Skocz do zawartości

Ile za dom 90 m2


Gość

Recommended Posts

Powiedzcie mi ile kosztuje wybudowanie najmniejszego z mozliwych domu powiedzmy 90 metrow z adoptowanym poddaszem po najmniejszych mozliwych kosztach tzn naj taniej jak sie da...bo ja ostatnio sie klócilem ze da sie taki dom wybudowac za powiedzmy 150 tys .......... swoja droga moj kolega wlasnie kupil mieszkanie w krakowie i za okolo 70 metrow wybulil 200 tys chmm i to na peryferiach.
Link do komentarza
Gdybym ja miała 200 tyś. zł to nawet bym nie spojrzała w stronę bloku.
Za taką sumę można wybudować ładny domek a poza tym za opłaty za mieszkanie można utrzymać nieduży domek.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 2 miesiące temu...
Cytat

Gdybym ja miała 200 tyś. zł to nawet bym nie spojrzała w stronę bloku.
Za taką sumę można wybudować ładny domek a poza tym za opłaty za mieszkanie można utrzymać nieduży domek.



A kto powiedział że ma. Pewnie kredyt. Kazdy kupuje to co uważa za słuszne. Oprócz ceny domu trzeba uwzględnić koszt działki, przyłaczy, ogrodzenia.
Potem urzadzenie ogrodu , jego utrzymanie, ochrona itp.
Niekoniecznie utrzymanie domu jestg tańsze niż mieszkania !
Link do komentarza
Mniejszy wcale nie znaczy, że tańszy, a na koszt budowy domu znaczny wpływ ma działka i jej uzbrojenie oraz czas trwania inwestycji. Własna praca na pewnych etapach może obniżyć wydatki, lecz nie jest to regułą.
Domek tylko domek, nawet, kiedy nie wszystko gotowe.
Link do komentarza
W czerwcu 2005 r.ukaże się numer specjalny BD pt. Dom Polski w którym na przykładzie konkretnego projektu, najbardziej typowego domu o powierzchni 150 m2, krok po kroku, od fundamentów do urządzania, opisujemy budowę tego domu, uwzględniając na każdym etapie budowy różne możliwe warianty technologiczne i produktowe.

Każdy wyodrębniony temat (np. fundamenty, dachy, ogrzewanie itp.) jest omawiany w czterech punktach:

- dylematy inwestora zawierają podstawowe pytania/problemy, w których decydujący głos zwykle ma inwestor

- co wybrać – materiały, produkty, technologie to przegląd rozwiązań technicznych, które mogą być zastosowane w budowanym domu

- wykonanie krok po kroku – szczegółowy opis czynności wykonawczych

- ile to kosztuje – kosztorysy dla rozpatrywanego projektu domu, wykonane wariantowo dla produktów i technologii pochodzących z różnych firm. To idealne miejsce dla zaprezentowania produktów poszczególnych firm wraz z przykładowymi kosztorysami dla rozważanego „case study”. Te specyficznie zredagowane teksty promocyjne noszą nazwę propozycji firmowych.

Więcej informacji na temat tego numeru znajdą Państwo pod linkiem:
https://budujemydom.pl/bd/artykuly/317/
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Mniejszy wcale nie znaczy, że tańszy, a na koszt budowy domu znaczny wpływ ma działka i jej uzbrojenie oraz czas trwania inwestycji.



W wiekszośc przypadków mniejszy znaczy tańszy. Jesli tak nie jest to znaczy że coś jest przejaskrawione.
KAzdy deweloper wycenia wstępnie dom od kazdego metra powierzchni.
"Usprawnienia" lub udziwnienia - wpływają na cene domu ujemnie lub dodatnio icon_lol.gif
Link do komentarza
Koszt działki, przyłączy i innych stałych elementów budowy jest taki sam, niezależnie od wielkości domu.
Mały dom zawsze będzie droższy z metra kwadratowego niż duży, kupując jakieś produkty w tym i dom, gdy zamawiamy dużo to średnia cena za produkt jest niższa, niż gdy kupujemy mało.
Link do komentarza
Koszty działki i przyłączy MOGĄ być takie samie.
Zaczyna się od wielkości działki (IMHO im mniejsza, tym tansza) a nastepnie odleglosci domu od granicy - im mniejsza odleglosc tym tansze przylacze.
Infrastruktura - jest kanalizacja = nie trzeba budowac szamba (zawsze taniej na etapie budowy).
Jest gaz - nie trzeba kupowac zbiornikow, dedykowac pomieszczenia itp.
W moim regionie (pod miastem) mozna kupic dzialke (uzbrojona!!!) za 7-10k PLN. zostaje na dom 140k PLN. 90m2 (czesciowo poddasze) - systemem gospodarczym i "najtaniej jak sie da" - jest to wykonalne!
Bardzo duzo zalezy od wyboru projektu - chociazby fundamenty - dobrze rozplanowany budynek moze zaoszczedzic 25% na fundamentach! (czyt. 4 tys zl).
Dodatkowo zakupy - szukaj, szukaj az znajdziesz - mozna budowac z tanich materialow (wpyprzedaze, nadmiary z budow itp) - da sie - duzo pracy, ale sie da.
pzdr i zycze wiary w siebie samego.
Link do komentarza
Zawsze jest tak, że jak masz sporo czasu - to możesz wyszukiwać wspaniałych ofert i samodzielnie wiele zrobić. Ale jak masz mało czasu to częst trzeba płacić więcej bo nie ma czasu na szukanie.
Fundamenty to pikuś. Najwięcej pieniążków pochłania wykończeniówka !
Link do komentarza
Cytat

Cytat

Fundamenty to pikuś


i tak i nie. jezeli ktos pyta o najtanszy z mozliwych sposobow pobudowania oznacza, ze za te 4tys (zaoszczedzone na fundamentach) moze spokojnie wykonczyc sobie lazienke.


Moja mysl szła w kierunku że dużo wieksze oszczedności można poczynic pózniej. Chodzi też o zasadę aby nie spalić się wewnetrznie z pomysłami i kalkulacjami na poziomie fundamentów - szukając materiał i wykonawców przez 6 miesięcy ... lepiej zrobic szybko ten etap i kombinować zdrowo gdy już nawet dach będzie.
Co do projektu to rzeczywiście jest on bardzo ważny !!!
Link do komentarza
dlaczego od razu 'wypalac sie'.
ceny materialow, szukanie dostawcow, znajdowanie najtanszych itd - to temat ktorym trzeba zajmowac sie od poczatku.
(jezeli komus zalezy na tanim wybudowaniu domu).
przy oszczednosciach 10% na stanie surowym zamknietym - daje to kwote 9.000 zl.
sprawa wykonczenia, instalacji itp - rowniez zalezy od inwestora - chce miec taniej - niech wybiera tansze rozwiazania, tansze materialy, tanszy piec itp.
moim zdaniem podejscie "zaczne oszczedzac pozniej" prowadzi do braku oszczednosci.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

dlaczego od razu 'wypalac sie'.
ceny materialow, szukanie dostawcow, znajdowanie najtanszych itd - to temat ktorym trzeba zajmowac sie od poczatku.
(jezeli komus zalezy na tanim wybudowaniu domu).
przy oszczednosciach 10% na stanie surowym zamknietym - daje to kwote 9.000 zl.
sprawa wykonczenia, instalacji itp - rowniez zalezy od inwestora - chce miec taniej - niech wybiera tansze rozwiazania, tansze materialy, tanszy piec itp.
moim zdaniem podejscie "zaczne oszczedzac pozniej" prowadzi do braku oszczednosci.



Decydując się na określona technologie budowy warto szuakć tanich materioałów - ale uwaga - tanio bardzo często oznacza wadliwość elementów.
Oszczędności na etapie wykończenia i urządzenia mieszkania mogą być znacznie wieksze - szczególnie urzadzanie które można realizować etapami na spokojnie czekając z upatrzonymi rzeczami na wyprzedaże.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
no cóż, wydaje mi się że na sprawach "fundamentalnych", jakimi bez wątpioenia są fundamenty, ściany i dach nie warto oszczędzać, są to rzeczy których nie wymienisz łatwo o ile wogóle uda się. warto natomiast pomyśleć , oczywiście to tyczy się oszczędnie budujących, o taniej armaturze, glazurze, którą łatwo będzie wymienić w razie przypływu gotówki. są to sprawy bez których obejść się można. Sama mam też ograniczone możliwości , a przyłapałam się że w hurtowniach oglądam tylko drogie i ekskluzywne materiały. warto pochodzić po hurtowniach i poprosić o kosztorysy np. materiału na całą łazienkę, w wersji taniej i droższej.
Link do komentarza
Cytat

no cóż, wydaje mi się że na sprawach "fundamentalnych", jakimi bez wątpioenia są fundamenty, ściany i dach nie warto oszczędzać, są to rzeczy których nie wymienisz łatwo o ile wogóle uda się. warto natomiast pomyśleć , oczywiście to tyczy się oszczędnie budujących, o taniej armaturze, glazurze, którą łatwo będzie wymienić w razie przypływu gotówki. są to sprawy bez których obejść się można. Sama mam też ograniczone możliwości , a przyłapałam się że w hurtowniach oglądam tylko drogie i ekskluzywne materiały. warto pochodzić po hurtowniach i poprosić o kosztorysy np. materiału na całą łazienkę, w wersji taniej i droższej.


Popieram. Dodatkowo czasami warto powiekszyć kredyt aby zrobić lepiej i już nie poprawiąć w przyszłości.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...