Skocz do zawartości

łóżko pietrowe?


podkowka

Recommended Posts

Mam czworo dzieci i dwoje z nich ma wspólny pokój. Zastanawiam się nad kupnem łóżka piętrowego. Ale nie wiem, czy jest to bezpieczne. Cały czas mi się wydaje, ze któryś z nich spadnie. Może widzieliście coś ciekawego - jakieś specjalne zabezpieczenia, składane drabinki, aby nie było jak wejść itp. Co o tym myślicie? Proszę o radę.
Link do komentarza
Podkówko ja mam dwóch małych wariatów (2 i 5 lat) i w domu beda mieszkac razem- będzie im raźniej a chcemy młodszego wreszcie wyprowadzic z naszej sypialni. I chyba nie kupie łozka pietrowego bo się boje że bedą świrowac i spadną. icon_sad.gif Ale znalazłam fajna opcje która oszczedza miejsce a jest bezpieczna- pokaze Ci:) zobacz zestaw Hugo I bardzo mi sie podba pomysł wysuwania jednego łozka spod drugiego:) http://www.deltameble.pl/index.php?id=mlod...pl&music=on
Link do komentarza
Cytat

Podkówko ja mam dwóch małych wariatów (2 i 5 lat) i w domu beda mieszkac razem- będzie im raźniej a chcemy młodszego wreszcie wyprowadzic z naszej sypialni. I chyba nie kupie łozka pietrowego bo się boje że bedą świrowac i spadną. icon_sad.gif Ale znalazłam fajna opcje która oszczedza miejsce a jest bezpieczna- pokaze Ci:) zobacz zestaw Hugo I bardzo mi sie podba pomysł wysuwania jednego łozka spod drugiego:) http://www.deltameble.pl/index.php?id=mlod...pl&music=on


Moje drogie ja od 4 lat mam piętrusa, śpią na nim moi dwaj synowie ( 14 i 7 lat) ten starszy na dole młodszy na górze tak się ustawili. Nie było ani raz jakiegoś problemu z tym, że któryś spadł czy coś, w nocy to nie możliwe bo są dookoła zabezpieczenia (tylko materac musi być zgodny z zaleceniami), a w dzień to na górze bawią się w autobus, a szaleją na dywanie (tzn bawili i szaleli jakieś dwa - trzy lata temu bo starszy teraz już na to ochoty nie ma) . Na górę też wdrapuje się mała (2 latka) co prawda pilnuję jej ale nie zauważyłam żeby chociaż raz była zagrożona. Co do tych łóżek wysuwanych jedno z pod drugiego to mam mieszane uczucia, niby wszystko ok tyle, że po rozsunięciu zajmują dużo miejsca to raz a dwa jeżeli dziecko się mocno kręci to może w nocy spaść na to drugie, a jak zachce mu się siusiu to co musi deptać brata żeby wyjść od siebie?
Najlepszym wyjściem moim zdaniem są dwa osobne nie zależne łóżka, ale jeśli to jest z różnych względów nie możliwe to piętrus jest dobrym wyjściem, a dzieciom można wytłumaczyć żeby łóżek używały do spania, a dywanu do zabawy, ale oczywiście decyzja należy do każdej z nas po dokładnym przeanalizowaniu zachowań swoich dzieci.

Ps. Gdy chłopcy dostali piętrusa mieli 10 i 3 lata tka więc myślę, że 2 - latka można dla bezpieczeństwa umieścić na dole, a 5 - latka u góry, chociaż osobne łóżka byłyby najlepsze.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Do podkówki i kropeczki... . Można zacytować stare powiedzonko: zapomniał wół , jak cielęciem buł. Nie doceniacie swoich dzieci. Moi od najmłodszych lat korzystali z piętrusa i nikomu nic się nie stało. Faktem jest , że gdy się popatrzy na to badziewie , które przeważnie oferują sklepy- można się wystraszyć.
Link do komentarza
Hej icon_smile.gif
Według mnie łóżka pietrowe nie są niebezpieczne. Trzeba tylko wytłumaczyć dzieciom czego ne wolno. Synek ma teraz 7 lat a córeczka 4 i nigdy(przez 3 lata) nie było problemów ze spaniem na tym łózku. On śpi na górze a ona juz jako roczny szkrab spała na dole.
Fakt że nasze Łóżko jest mocne i stabilne, nie jak ten szajs który jest teraz w sklepach. Na pietrze jest płyta pod materacem a nie cienkie uginajace sie listewki i nie jest nastawiane jedno na drugie. Było robione na zamówienie jakies 20 lat temu z modrzewia. Daaawno temu spał na nim mój maz i jego brat icon_smile.gif

Takie łózko to super zabawa dla dzieciaków icon_smile.gif moje cześto robią sobie domek- zawieszamy koce i chowaja sie do srodka z zabawkami:)
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Witam
Jako dziecko sama spalam na lozku pietrowym z mlodsza siostra, ona nawet raz spadla podczas jednej z naszym glupich zabaw, ale nic sie jej nie stalo:-) wydaje mi sie ze nalezy wytlumaczyc dziecku ze skakanie z gory i wychylanie sie jest niebezpieczne i wystarczy. chyba ze jak moja mlodsza siostra, beda chcieli sprawdzici:-)) poza tym mojej siostry dzieci obecnie spia na lozku pietowym i nic sie nie dzieje. czasem nie ma sie wyjscia, gdy ma sie jeden pokoj do podzialu pomiedzy dwojke dzieci, a sam pokoj nie przekracza 10m2.
Jest wiele fajnych rozwiazan i pomyslow na umieszczenie dwojki dzieci w jednym pokoju, posylam link do strony gdzie znajdziesz kilka ciekawych pomyslow: KidsStudio oraz KidsStudio
pozdrawiam i powodzenia w urzadzaniu pokoju:-)
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Zgadzam się z opinią, że piętrowe łóżka są bezpieczne. Ja sama nie spałam na takim, ale moje koleżanki z podstawówki miały takie łóżko i to była dla nas frajda - powspinać się po drabince i posiedzieć na górze. Z reguły starsze dziecko śpi na wyższym łóżku i jest spokój. Będzie pilnowało mniejszego, żeby nie wchodziło na górę, albo robiło to ostrożnie. Dzieciaki mają instynkt samozachowawczy silniejszy niż nam się wydaje.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Ja jeszcze nie byłam w Egipcie, ale wystarczy, że zapuszczę się do lasu i stanę na polanie gdzie promienie słońca przesączając się przez firankę liści tworząc niesamowitą atmosferę i czuję się jak w bajce. To jak postrzegamy świat zależy tylko i wyłącznie od nas, niestety problemy dnia codziennego często zabijają w nas "dziecko", a trzeba je w sobie pielęgnować, żeby spojrzeć na świat choć raz na jakiś czas przez różowe okulary.
Zachwycić się motylem, tak jakbyśmy widzieli go po raz pierwszy, spojrzeć na tęczę i zastanowić się co jest na jej końcu, wyjść na letni deszcz nie martwiąc się o fryzurę, ubrania i o to "co ludzie powiedzą".
Trzeba zacząć BYĆ, a nie MIEĆ.
Choćby raz na jakiś czas.
NIE ZABIJAJMY DZIECKA, KTÓRE W NAS JEST.
Link do komentarza
Cytat

Ja jeszcze nie byłam w Egipcie, ale wystarczy, że zapuszczę się do lasu i stanę na polanie gdzie promienie słońca przesączając się przez firankę liści tworząc niesamowitą atmosferę i czuję się jak w bajce. To jak postrzegamy świat zależy tylko i wyłącznie od nas, niestety problemy dnia codziennego często zabijają w nas "dziecko", a trzeba je w sobie pielęgnować, żeby spojrzeć na świat choć raz na jakiś czas przez różowe okulary.
Zachwycić się motylem, tak jakbyśmy widzieli go po raz pierwszy, spojrzeć na tęczę i zastanowić się co jest na jej końcu, wyjść na letni deszcz nie martwiąc się o fryzurę, ubrania i o to "co ludzie powiedzą".
Trzeba zacząć BYĆ, a nie MIEĆ.
Choćby raz na jakiś czas.
NIE ZABIJAJMY DZIECKA, KTÓRE W NAS JEST.


Teoretycznie TAK! Ale praktyka... mnie dobija icon_sad.gif
Link do komentarza
Ja też miałem obawy co do bezpieczeństwa dzieci i dlatego nie zdecydowałem się na kupno gotowego łóżka. Dla moich dwóch brzdąców ( 3 i 7 lat ) łóżko wykonałem sam, aby barierki były wyższe niż standardowo, i tak powstała " baza spidermanów" icon_biggrin.gif
W tej chwili nawet bajki oglądają z góry...

DSC01446.jpg

Link do komentarza
ale wypas ceem! Gratuluje pomysłowości i umiejetności tatusia! Ja dodam od siebie tylko że u mnie w pierwszych dniach zbóje już właziły i złaziły z łózka wszystkimi stronami byle nie tam gdzie jest drabinka, ten mały też na szczęscie są póki co cali odpukac. Ale po dwóch tygodniach trochę im spowszedniało i teraz na łożku tylko śpią a zabawa wróciła do poziomu podłogi:)
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Maluchy mojej siostry też mają piętrowe łóżko, nawet nie wyobrażacie sobie jaka to jest radość dla nich. Do dziś się kłócą o to, kto ma spać na górze:) Nie ma się co bać o bezpieczeństwo swoich pociech, gdyż tego typu meble są zaprojektowane z myślą o dzieciach. Ponadto jest duży wybór takich mebli i można je dobierać nawet z myślą o dodatkach i dekoracjach pokoju dziecka. Jednak w tym wypadku radziłabym zajrzeć do sklepów internetowych:)
Link do komentarza
Cytat

Ja też miałem obawy co do bezpieczeństwa dzieci i dlatego nie zdecydowałem się na kupno gotowego łóżka. Dla moich dwóch brzdąców ( 3 i 7 lat ) łóżko wykonałem sam, aby barierki były wyższe niż standardowo, i tak powstała " baza spidermanów" icon_biggrin.gif
W tej chwili nawet bajki oglądają z góry...
[attachment=3227:HPIM0157.JPG]


REWELACJA! Gratuluję pomysłu icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Moja znajoma kupiła piętrowe łóżko swojemu jedynakowi, który ma duży pokój, ale to, co wybrała jest naprawdę super. Znalazła dość duże (ale mogła sobie na to pozwolić) łóżko z litego drewna, a więc solidne. Pod piętrem jest biurko i mini pokoik "młodego". Dzieciak szaleje z radości. a dodatkowo, zamiast schodzić o drabince zjeżdża po zjeżdżalni. No i cena była w porządku. http://www.esmebel.com/rodziny,sofie,9,Loz...FIE_2,0907.html
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
my przetestowaliśmy bezpieczeństwo mając dwóch bardzo urazowych chłopaków:) No więc dziecko nie spadnie z góry. Przynajmniej z takiego łozka jak ja mam, i mam na myśli że nie spadnie jak śpi. Bo pierwszego dnia mój 2,5- latek zrobił "przewieszke" przez barierkę i jak małpka z drzewa zszedł z góry niewłaściwą stroną... straszy kiedyś spadł z góry jak się tam bardzo kotłowali, ale nic mu się nie stało. Ale w czasie snu dziecko napewno nie spadnie.
Link do komentarza
Jak byłam dzieckiem, to marzyłam o takim łóżku, ale dzieciństwo przeszło, a łózka jak nie ma tak nie było. Moim zdaniem takie łóżka są doskonałe, szczególnie sprawdzają się w małych mieszkaniach, gdzie nie ma miejsca na więcej łóżek. Teraz można spotkać nawet jednoosobowe łóżka piętrowe - fajna sprawa dla jedynaków, ale nie są one zbyt praktyczne.
Link do komentarza
Cytat

Jak byłam dzieckiem, to marzyłam o takim łóżku, ale dzieciństwo przeszło, a łózka jak nie ma tak nie było. Moim zdaniem takie łóżka są doskonałe, szczególnie sprawdzają się w małych mieszkaniach, gdzie nie ma miejsca na więcej łóżek. Teraz można spotkać nawet jednoosobowe łóżka piętrowe - fajna sprawa dla jedynaków, ale nie są one zbyt praktyczne.



a mogłabyś napisać dlaczego nie są praktyczne? pytam bo kiedyś spotkałam się z takim rozwiązaniem: łóżko piętrowe było pozbawione "parteru" a w to miejsce było wstawione biurko. Tzn, że takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić cenną powierzchnię (zwłaszcza niedużego) pokoju. icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
Pewnie, a po co się buduje antresole? Ja uważam że to dobre rozwiązanie. Piętrowe łóżko oczywiście też jest super, wielka oszczędność miejsca, plus integruje dzieciaki. Moje chrześniaki buduję sobie domki w dzień zasłaniając dolne piętro kocami;) Na esmebel.com są bardzo ładne i solidne drewniane mebelki w niewysokich cenach. Zamówienie przez internet zaoszczędza rodzicom czasu. Oto przykłady:

Brak obrazka

Brak obrazka
Link do komentarza
ja też jak byłam dzieckiem zawsze marzyłam o tym, żeby mieć łóżko pietrowe, ale niestety nie było mi to dane:( Myślę, że każde dziecko będzie zadowolone z takiego mebelka. Muszę przyznać, że łóżeczka, które tutaj zaproponowała Proton są naprawdę boskie;) bardzo mi się podobająicon_wink.gif Może też je kupię swoim dzieciom;)
Link do komentarza
Cytat

Ważne czy te dzieciaki to chłopaki czy dziewczyny.
Jeśli chłopaki - to myśle, że zakup takiego łóżka jest konieczny.


A co dziewczyny to piętrusów niby nie lubią???
Ja tam zawsze chciałam takie łóżko.
A znajoma ze względu na warunki mieszkaniowe, musiała w jednym pokoju umieścić córkę i syna i właśnie kupiła im piętrusa - oboje byli zadowoleni. Byli bo teraz mają osobne pokoje - znajomi się wybudowali.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie temu...
Ja uważam, że łóżka piętrowe są teraz jednym z najlepszych rozwiązań dla niedużych pokoi dla dzieci. Wybór jest ogromny, są różne dodatki (półeczki,szafeczki, itd.) i zajmują niewiele miejsca. Jest to wieloletnia inwestycja. Zajrzyjcie na stronę www.kelman.pl. Niektóre proponowane tam modele to po prostu rewelacja.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...