Skocz do zawartości

Remont pokrycia dachowego


Gość

Recommended Posts

Opiszę problem remontu dachu moich rodziców. Wymienili oni pokrycie dachowe na blachodachówkę – dając pod spód wysokoparoprzepuszczalną folią wstępnego krycia. Zanim zakończono prace, okazało się, że poddasze jest mokre a w szczególności na styku krokwi z folią. Ekipa remontująca dach twierdziła, iż folia jest dobrej jakości i położona po właściwej stronie. Rzeczywiście zademonstrowano mi na fragmencie folii - nie przeciekało. Ponieważ problem był nadal i po kolejnej ulewie (bałem się położyć ocieplenie na poddaszu póki krokwie nie wyschły) – wręcz zmusiłem ekipę do rozbiórki dachu w miejscu przeciekania.

Okazało się, że zakładki folii zrobione były pod prąd spływającej wody, dodatkowo w niektórych miejscach prawdopodobnie ze względu oszczędnościowych firmy – zakładki były minimalne.

Po poprawieniu i wysuszeniu dachu położyliśmy ocieplenie. Obecnie minął już 5 rok od remontu dachu a awaria się nie powtórzyła
Link do komentarza
Dobra izolacja wodna to izolacja w jedną stronę ma wodę nie wpuścić a wypuścić. Folia paroprzepuszczalną z przerwą wentylacyjną między dachówką mnimum 2 cm służy do odprowadzenia wody na zewnętrz (pamiętaj o wentylowanej kalenicy), natomiast dachówka w 100% wody wpuścić nie ma prawa! skoro masz wodę po deszczu to nie wina folii tylko położenia dachówki. Gdyby woda była w czasie chłodu (a nie padało) to wina ocieplenia i wentylacji budynku.www.nie-co.pl
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
Cytat

Okazało się, że zakładki folii zrobione były pod prąd spływającej wody, dodatkowo w niektórych miejscach prawdopodobnie ze względu oszczędnościowych firmy – zakładki były minimalne.

Po poprawieniu i wysuszeniu dachu położyliśmy ocieplenie. Obecnie minął już 5 rok od remontu dachu a awaria się nie powtórzyła



Ja się co chwila dowiaduję czegoś nowego w temacie "co by tu jeszcze.... panowie". Oszczędności groszowe - a firma musiała (mam nadzieje) poprawiać dach na swój koszt.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...