Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
marcinbartocha

Wymiana podłogi

Recommended Posts

Dom w którym mieszkam jest drewniny i ma 70 lat chce wymienić podłogi w parterze. Obecna podłoga to tzw "wentylowana" legary drewniane 15/15 cm bez izolacji między nimi, pod nimi grunt, a na nich dechy gr. 4 cm. Cała podłoga jest krzywa i skrzypiąca. chce ją zerwać w całości ale niewiem co wzamian ma się tam znależ. Mam pytanie jakie warstwy muszą się tam znależ i jakiej grubości.[color=darkred][/color]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nową podłogę można wykonać w następujący sposób. Na grucie należy ułożyć podkład z chudego betonu o grubości ok. 10 cm. Następnie stwardniały beton pokrywa się folią przeciwwilgociową i układa płyty styropianowe FS 20 grubości conajmniej 10 cm w dwóch warstwach (np. 2 x 5 cm). Na tak przygotowanym podłożu wylewa się jastrych betonowy o grubości 4 - 5 cm wzmocniony siatka przeciwprężną. Jastrych nleży odizolować od ścian wkładką dylatacyjną np. z pasków styropianu grubości 2 cm. Na wyrównanym i stwardniałym betonowym jastrychu można ułozyć dowolny rodzaj posadzki. Jeśli grunt pod podłogą jest piaszczysty można zrezygnować z chudego betonu, układając folię izolacyjną bezpośrednio na ziemi. Jednak istnieje wtedy niebezpieczeństwo przedostania się gryzoni (myszy, nornic) do warstwy ocieplającej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam taki sam problem co pan ,,marcinbartocha" tylko ze ja chce wymienic podloge ,,wentylowana" na pietrze jak to zrobic zeby nie ucierpial na tym strop??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na polskim rynku dość modna stała sie technologia Polytech. Zakres zastosowania wylewek POLYTECH:
POLYTECH to zaprawa styropianowo-cementowa o właściwościach termoakustycznych służy do wykonania podkładów podłogowych, warstw wyrównawczych, warstw izolacyjnych.
Na stropach mogą to być wypełnienia przestrzeni pod podłogowej (np. podłoga z desek na legarach), podłoża izolacyjne pod posadzki, warstwy izolacyjne przykrywane zaprawą cementową, warstwy pod ogrzewania podłogowe lub warstwy izolujące poddasza. Temat szerzej znany na podbeskidziu (producent Czechowice- Dziedzice). Z polytechu mam wykonane docieplenie podłogi na gruncie i strop drewniany co polecam przedmówcy z racji tego, że ten produkt jest bardzo lekki z ulotki wyczytałem 250kg/m3 a tradycyjne docieplenie (beton plus styropian w płytach 2000kg/m3). Polecam jeszcze raz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...