej enea nie wyda warunków przyłącza... o co chodzi!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do wniosku o wz nic nie musisz załączać, ale możesz i to przyśpiesza wydanie decyzji. Jeśli nie załączysz warunków to gmina sama wystąpi do dostawcy miediów o zapewnienie dostawy energi czy wody. Taka procedura może wydłużyć czas oczekiwania nawet do 6 m-cy lub dłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki za odpowiedz- dzwoniłam do gminy i kategorycznie wymagają dokumentu z energi i wodociągów ;-( nie jestem właścicielem działki ale chcę ją kupić z tym że jest to dz rolna z decyzją o podziale i przeznaczeniu pod budowę domów jednorodzinnych. Chciałam sie zorientować czy wydaczą wz bez problemów czy nie- tzn czy rolna stanowi tu problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepisy mówia tak:
Cytat

USTAWA z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z dnia 10 maja 2003 r.)

Art. 61. 1. Wydanie decyzji o warunkach zabudowy jest możliwe jedynie w przypadku łącznego spełnienia następujących warunków:
3) istniejące lub projektowane uzbrojenie terenu, z uwzględnieniem ust. 5, jest wystarczające dla zamierzenia budowlanego;
5. Warunek, o którym mowa w ust. 1 pkt 3, uznaje się za spełniony, jeżeli wykonanie uzbrojenia terenu zostanie zagwarantowane w drodze umowy zawartej między właściwą jednostką organizacyjną a inwestorem.Różnie wygląda respektowanie tego zapisu, w różnych gminach.
Często przyjętą praktyką jest tzw. "umowa warunkowa" czyli z zapisem, że realizacja umowy po dostarczeniu aktu własności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...