Skocz do zawartości

Ile gotowi jesteście zapłacić za pompę ciepła?


Recommended Posts

Jak w temacie: Ile gotowi bylibyście zapłacić za instalację z pompą ciepła? Wydaje mi się, że ceny producentów są mocno zawyżone. W końcu sama pompa nie jest bardziej złożona niż klimatyzator większej mocy. Rozumiem, że trzeba sobie zrekompensować proporcjonalnie większe nakłady, bo skala produkcji jest pewnie wciąż niewielka.
Mimo wszystko boję się tak dużego wydatku, koszt zwróci się po wielu latach, o ile wcześniej samo urządzenie nie zmieni się w kupę złomu. Do tego skąd wziąć DOŚWIADCZONYCH instalatorów?
Myślę, że gdyby ceny były niższe, to co innego, a tak boję się inwestycji z np. 20 letnim okresem zwrotu.
Link do komentarza
Cytat

Jak w temacie: Ile gotowi bylibyście zapłacić za instalację z pompą ciepła? Wydaje mi się, że ceny producentów są mocno zawyżone. W końcu sama pompa nie jest bardziej złożona niż klimatyzator większej mocy. Rozumiem, że trzeba sobie zrekompensować proporcjonalnie większe nakłady, bo skala produkcji jest pewnie wciąż niewielka.
Mimo wszystko boję się tak dużego wydatku, koszt zwróci się po wielu latach, o ile wcześniej samo urządzenie nie zmieni się w kupę złomu. Do tego skąd wziąć DOŚWIADCZONYCH instalatorów?
Myślę, że gdyby ceny były niższe, to co innego, a tak boję się inwestycji z np. 20 letnim okresem zwrotu.


w zaleznosci wgledem jakiego opału liczysz czy pradu ,gazu czy tez dewna ,jesi wzgledem pradu to moze troche wczesniej [ompa sie wroci aleee cena pradu ma isc do góry i co ?jak to policzyc?
to nie sia USA gdzie insteresuje Cie tylko inflacja ,tu musisz liczyc sie ze złodziejska gospodarką rynkową zapoczątkowana przez Pana B ...... wiec inwestycja w pompe na dzień dzisiejszy jest ja gra na giełdzie podejzewam ze przegrasz ale ,..... zostawiam to dla insnwestorów
a układy sprezarkowe to nominalnie 15 lat max 25 latek takze jest ryzyko ze za 20 lat nie tylko bedzie kupą złomu ale tez bedzie technologiczna kupą złomu
Link do komentarza
Ja tam zainwestuję raczej w dobą izolację (powyżej norm). Tego mi inflacja i podwyżki cen prądu lub innej energii nie zabiorą. Ich przewidywanie to przecież prawie loteria. Za pompę dał bym max. 25-30 tyś. żeby czas zwrotu był realny. Ale przy dzisiejszych cenach i dodatkowo robieniu podłogówki itp. na taką sumę nijak nie ma szans.
Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...
Cytat

20 tysięcy dałbym śmiało.
I trzeba doprecyzować, co to znaczy "za pompę". Czy samo urządzenie czy montaż też.

Oczywiście, że trzeba to doprecyzować.
Niewielką pompę ciepła powietrze-woda można kupić już za cenę poniżej 10tys. zł.
Pompę ciepła powietrze-powietrze (klimatyzator z funkcją grzania) można mieć za jeszcze mniejszą kwotę.

Jeżeli jednak chcemy na pompie ciepła, jako jedynym źródle ciepła oprzeć cały system grzewczy budynku, to oczywiście dochodzimy do wyższych kwot. Ale wtedy też powinniśmy porównywać te kwoty z podobnymi pod względem funkcjonalnym rozwiązaniami.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Taka mała pompka zapewnia komfort cieplny? A jaki metraż?

Wszystko zależy od zapotrzebowania budynku na ciepło. Mam pompę ciepła o mocy grzewczej 6kW w domu o powierzchni ogrzewanej 108m2. Pompa dostarcza też ciepłej wody użytkowej.
Na razie przy temperaturach zewnętrznych wyższych od -5st. C pracuje tylko w II taryfie (nie więcej jak 10h w ciągu doby). Przy niższych temperaturach będzie pracowała także w I taryfie. W domu utrzymuję stałą temperaturę 21-22st. C.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Cytat

A zapotrzebowanie budynku na ciepło jest (powinno być) określane zawsze indywidualnie dla danego budynku!



Polecam pompy ciepła niemieckiego producenta firmy VAILLANT, są one dostosowane do naszych temperatur , świetnie działają w zimę nawet tą ostania mam informacje od klientów na bierząco.
Zainteresowanych zapraszam serdecznie na stronę firmy zajmującej się ogrzewanie m kompleksowo i montażem pomp ciepła Vaillant. www.ekoemiter.com.pl
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...