Skocz do zawartości

STUDNIA GŁĘBINAWA PROBLEM Z MĘTNĄ WODĄ


Recommended Posts

witam mam studnię gł. na gł. 29 metrów,pompa wisi na około 21 metrach od powierzchni a lustro (poziom) wody jest na około 3 metrach od powierzchni(woda z dna studni wypycha ją na taką wys.) a mój problem polaga na tym że po włączeniu pompy z zegarkiem w ręku przez 1,5 minuty leci woda kryształ(czysta) póżniej przez 2-3 minuty leci mętna i po tym czasie znów zaczyna lecieć czysta i leci już cały czas czysta nawet gdyby chodziła cały czasnp.10 godzin---CÓŻ MOŻE BYĆ Z TĄ STUDNIĄ JEŻELI KTOŚ WIE PROSSZĘ O POMOC BO TO NIE JEST TANIA INWESTYCJA, mam pewne podejrzenie myślę że rura może być pęknięta i wchodzi do studni woda wierzchnia i to ona robi ten mętny kolor wody przez parę minut dopóki nie zostanie wypompowana przez pompę,bo po włączeniu gdy słup wody zaczyna opadać do około 20 metrów to wtedy leci brudna woda a gdy dojdzie do poziomu że pompa pobiera wodę tylko z głębi studni i słup wody stoi na gł.około20m. to leci zawsze czesta i taki etap zawsze się powtarza po włączeni pompy ;czysta brudna i znów czysta woda dopóki znów się nie wyłączy pompy. PRZOSZĘ O PODPOWIEDZI I FACHOWE PORADY CO WY MYŚLICIE NA TEN TEMAT CZY SŁUSZNE MOJE PODEJRZENIA CZY TO COŚ INNEGO??????????
Link do komentarza
sa dwie mozliwosci albo masz rure uszkodzana ta ktora jest wpuszczona w otwór i zawirowania w okół pompy robia taki efekt lub tez masz nowa studnie i muszisz poczekac bo pokłady wodoniscne sa z takiego drobnego piasku i gwałtowny ruch powoduje zmetnienie ,w jednym i drugim przypadku problem ustanie ,jeszcze jest jedna mozliwosc w przypadku wody mozno zazelazionej bo i taka jest to wtedy nic nie poradzisz
Link do komentarza
Najpierw trzeba ustalić przyczyny zmętnienia poddając próbkę wody analizie chemicznej. Zależnie od wyników powodem mogą być zanieczyszczenia mechaniczne lub chemiczne. Z opisu nie wynika jaka jest wydajność przepływy w podanych czasach ani jak dawno wykonano te ujęcie wody, trudno więc przesądzić gdzie leży przyczyna takich zjawisk.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...