Skocz do zawartości

działka rolna z możliwościa wz???


Recommended Posts

Mam plan (jak wielu z nas) wybudować domek. Mam na oku działkę która była ogłoszona jako dz budowlana ale kiedy pan z nieruchomości zaczął zbierać dokumenty okazało się że pan właściciel podał mu błędny opis działki. Zamiast dz budowlanej z wz jest to dz rolna! Napiszcie jak to załatwiać i na co zwrócić uwagę bo jestem jeszcze zielona w tym wszystkim. Jest to działka narożna 1670m, klasa gruntu jest chyba niska bo sam piach. Działka jest we wsi pod Bydgoszczą i po przeciwnej stronie są zabudowania (stoją tam od 20 lat), z boku za drogą stoi domek równie leciwy, a w lewo za dwiema ziałkami jest pobudowany nowy domek. Wody brak (właściciel sugeruje włąsną studnie) a prąd jest w drodze (ile się czeka na zrobienie skrzynki do działki?) Dodam że teren nie ma MPZP i o warunki należy wystąpić... tylko czy dostaniemy a jeżeli juz to w jakim terminie?
Link do komentarza
wiem że wątek juz się powtarzał i poczytałam sobie dużo ale powiedzcie na jakie symbole (bo były posty w których pisaliście o symbolach na mapkach które trzeba znać żeby wiedzieć że nie można np budować na niej...) no nie wiem, na co zwrócić szczególną uwagę - idę we wtorek po mapkę i do gminy dowiedzieć się ale chciałabym mieć większą wiedzę zanim tam trafię- pomóżcie.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Witam,ja mam podobny problem a mianowicie mam upatrzoną działkę w okol Poznania 750m2 (jest ona jedną z podziału,a księga wieczysta jest jedna na ten cały podzielony obszar).Dowiedziałem się w gminie,że jest to działka rolna z wydanymi WZ (ma je pośrednik).W studium jest ona przeznaczina na budownictwo mieszkaniowe.Cena nie jest ceną okazyjną.Czy będzie problem w przyszłości o PnB (za jakieś 3 lata)Acha jeszcze pośrednik powiedział ze właściciel się zobowiązał do pociągnięcia przyłączy (p,w,g) w drodze przed działką.Co mogę jeszcze sprawdzić i czy gra jest warta zachodu,jak wygląda sytuacja ze zmianą działki na B w takim przypadku.Czy jest się czego obawiać??Dziękuje z góry za porady i pozdrawiam.
Link do komentarza
Cytat

Mam plan (jak wielu z nas) wybudować domek. Mam na oku działkę która była ogłoszona jako dz budowlana ale kiedy pan z nieruchomości zaczął zbierać dokumenty okazało się że pan właściciel podał mu błędny opis działki. Zamiast dz budowlanej z wz jest to dz rolna! Napiszcie jak to załatwiać i na co zwrócić uwagę bo jestem jeszcze zielona w tym wszystkim. Jest to działka narożna 1670m, klasa gruntu jest chyba niska bo sam piach. Działka jest we wsi pod Bydgoszczą i po przeciwnej stronie są zabudowania (stoją tam od 20 lat), z boku za drogą stoi domek równie leciwy, a w lewo za dwiema ziałkami jest pobudowany nowy domek. Wody brak (właściciel sugeruje włąsną studnie) a prąd jest w drodze (ile się czeka na zrobienie skrzynki do działki?) Dodam że teren nie ma MPZP i o warunki należy wystąpić... tylko czy dostaniemy a jeżeli juz to w jakim terminie?



Jeżeli na sąsiedniej działce są zabudowania to nie powinno być problemu z uzyskaniem WZ (chyba że jest do zabudowa siedliskowa lub zagrodowa). Ale z tego co piszesz to jest więcej domków także nie powinnaś mieć problemów. Koszt uzyskania warunków zabudowy to jakieś 300 pln także nie jest to jakiś wielki wydatek (trochę trzeba się tylko nalatać). Rozumiem że jak prąd jest w drodze to działka ma też dostęp do drogi publicznej
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...