Skocz do zawartości

wentylacja wełny


adam4x7

Recommended Posts

mam pytanie
docieplam poddasze w ten sposób że między krokwie chcę dać ok 15 cm wełny, ponieważ na dachu mam blachę następnie żółta folię ( nieparoprzepuszczalną ) musze się z wełną odsunąć o ok. 2 cm, ocieplic całość cchę tak że ocieple sufit powieszany i skosy do wysokości sufitu. reszta poddasza czyli od sufitu po kalenice będzie nieogrzewana i niedocieplona - moje pytanie brzmi czy powinienem zadbać o jakąś wentylację przestrzeni między wełną a folię , w dachu nie mam żadnych otworów wentylatorów natomiat przez ta przestrzeń ponad sufitem przechodzi komin i mogę zrobic jakąś krakte wentylacyjną czy to jest potrzebne czy wystarczą jakieś nieszczelnośći miedzy blachą a folia na dachu ?
dzięi z góry
adam
Link do komentarza
Z opisu nie bardzo wynika jak te warstwy będą układane, podajemy więć prawidłowy sposób ocieplenia poddasza.

Między krokwiami należy umocować folie paroprzepuszczalną odsuniętą ok 2 cm od warstwy pokrycia dachowego. Następnie układane jest ocieplenie przykryte od spodu folia paroszczelną. Miedzy folia poaroprzepuszczalną a pokryciem blaszanym powinna być zapewniona cyrkulacja powietrza poprzez wykonanie wlotów przy okapie - w przypadku zamknięcia pomieszczenia sufitem wyloty mogą być w formie kratek wentylacyjnych umieszczonych w ścianach szczytowych nieogrzewanej części poddasza.
Link do komentarza
Cytat

Z opisu nie bardzo wynika jak te warstwy będą układane, podajemy więć prawidłowy sposób ocieplenia poddasza.

Między krokwiami należy umocować folie paroprzepuszczalną odsuniętą ok 2 cm od warstwy pokrycia dachowego. Następnie układane jest ocieplenie przykryte od spodu folia paroszczelną. Miedzy folia poaroprzepuszczalną a pokryciem blaszanym powinna być zapewniona cyrkulacja powietrza poprzez wykonanie wlotów przy okapie - w przypadku zamknięcia pomieszczenia sufitem wyloty mogą być w formie kratek wentylacyjnych umieszczonych w ścianach szczytowych nieogrzewanej części poddasza.



czyli rozumiem że samo odsunięcie wełny o ok 2cm od istniejącej foli dachowej nie wystarczy i muszę zastosować membranę wysokoparoprzepuszczalną, którą zamocuję ok 2 cm od istniejącej folii dachowej i wtedy już wełnę do styku do tej membrany ?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...