Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Pomocnik

Zatrzymaj włamywacza na podwórku

Recommended Posts

Gość tapir
tez jestem za posiadaniem broni i zabijaniem intruzów. Niestety prawnicy układający przepisy pożytek mają wyłącznie z przestępstw i przestępców, więc zwykły obywatel, jeśli nie kradnie nic dla prawników (adwokatów, prokuratorów, policjantów, sędziów) nie znaczy. Przeciwnie, jest chwastem na dochodowej roli aparatu "sprawiedliwości", należy go wiec tępić, jeśli zatrzyma przestepce przed lub we wlasnym domu. Gratuluje przestępcom i ich obrońcom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

tez jestem za posiadaniem broni i zabijaniem intruzów. Niestety prawnicy układający przepisy pożytek mają wyłącznie z przestępstw i przestępców, więc zwykły obywatel, jeśli nie kradnie nic dla prawników (adwokatów, prokuratorów, policjantów, sędziów) nie znaczy. Przeciwnie, jest chwastem na dochodowej roli aparatu "sprawiedliwości", należy go wiec tępić, jeśli zatrzyma przestepce przed lub we wlasnym domu. Gratuluje przestępcom i ich obrońcom.Dopóki prawo będzie ścigało ludzi broniących swojej własności, to żadne alarmy ani inne zabezpieczenia nie odstrasza złodziei.
Gdyby każdy złodziej miał świadomość, że właściciel może skutecznie go odstraszyć, to z pewnością duża liczba rabusiów by się zastanowiła czy warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oprócz zaawansowanej instalcji alarmowej, antywłamaniowych drzwi, okien i rolet, moim zdaniem warto "wyposażyć" posesję w ... choć groźnie wyglądające, duże psy i to co najmniej dwa
czujne, właściwie reagujące (wyszkolone) psy mogą skutecznie zniechęcić większość włamywaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GRZEGORZzz@WP.PL
Policia teraz boi się głośniej bąka puścić a nie tam złodzieja czy bandytę złapać kup kałaha i dasz sobie radę pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wojtek_wr
Oczywiście można narzekać na policję (w tym jesteśmy najlepsi), wyposażać posesję w psy, niestety to nie pomoże. Prościej wyposażyć system alarmowy w "cichy alarm" uruchamiany z pilota. I nosić pilota tak, żeby był ZAWSZE łatwo dostępny (nie w torebce, nie zostawiać w szafie lub w samochodzie). I wybrać firmę ochroniarską, która będzie adekwatnie reagować na cichy alarm (czyli znać, że jest to sytuacja zagrożenia życia). I jeszcze pamiętać, że każda awaria systemu zabezpieczeń MOŻE być wynikiem przygotowań do włamania a więc MUSI być usuwana NATYCHMIAST, a mieszkańcy powinni w tym momencie stać się znacznie ostrożniejsi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może nie tylko w cichy alarm... Kiedyś postawiłem "do badań" bez ochrony - krzki ...by taniej - założyłem w środku specjalną syrenę... Gdy zawyła nikt w środku, nawet w stoperach w uszach, nie miał prawa zostać.
Założyłem też taką w somochodzie pod fotelem.

Pracujemy teraz nad kablami, które są zakopane w ziemi. Gdy ktoś przechodzi przez nie indukują sygnał .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • W powiecie i miastach na prawach powiatu, jest taki twór jak Komisja Bezpieczeństwa i Porządku tam "uderz".   Prawo o ruchu drogowym i podobne akty prawne niby jasno określają co, gdzie, kiedy i ile. ale w każdym z tych aktów zawsze jest gdzieś napisane, że względy bezpieczeństwa są nadrzędne.    Działa to tak, że jeśli ta Komisja potwierdzi zagrożenie i uzna że rozwiązanie, "upierdliwca", albo ich, polepszy stan bezpieczeństwa, to jest to/staje się to   priorytetem dla gminy i jej organów ( w tym dla zarządcy drogi).
  • To ten dach ze złota ma być? bo cena 80 tys to kosmos.  Teraz dopiero doczytałem i sie domyślam że to nie nowo budowany dom tylko już istniejący, czy faktycznie jest to już stojący budynek?
  • A więc tak: 1. Jak wyżej pisze mhtyl - jest nisko. B. nisko. Najwyżek 1.90m. Dalej jeszcze gorzej. Na twoim miejscu  - jeśli nie ma przeciwwskazań w planie miejscowym - całkowicie bym przebudował dach. Adaptacja tego obecnego moim zdaniem jest bez sensu i stratą pieniędzy. Możesz wykorzystać istniejące drewno, krokwie itp - ale przy nowym dachu. Skosy dachu powinny być pod większym kątem, ścianki kolankowe wyższe - otrzymasz 2, 3 razy większą powierzchnię użytkową - i co ważne - komfortową wysokość na dużej części poddasza.    Odnośnie : to myślę, że teraz wszystko sie buduje - każda forma jest w użyciu. Jedynie zakaz (albo nakaz) miejscowy może promować jakieś formy budynku, dachu. Jeśli jest dobrze zaprojektowane, pasuje do wnętrza, np. uskok dachu doświetla wnętrze, albo jest następstwem dwupoziomowego rozwiązania, itp - dlaczego nie? A czy to się komuś podoba - kwestia gustu.
  • Należałoby zapytać co tak naprawdę jest u niej dokończone, bo z tego co czytam to każda robota przez flachowców rozpoczęta i niedokończona.     Panowie, pisałem o problemie  zbyt małego zbiornika hydroforowego dawno temu i jak dobrze pamiętam jako jeden z pierwszych o tym wspominałem i innych rozwiązaniach usterek o których teraz piszecie i co Baszka zrobiła? wyciągnęła jakieś wnioski czy konsekwencje wobec super flachowców? nie! jak grochem o ścianę więc dlatego przestałem udzielać rad bo nie lubię jak moje pisanie nie ma podźwięku tak samo jak i Wasze rady pójdą w zapomnienie prędzej niż sobie myślicie, do następnego problemu czy usterki.                                                                                                  
  • W filmach możesz robić. Fajny efekt ci wyszedl. Pewnie Fiolet ci sie rozlał
 • Popularne tematy

×