Skocz do zawartości

Zestaw audio za rozsądne pieniądze


Recommended Posts

Cytat

Czy ktoś ma sprzęt JVC z drewnianymi membranami głośników? Zastanawiałem np. nad EX-A3 albo innym modelem z serii.


jesli chodzi o amplituner to zdecydowanie Denon ,a głosniki to zdecydowanie Dali ,brzmienie jest naprade imponujące wrecz podobne do satrych porządnych głosników altusa
Link do komentarza
Cytat

Tyle, że raczej nie zmieszczę się w założonym limicie icon_sad.gif Może jesteś w stanie podać jakieś konkretne modele dla używanego, starszego sprzętu? Bo o tym też myślałem, w ramach cięcia kosztów.


jesli wezmiesz sie za modele 15xx to około 4000zł sie zmescisz ,a na dzien dzisiejszy nie jestem juzna czasie bo za sprzetem latałem rok temu wtedy to wiedzialem wsztko teraz wiem ze u mnie gra wiec nie pomoge
Link do komentarza
Dzięki. Myślę, że tak często nie zmieniają modeli. Nie orientujesz się w starszych sprzętach? (ew. opcja używanych) Skąd miałeś jakieś informacje, dane tech. itp.? Chodzi mi np. o jakiś dobry serwis internetowy, bo przydałoby się to poza danymi od producenta.
Link do komentarza
Cytat

Dzięki. Myślę, że tak często nie zmieniają modeli. Nie orientujesz się w starszych sprzętach? (ew. opcja używanych) Skąd miałeś jakieś informacje, dane tech. itp.? Chodzi mi np. o jakiś dobry serwis internetowy, bo przydałoby się to poza danymi od producenta.


no Ja wychowywałem sie na na głosnikach Altus oraz zmacniaczach Pioneer ,dlatego taki wybór padł lubie dobre brzmienie i udezenie jak potrzeba ,ale co do konktretów to nie pomogę jedynie co bym widział w takim pomiesxczeniu to głosnik centallny ok 30Wat,przednie 2* 50Wat,tylnie 2*20Wat i aktywny subofer ok 80-100Wat i to wsztko podpiac do wzmacniacza denona seria 15xx
ewentualnie zobacz czasami ktos sprzedaje taki sprzet kiedys widziałem na ogłoszeniu taki amlituner za 1100zł a głosniki to zdecydowanie proponuje nowe bo nigdy nie wiadomo jak te z drugiej reki były traktowane
takie moje zdanie
Link do komentarza
Dzięki. U mnie zestaw będzie służył głównie do słuchania muzyki, dlatego wystarczy mi dobre stereo. Napisałem to chyba w pierwszym poście. Nie masz wrażenia, że te zestawy wielogłośnikowe zniekształcają pozycjonowanie dźwięku w stereo? Podejrzewam, że najlepiej całkowicie wyłączyć satelity przy słuchaniu stereo.
Link do komentarza
Cytat

Dzięki. U mnie zestaw będzie służył głównie do słuchania muzyki, dlatego wystarczy mi dobre stereo. Napisałem to chyba w pierwszym poście. Nie masz wrażenia, że te zestawy wielogłośnikowe zniekształcają pozycjonowanie dźwięku w stereo? Podejrzewam, że najlepiej całkowicie wyłączyć satelity przy słuchaniu stereo.


no fakt denon przy słuchaniu stereo wyłacza te satelity ,inaczej byłoby to napewno znieksztalcone ,niestety nie pomoge bo jak pisałem wczesniej juz nie jestem na bierzaco ,ale jesli stereo i z uzywek to jak gdzies wyszukałbycs w dobrym stanie głosniki altusy 100/120 i dotego dopiac dobry zmaczniacz chocby pioneer 2*100wat to naprawde miło posłuchac tego sprzetu tak na 30-40% głosnosci gdzie pasmo przenoszenia jest imponujace ale takie zestawy w dobrym stanie sa rozrywane
Link do komentarza
Dzięki, będę szukał. Prędzej czy później na coś trafię. Największy problem z "używkami", że jak się coś wyśledzi w Internecie u człowieka daleko od siebie, to nie ma jak sprawdzić przed zakupem. A sam wiesz, że ludzie ze sprzętem obchodzą się różnie.
Link do komentarza
ja mam głośniki JAMO. Kurcze nie powiem jaki model to konik mojego męża icon_redface.gif Nie były jakieś koszmarnie drogie, kupiliśmy je na wyprzedaży. Grają pięknie.
Jedno czego NIE polecam to sprzet firmy ONKYO. Miałam odtwarzacz dvd i był drogi- nie licze już ile razy się zepsłu az w końcu padł na dobre i jest do wyrzucenia! Never again!
Link do komentarza
Nie za bardzo teraz już jestem w temacie audio,ale o ile mi wiadomo zawsze,ale to zawsze Yamaha miała bardzo dobre wzmacniacze i amlitunery.Z kolumn głośnikowych to polecam niedoceniane Tonsil Maestro lub Bolero ewentualnie jak słuchasz jakiegoś techno lub muzyki disco to Altusy 200 lub Altusy 300 .Ale te ostatnie to są już tzw. meble(wielkość icon_smile.gif).Co do słuchania stereo na głośnikach 5.1 to ODRADZAM - jakość będzie fatalna - lepiej zainwestować w kolumny .
Link do komentarza
Cytat

Nie za bardzo teraz już jestem w temacie audio,ale o ile mi wiadomo zawsze,ale to zawsze Yamaha miała bardzo dobre wzmacniacze i amlitunery.Z kolumn głośnikowych to polecam niedoceniane Tonsil Maestro lub Bolero ewentualnie jak słuchasz jakiegoś techno lub muzyki disco to Altusy 200 lub Altusy 300 .Ale te ostatnie to są już tzw. meble(wielkość icon_smile.gif).Co do słuchania stereo na głośnikach 5.1 to ODRADZAM - jakość będzie fatalna - lepiej zainwestować w kolumny .


Popieram. Yamaha ma bardzo dobry sprzęt. Bardzo dobre i szczegółowe odwzorowanie dźwięków. Co do głośników, to polecam kanadyjskiego potentata Paradigm. Osobiście mam Paradigmy w wersji Monitor, niezbyt duże ale grają pięknie (a mam hopla na punkcie muzyki i jakości)
Link do komentarza
Cytat

Czy ta firma ma jakiegoś polskiego dystrybutora? Bo szczerze przyznaję, że nie znam tej marki. Znalazłem coś w sklepach w sieci ale wolałbym inf. od oficjalnego dystrybutora.


Ja kupiłem głośniki Paradigm w salonie Audio-Video- czyli w sklepie dobre parę lat temu. Sprzedawca zaprosił mnie do pokoju odsłuchowego, w którym było kilkanaście modeli kolumn różnych marek i sobie siedzieliśmy godzinę i słuchaliśmy różnej muzyki na różnych kolumnach. I mój wybór padł na Paradigmy. Co do przedstawicielstwa to jest :
POLPAK
zaś ceny możesz sobie oblukać
http://paradigm.rms.pl/
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 4 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
No jeśli nie zależy ci jakoś na macy, a sprzęt ma służyć domowemu odsłuchowi, to myślę że nie będziesz miał problemów ze znalezieniem. Mogę ci polecić sklep redcoon.pl, bo wiem że jest w nim sporo elektroniki. Ja tam zamawiam kuchenne historie, ale wybór rtv jest nielichy i samych dobrych producentów. Rozejrzyj się, jak coć to pytaj obsługę, jest bardzo fachowa w tym miejscu.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 5 miesiące temu...
3000 to ani plastik z marketu, ani audiofilski sprzęt, tak czy inaczej skupiłbym się na tych 4 elementach (chyba w odwrotnej kolejności):
a) marka (yamaha, denon, technics, i inne)
b) funkcjonalność
c) design (!)
d) głośniki - najlepiej posłuchać
Może warto rozejrzeć się za czymś z lat 90?
Link do komentarza
Cytat

3000 to ani plastik z marketu, ani audiofilski sprzęt, tak czy inaczej skupiłbym się na tych 4 elementach (chyba w odwrotnej kolejności):
a) marka (yamaha, denon, technics, i inne)
b) funkcjonalność
c) design (!)
d) głośniki - najlepiej posłuchać
Może warto rozejrzeć się za czymś z lat 90?



za 3000 to czasem jeden klocek kosztuje icon_wink.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...