Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Jak poprawnie wykonać taras na gruncie?


Recommended Posts

Zamierzam zrobić taras na gruncie o wymiarach 4 × 3 m i wykończyć go płytkami mrozoodpornymi. Taras ma być częściowo zadaszony. Jak gruba powinna być warstwa utwardzenia i sama płyta? Z czego powinna być dylatacja pomiędzy tarasem a fundamentem budynku? Planuję zrobić około 1-cm szczelinę pomiędzy płytkami a styropianem. Czy to wystarczy?


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/wokol-domu/tarasy-i-balkony/porady/9628-jak-poprawnie-wykonac-taras-na-gruncie

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciek
Drogi Ekspecie

Podana technologia gwarantuje późniejsze problemy, proponuję zapoznać się np. z niemieckimi wytycznymi dotyczacymi balkonów i tarasów. Papa na lepiku wytrzymuje jeden sezon, potem pzrestaje istnieć. I co dalej?
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok temu...
  • 2 lata temu...
Jestem przekonany iż papa na lepiku w tekście ma charakter informacyjny iż takowa izolacja ma być wykonana. Każdy sam podejmie decyzję czy ta izolacja będzie z folii czy też użyta jakaś gotowa izolacja producentów chemii budowlanej.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 7 miesiące temu...
Gość maciek
Lepik jest wrażliwy na przejścia przez zero (potrafi ich być nawet sto kilkadziesiąt w ciągu cyklu jesień-zima-wiosna. Poza tym staje się łamliwy już w temperaturze +5 st. C
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 5 lata temu...
Gość Jacuś

Kurde tak paczem to 8-10 cm to troche mało jak na wylewke pod taraz zazwyczaj sie zaleca 15 ale chociaż dobry ten rodzaj betonu dali B20 jest w sam raz :D taki mam

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Roman
Z artykułu widzę ze trochę nie prawidłowo zrobiliśmy nasz taras. Co prawda mieszkamy na suchym terenie . U na wygląda to tak , z teściem wykopaliśmy dół na dno poszedł gruz przesypany żwirem, na to folia , następnie żwirek ,folia i kruszeń , który zaleliśmy betonem. Trochę mnie przeraziło jak pomyślałem ze ok 20-25 cm na powierzchni 30m miałem mieszać beton betoniarką, dlatego byłem w niebo wzięty jak teściu oświadczył za zamówił beton przez ebeton. Nie zdążyliśmy wypocząć jak już grucha przyjechała.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Gość Roman napisał:

 wykopaliśmy dół na dno poszedł gruz przesypany żwirem, na to folia , następnie żwirek ,folia i kruszeń , który zaleliśmy betonem.

Na jakie potrzeby tej folii tam tyle?

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...