Skocz do zawartości

z czego zrobić podłogę na poddaszu


Tomek1974

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie

Mam poddasze (strych). Podłoga jest betonowa. Chciałbym zrobić jakąś izolację i jakąś podłogę.

I to zaczynają się problemy, bo jak i z czego. Jedno z rozwiązań to oczywiście np. legary drewniane i np. płyta OSB.
Drugie rozwiązanie, które ktoś mi zaproponował to warstwa styropianu i na to wylewka z mixokreta. I to drugie rozwiązanie, ale trochę mnie przeraziło obciążenie stropu, bo to spora wartość. Na 150 m2 wyniesie gdzieś ok. oczywiście 20t. To chyba trochę za dużo icon_smile.gif

Mam pytanie, czy są może jakieś inne rozwiązania. Chcę przede wszystkim zrobić izolację stropu, i ewentualnie wejść czasem przez strych na dach, bez żadnych specjalnych innych potrzeb.

Może są jakieś inne rozwiązania ?

Za pomoc i wskazówki będę wdzięczny

Pozdrawiam
Tomek
Link do komentarza
Witam moja propozycja jest taka jeżęli podłogę masz w miarę równą, uzupelnij braki wylewką betonową samopozomującą , wykonaj izolację przeciw wilgociową np.papa terozgrzewalna, daj podwójną piankę stosowaną pod panele podlogowe, wykorzystaj płytę OSB 10 -12 mm, koszt całości ok 3000zł
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Cytat

Witam wszystkich serdecznie

Mam poddasze (strych). Podłoga jest betonowa. Chciałbym zrobić jakąś izolację i jakąś podłogę.
Na 150 m2 wyniesie gdzieś ok. oczywiście 20t. To chyba trochę za dużo icon_smile.gif

Mam pytanie, czy są może jakieś inne rozwiązania. Chcę przede wszystkim zrobić izolację stropu, i ewentualnie wejść czasem przez strych na dach, bez żadnych specjalnych innych potrzeb.

Może są jakieś inne rozwiązania ?

Tak, są 20 kg/m2 x 150m2 = 3 000 kg [3 tony]
Tzw. suche posadzki - podłogi na legarach i kołyskach akustycznych niwelujące każde nierówności.

Posadzka "z paczki" gotowa do zamieszkania w 24h.

Pozdrawiam
Akusta


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...