Skocz do zawartości

schody wewnętrzne


Recommended Posts

Jesteśmy na etapie wyboru wzoru schodów. Będą drewniane, ażurowe, nie zakręcone:) Mają byc wygodne i z bezpieczną dla dzieci balustradką. Mamy 17 stopni (chyba) i podest.
Czy macie jakies ładne wzory?
Czy cena około 7-8 tysięcy za schody dębowe tej długosci (tyle wstepnie powiedział nam stolarz) jest dobra?
Czy praktyczne są ewentualnie metalowe elementy tralek czy lepiej zrobic drewniane?
Link do komentarza
Cytat

Jesteśmy na etapie wyboru wzoru schodów. Będą drewniane, ażurowe, nie zakręcone:) Mają byc wygodne i z bezpieczną dla dzieci balustradką. Mamy 17 stopni (chyba) i podest.
Czy macie jakies ładne wzory?
Czy cena około 7-8 tysięcy za schody dębowe tej długosci (tyle wstepnie powiedział nam stolarz) jest dobra?
Czy praktyczne są ewentualnie metalowe elementy tralek czy lepiej zrobic drewniane?


Kropeczko jeśli chodzi o cenę to jest bardzo dobra, ja się dowiadywałam to mi wychodziło 15 - 18 za bukowe. Co do metalowych dodatków to rzecz gustu, ja myślę, że przy małych dzieciach utrzymać te metalowe elementy w dobrej formie będzie trudno no i nie zapominajmy, że przy uderzeniu w metal jednak trochę bardziej boli niż w drewno.
Link do komentarza
Aciu szukaj dalej:) U nas tak około 15 to krzyczą sobie tacy juz naprawdę najdrożsi stolarze, bukowe schody kosztują u większości 5-6 tys.
zobacz te http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=618961413
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=621920716
Ja już kupiłam przez allegro kominek- i jestem bardzo zadowolona:) Teraz grzejniki też najpierw wycenił mi ten sprzedajacy - http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=619075949 ma bardzo dobre ceny, ale jak przyszłam z tą wyceną u nas do jednego sklepu udało nam się zbić do tej samej ceny na miejscu:)))) Jednak sprzedawcy chcą sprzedaćicon_smile.gif
A spróbuj to- niskie ceny i ładne wzory moim zdaniem:) http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=623677547
Link do komentarza
Wiesz Kropeczko po namyśle z mężem zrezygnowaliśmy ze schodów drewnianych ażurowych i to nie ze względów na cenę bo tak jak piszesz jak byśmy poszukali to pewnie coś by się znalazło w ciekawszej cenie. Zrobimy schody betonowe obłożone drewnem takie jak ma u siebie Tukaj, a to dlatego, że nie wiem czy nie będę zmuszona wprowadzić się wcześniej, a wtedy schody musiały by już być, a tak wykończyć je możemy jak już będziemy mieszkać. Nie wyniesie nas to dużo więcej bo za betonowe nasz wykonawca policzył nam 3 tys, myślę, że u stolarza za obudowę samych stopnic ( podstopnice wykończymy farbą akrylową, żeby łatwo było umyć) i balustrady nie damy więcej jak 5 tys. Więc w ósemce się zmieszczę.
Pozdrawiam
Link do komentarza
i bingo!! Ja trochę żałuję że nie zrobiłam tak jak Ty. W projekcie miałam betonowe- u nas ceny obłożenia podobne, 4-5 tys z balustradą- ale przekombinowałam, podobały mi się ażurowe że takie lekkie:) No i nie zrobiliśmy....... mam trochę dreszcze jak myślę o tym że za tydzień majstrzy muszą wnosić na góre tonę płytek po drabinie.... o wannie nie wspominając-- i ten dreszczyk za każdym razem jak mój pięciolatek drepcze po drabinie do "swojego" pokoiku.... Jesli ktoś ma schody z salonu jasne że muszą być "wiszące" , ale ja nie mam i mogłyby spoko być betonowe..
Link do komentarza
A ja myślę inaczej niż Wy. Mam schody betonowe i wolałbym z drewna. Koszt wykonania jest mniej więcej na tym samym poziomie, doliczając obłożenie ich trepami. Myślę, że schody z drewna nadałby lekkości domu. Oczywiście uniknąłem wielu kłopotów mając wylane betonowe podczas budowy domu, ale domu nie buduje się dla budowlańców tylko dla siebie.

Myślę, że jedynym minusem (a może urokiem) jest to że skrzypią, gdy się po nich chodzi.
Link do komentarza
Zgadzam się z Tobą, że schody drewniane są piękne wyglądają lekko i nadają cudowny klimat, ale są również minusy, tak jak pisała "kropeczka" okres budowania, ok schody są dla nas nie dla budowlańców, a wnoszenie mebli ja obawiałabym się właśnie wtedy najbardziej o ich wygląd. Schody ażurowe drewniane na pewno są niezastąpione (chociaż może i w tym względzie ktoś się nie zgodzić bo widziałam bardzo pięknie wykończone chody betonowe) jeżeli są częścią salonu, ale u mnie nie będą aż tak widoczne więc dlatego też zrezygnowałam z nich na korzyść betonowych, pod którymi zresztą zamontuję szafki na różne rzeczy i specjalne miejsce na kuwetę kota. Kwestia wyboru materiału i stylu schodów należy już do każdego indywidualnie. Każdy z nas musi sam dopasować do swojego oraz innych domowników trybu życia, a także potrzeb i schody, wannę, prysznic, pralkę, rodzaj ogrzewania i podłóg, jak i wiele wiele innych rzeczy.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
A my mamy drewniane bukowe ażurowe i nie zrobiłbym innych a na pewno betonowych, chyba że jest to osobna klatka schodowa.Robione były już po zamieszkaniu było trochę paprania ale efekt jest i wcale nie skrzypią.
Podsumowując jeśli do otwartej przestrzeni to tylko samonośne drewniane są lekkie i efektowne a możliwości, wzorów i materiałów na wykończenia cała masa a robiąc betonowe już mamy dużo ograniczeń bo trzeba ten beton jakoś zakryć.
Pozdrawiam.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...