Skocz do zawartości

Budowa przyłącza wodociągowego - jakie koszty?


Recommended Posts

Zabieramy się za budowę przyłącza wodociągowego do istniejącego już domu.
Chciałam się dowiedzieć, jakie mogą być tego koszty. W gre wchodziłoby przygotowanie kompletnej dokumentacji, bo nie sądzę, żeby mapki sprzed blisko 30 lat by się nadały. Wodociąg jest po drugiej stronie ulicy, więc trzeba się przez nią przekopać. Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć na jakie koszty i jaki czas przygotowania wszystkiego mam się nastawiać?
Link do komentarza
Cytat

Zabieramy się za budowę przyłącza wodociągowego do istniejącego już domu.
Chciałam się dowiedzieć, jakie mogą być tego koszty. W gre wchodziłoby przygotowanie kompletnej dokumentacji, bo nie sądzę, żeby mapki sprzed blisko 30 lat by się nadały. Wodociąg jest po drugiej stronie ulicy, więc trzeba się przez nią przekopać. Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć na jakie koszty i jaki czas przygotowania wszystkiego mam się nastawiać?


to juz musisz isc do wodociagów ,jesli gmina ma srodki z programu unijnego na wodociagi to bedzie to jakas syboliczna kwota moze z 300zł jesli standatrt to około 1600-2000zł jesli sa jakies zawiłe sytuacje a takie sie zdazaja to z projektami uzgodnieniami ,geodetą przylaczenim odbiorem i studzienka czy tez licznikiem w domu to moze byc nawet 3000zł
niestety roznbieznosci sa takie bo to zalezy od gminy i kazda sprawa jest indywidualna niestety i nie ma w tej sprawie jakiegos jednolitego cennika tak jak w energi elektrycznej
np osiedla obiete aktualnym programem zagospodarowania przestrzennego to za przyłacze wody to okolo 1500zł
Link do komentarza
dodzwoniłam się dzisiaj do firmy, która robiła przyłącze u mojego szwagra dwa domy dalej. Za pełną usługę tzn bieganie za nas z papierami i wykonanie fizyczne samego przyłącza zaśpiewali 5-6 tys. plus około 1400+vat za mapkę i projekt, + opłaty w wodociągach też około 1400 zł.
Szwagier trzy lata temu za całość zapłacił 6tys...
W porównaniu z kwotami jakie podajecie to kosmos jakiś jest...
Link do komentarza
Woda do tej pory była z własnej studni, ale zaczęło jej brakować, stąd pomysł o podłączeniu do sieci.
Może ten kosmiczny koszt wynika z tego, że w trakcie podłączenia trzeba przebić się pod ulicą. Już sama nie wiem...
Dzisiaj ma do nas przyjechać fachowiec i zrobić oględziny do konkretnej wyceny.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

paula
nie wiem jaką masz studnię
ale za te pieniądze to można drugą głębinówkę wykopać albo starą pogłębić



we Wrocławiu za wodę trzeba liczyć koło 3 tys. plus projekt (około 1000) - polecam poszukać wykonawców w google.pl - wpisz przyłącze wody + miasto i na bank coś znajdziesz!
Link do komentarza
Witam, przyłącze wody wykonywałem w zeszłą sobotę. Zapłaciłem 1500zł za materiały niezbędne do podłączenia (studnia wodomierzowa, Rura PE, nawiertki itp) się do wodociągu Fi 110. Za położenie 12mb przyłącza z wykopaniem koparką zapłaciłem 650zł. Plus odbiory i warunki przyłącza 120zł. Razem 2270zł. Dużo niedużo, trudno powiedzieć, generalnie nikt za mniej niż 60zł/mb nie chciał robić. Chłopaki przyłącze zrobili w 2,5 godziny.... (Wielkopolska)
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Cytat

Witam, przyłącze wody wykonywałem w zeszłą sobotę. Zapłaciłem 1500zł za materiały niezbędne do podłączenia (studnia wodomierzowa, Rura PE, nawiertki itp) się do wodociągu Fi 110. Za położenie 12mb przyłącza z wykopaniem koparką zapłaciłem 650zł. Plus odbiory i warunki przyłącza 120zł. Razem 2270zł. Dużo niedużo, trudno powiedzieć, generalnie nikt za mniej niż 60zł/mb nie chciał robić. Chłopaki przyłącze zrobili w 2,5 godziny.... (Wielkopolska)



to bardzo tanio! - czy w tej cenie był geodeta??

jaką miałeś studnię (we Wrocławiu wymagają kręgów betonowych fi1200 - poniżej 2 tys. za samą studnię nie znajdziesz)

łącznie zapłaciłeś 2270 za przyłączłe 12 mb

we Wrocławiu zapłaciłbyś około 2500 + studnia (min.2000) a samo podłączenie we wrocku to 300 zł (no plus ewentualne jakieś dodatki inspektorskie) icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Witam, przyłącze wody wykonywałem w zeszłą sobotę. Zapłaciłem 1500zł za materiały niezbędne do podłączenia (studnia wodomierzowa, Rura PE, nawiertki itp) się do wodociągu Fi 110. Za położenie 12mb przyłącza z wykopaniem koparką zapłaciłem 650zł. Plus odbiory i warunki przyłącza 120zł. Razem 2270zł. Dużo niedużo, trudno powiedzieć, generalnie nikt za mniej niż 60zł/mb nie chciał robić. Chłopaki przyłącze zrobili w 2,5 godziny.... (Wielkopolska)



Uważam że cena rozsądna. My jesteśmy w trakcie rozmów z hydraulikami i jak na razie to porażka, albo cwani naciagacze, albo zalani nie koniecznie wodą. Jeden trafił sie uczciwy ale nie miał sprzetu do nawiertki żeliwnej rury. Dziś kolejne rozmowy moja cierpiwość chyba się wyczerpała.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...