Skocz do zawartości

łóżko pietrowe?


podkowka

Recommended Posts

  • 2 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
Niektóre łóżka piętrowe faktycznie mozna rozbierać na takie pojedyncze, niskie meble. Ja znalazłam tez coś takiego, łózko piętrowe z wysuwana u dołu szufladą, na której również można spać, bo pełni rolę łóżka - śwoietna propozycja dla wielodzietnych rodzin, które mają mało miejsca w domu czy mieszkaniu.
Brak obrazka
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 2 miesiące temu...
Ja miałam takie łózko w moim rodzinnym mieszkaniu. świetnie się sprawdza w wąskich pokojach. Wracając do tematu łóżek piętrowych to szukając z moją siostrą do jej nowego domu łózka dla dzieci. Natrafiłyśmy na interesujący model. według mnie jest to dobry mebel dla dzieciaków nie znam nikogo z moich znajomych, kto chociaż nie chciał spać na tzw "górze" icon_smile.gif (zdjęcie z kelman.pl)

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Ja miałam takie łózko w moim rodzinnym mieszkaniu. świetnie się sprawdza w wąskich pokojach. Wracając do tematu łóżek piętrowych to szukając z moją siostrą do jej nowego domu łózka dla dzieci. Natrafiłyśmy na interesujący model. według mnie jest to dobry mebel dla dzieciaków nie znam nikogo z moich znajomych, kto chociaż nie chciał spać na tzw "górze" icon_smile.gif (zdjęcie z kelman.pl)


Ech! Tak patrzę i nie mogę się powstrzymać od marzeń, żeby znowu być dzieckiem.
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
  • 4 tygodnie temu...
  • 2 lata temu...
  • 5 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 5 tygodnie temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Jeśli pokój jest niewielki, jednoosobowe łóżko piętrowe lub antresola to jedno z lepszych rozwiązań. Pod takim łóżkiem jest wystarczająco duża przestrzeń, w której zmieści się półka czy biurko. Oszczędzamy w ten sposób miejsce, którego i tak nie ma zbyt wiele w pokoiku dziecięcym.


dobra opcja w celu oszczednosci przestrzeni
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Łóżko piętrowe to przede wszystkim fajne i dobre rozwiązanie dla dzieci,kiedy są młodsze będą chciały spac właśnie na takim łóżku,to sprawia wiele radości. Potem gorzej jest to ze sobą pogodzićicon_smile.gif Pamiętajmy że takie łóżko musi być bezpieczne i stabilne,to priorytet podczas zakupu.



To oczywiste, że łóżka piętrowe, jak zresztą każde meble, powinny być bezpieczne dla ich użytkowników. Szczególnie, jeśli chodzi o dzieci. Łóżka piętrowe wykonane z dobrego gatunku materiałów na pewno będą bezpieczne. Większość z nich ma barierki, które zapobiegną zsunięciu się dziecka z materaca podczas snu.
Link do komentarza
Cytat

To oczywiste, że łóżka piętrowe, jak zresztą każde meble, powinny być bezpieczne dla ich użytkowników. Szczególnie, jeśli chodzi o dzieci. Łóżka piętrowe wykonane z dobrego gatunku materiałów na pewno będą bezpieczne. Większość z nich ma barierki, które zapobiegną zsunięciu się dziecka z materaca podczas snu.


jak dla mnie super pomysl bo mozna zaoszczdzic bardzo duzo miejsca
Link do komentarza
Cytat

i na co ci to miejsce, zeby stało puste?



Wolne miejsce w pokoju dziecięcym można zagospodarować na wiele sposobów. Przede wszystkim wolna przestrzeń może zostać zapełniona dodatkowymi półkami, szafkami lub biurkiem, które z pewnością przydadzą się, bo dziecko z czasem będzie miało coraz więcej ubranek i zabawek, pójdzie do szkoły. Poza tym, nigdy nie wiadomo, czy nie będziemy potrzebowali w tymże pokoiku miejsca dla drugiego dziecka. Gdy przyjdzie ono na świat nie będzie trzeba martwić się o to, gdzie będzie spało i gdzie będziemy trzymali akcesoria dla maluszka.
Warto też zwrócić uwagę na to, że dzieci potrzebują sporej przestrzeni na zabawę, dlatego nadmiarem miejsca w pokoju dziecięcym nie powinniśmy się martwić.
Link do komentarza
Moim szkrabom (6 i 4) kupiłem łóżko piętrowe. Teraz mają więcej podłogi do zabawy bo pokój jest przestronniejszy. Łóżko ma barierki, więc dziecko nie spadnie w czasie snu, a mam nadzieję że skakać z piętra nie będą. Pod łóżkiem są przestronne szuflady w których mogą trzymać zabawki (lub pościel).

Ja polecam to rozwiązanie, a w razie potrzeby zawsze mogę górę zdjąć i mieć dwa łózka pojedyncze.
Link do komentarza
Cytat

Mam czworo dzieci i dwoje z nich ma wspólny pokój. Zastanawiam się nad kupnem łóżka piętrowego. Ale nie wiem, czy jest to bezpieczne. Cały czas mi się wydaje, ze któryś z nich spadnie. Może widzieliście coś ciekawego - jakieś specjalne zabezpieczenia, składane drabinki, aby nie było jak wejść itp. Co o tym myślicie? Proszę o radę.



moja zona wybiła mi ten pomysł z głowy, jak go zaproponowałem. sama miała takie łóżko w domu i go nienawidziła, bo było mało miejsca, spadała, a dranbinka wciąz sie psuła
Link do komentarza
Cytat

moja zona wybiła mi ten pomysł z głowy, jak go zaproponowałem. sama miała takie łóżko w domu i go nienawidziła, bo było mało miejsca, spadała, a dranbinka wciąz sie psuła



Może to wina kiepskiego łóżka a nie łóżka piętrowego jako takiego?
Ja zamawiając łóżko zamawiałem też do niego lepsze materace, a nie standardowe gąbki. A wymiary łóżka mam takie że gdyby było dłuższe (dzieciom wystarczy długość jeszcze na 10 lat) to bym spokojnie się na nim wysypiał. Były łóżka o połowę tańsze, ale wolałem dopłacić do jakości i wygody dzieci. I nie żałuję icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 9 miesiące temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
Może część z Was się ze mną nie zgodzi, ale pokój dziecięcy nie służy tylko do spania i nauki, ale również do zabawy. Większość z naszych mieszkań ma bardzo małe pokoje i przez to dzieci nie mają zbyt dużej przestrzeni, a chyba nawet nikt z Was nie chciałby mieć w sypialni samego łóżka i szafy i praktycznie braku wolnej powierzchni. Z dziećmi jest tak samo. To prawda część łóżek piętrowych da się rozebrać i zrobić z nich 2 oddzielne jednoosobowe łózka, ale przeciez są również łóżka piętrowe z biurkiem przeznaczone dla jednego dziecka i które moim zdaniem sprawdzają się idealnie w małych pomieszczeniach. Jeden z moich synów ma pokój o powierzchni nieco ponad 6m2 i nie wyobrażam sobie postawienia tam łózka, oddzielnego biurka, szafy i komody, bo praktycznie nie byłoby przejścia. Z tego tez powodu kupiłam mu jedno z tych łóżek http://elies.pl/kategoria/lozka-pietrowe i myślę, że nie będzie wielkiego problemu, żeby moje dziecko spało w nim do 12-13 roku życia, a przeciez nie kupujemy tez łóżek na wieczność ani na 20-30lat.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Moim zdaniem łóżka piętrowe są jak najbardziej bezpieczne, jeżeli dziecko nie lunatykuje w nocy. Większość z nich ma odpowiednią obudowę, która nie pozwoli na upadek z niego. Co więcej przy dwójce dzieci w jednym pokoju jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ pozwala na zaoczszczędzenie miejsca w pokoju.
Link do komentarza

Nazwy  nie podam, bo już nie pamiętam, ale mam lóżko piętrowe, które można rozłożyć na dwa osobne łóżka. W takie najlepiej się zaopatrz. Przecież wiadomo, że cały wiek nastoletni dzieci na piętrowym  łóżku spać nie będa, bo w pewnym wieku z takiego lóżka po prostu się wyrasta psychicznie i jest ono krótko mówiąc obciachem ;) Dlatego polecam takie rozwiązanie - najpierw  piętrowe, a później rozłożysz je na dwa. Pytaj o takie w sklepie, jest ich sporo. ;)

Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...
Dnia 5.05.2009 o 18:14, kropeczka_ns napisał:

Podkówko ja mam dwóch małych wariatów (2 i 5 lat) i w domu beda mieszkac razem- będzie im raźniej a chcemy młodszego wreszcie wyprowadzic z naszej sypialni. I chyba nie kupie łozka pietrowego bo się boje że bedą świrowac i spadną. icon_sad.gif Ale znalazłam fajna opcje która oszczedza miejsce a jest bezpieczna- pokaze Ci:) zobacz zestaw Hugo I bardzo mi sie podba pomysł wysuwania jednego łozka spod drugiego:) http://www.deltameble.pl/index.php?id=mlod...pl&music=on

Łóżka podwójne wysuwane to super sprawa, przede wszystkim są bezpieczniejsze, dzieci śpią i rodzice też śpią spokojniej, z piętrowcem to chybabym nie zasnął przez pierwsze kilka nocy, tylko bym chodził i sprawdzał czy się ten z górnego nie wychylił za mocno :( dlatego takie rozwiązanie jest lepsze

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...