Skocz do zawartości

pozwolenia na budowy do granicy działki


Gość

Recommended Posts

Mój dom jednorodzinny jest ok 0,5 od ogrodzenia, czyli na granicy działki. Na rozbudowanie go do granicy mam pozwolenie właścicieli. Niestety po ich śmierci działkę wykupiono i nowy właściciel chce zbudować na niej duzy warsztat samochodowy, najchetniej też do granicy działki. Co w takim przypadku mam zrobić? Czy mogę się bronić, aby nie sąsiadować ściana w ścianę z warsztatem? Czy mnie ktoś zapyta o moje pozwolenie na taką budowę? Podobno w przepisach jest nakazana odległość 4 m od granicy. Czy tu także nie będą się liczyły: uciążliwy hałas i zanieczyszczenie przy takim rodzaju działalności gospodarczej, przepisy ppoż. i wg mnie spadek wartości mojej nieruchomości.
Proszę o poradę. Małgorzata
Link do komentarza
W trakcie procedury uzyskiwania pozwolenia na budowę o planowanej inwestycji powiadamiani są sąsiedzi, ktorzy mogą zgłosić uzasadniony sprzeciw. W opisanej sytuacji sąsiad nie będzie mógł postawić warsztatu na granicy działki, chociażby ze względu na odległość 0,5 m od innego budynku. Obiekty mogą bowiem stykać się ścianami lub musi być zachowana odległość 6 bądź 8 m miedzy nimi. Odrębną sprawą jest uciążliwość warsztatu, i tu o jego usytuowaniu decydują odrębne przepisy dotyczące stref ochronnych oraz przeznaczenie terenu określone w planie zagospodarowania (czy jest to teren pod zabudowę mieszkaniową, mieszkaniowo-usługową, przemysłową)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...