Skocz do zawartości

Bezklanowcy - łączmy się!!!


Recommended Posts

Czy wszyscy uczestnicy tego forum budują z gotowców? icon_sad.gif Jak przeglądam tematy to większość należy do jakiegoś klanu.
Zapraszam do dyskusji i wymiany spostrzeżeń wszystkich bezklanowców, icon_biggrin.gif takich jak ja, którzy budują z projektu indywidualnego lub też takich, których projekt gotowy jest na tyle mało popularny, że nie ma z kim wymienić swoich poglądów.
Pozdrawiam
Ups wpisałam nie tam gdzie chciałam, icon_eek.gif proszę ewentualnie o przeniesienie.
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Cytat

Tak sobie myślę to taka przebudowa to chyba gorsza od zaczynania od początku? Bo niektórych rzeczy choćbyś chciał to nie zmienisz, ale życzę samych sukcesów i na koniec nich Twój domek będzie taki jak sobie wymarzysz. icon_smile.gif



Ja bardzo chciałbym być w jakimś klanie ale nie mogę nic z gotowców wybrać. Wprawdzie mam specyficzne wymagania (dom dwupokoleniowy i to nie byle jaki icon_wink.gif) ale boję się rysowania od nowa - koszty i obawy że ktoś spapra robotę albo ja wymyślę sobie rzeczy które okażą się nie funkcjonalne.
Link do komentarza
Cytat

Ja bardzo chciałbym być w jakimś klanie ale nie mogę nic z gotowców wybrać. Wprawdzie mam specyficzne wymagania (dom dwupokoleniowy i to nie byle jaki ;)) ale boję się rysowania od nowa - koszty i obawy że ktoś spapra robotę albo ja wymyślę sobie rzeczy które okażą się nie funkcjonalne.


Nie bój się! Ja też chciałam gotowca, ale okazało się, że na naszą działkę żaden z tych co spełniał moje wymagania nie pasował, więc poszliśmy do poleconego architekta, on zrobił nam wersję próbną i z nią udaliśmy się do naszego wykonawcy żeby ocenił czy to trudne do wykonania i czy nie za drogie (co prawda wcześniej już nam powiedział jaki dom buduje się w miarę szybko i niedrogo). Teraz w życiu nie kupiłabym gotowca w nich i tak z reguły trzeba coś zmieniać i i tak architektowi trzeba płacić dodatkowo pieniądze, choćby za umiejscowienie na działce i zagospodarowanie terenu. Ja jestem bardzo zadowolona z mojego domku (powoli widać jakie będą pomieszczenia) jest kompaktowy minimalna jego część przeznaczona jest na ciągi komunikacyjne, a max na mieszkanie. Poza tym dobry architekt w wielu sprawach może pomóc i doradzić. Pisząc dobry wcale nie mam na myśli drogi, najlepiej popytać w okolicy może ktoś takiego zna, ja jestem z Gliwic, a architekta mam z Chudowa to kawałek od nas, ale znaleźliśmy go przez znajomą, która robiła u niego adaptację gotowca. Uszy do góry i szukaj bo warto. icon_smile.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Nie bój się! Ja też chciałam gotowca, ale okazało się, że na naszą działkę żaden z tych co spełniał moje wymagania nie pasował, więc poszliśmy do poleconego architekta, on zrobił nam wersję próbną i z nią udaliśmy się do naszego wykonawcy żeby ocenił czy to trudne do wykonania i czy nie za drogie (co prawda wcześniej już nam powiedział jaki dom buduje się w miarę szybko i niedrogo). Teraz w życiu nie kupiłabym gotowca w nich i tak z reguły trzeba coś zmieniać i i tak architektowi trzeba płacić dodatkowo pieniądze, choćby za umiejscowienie na działce i zagospodarowanie terenu. Ja jestem bardzo zadowolona z mojego domku (powoli widać jakie będą pomieszczenia) jest kompaktowy minimalna jego część przeznaczona jest na ciągi komunikacyjne, a max na mieszkanie. Poza tym dobry architekt w wielu sprawach może pomóc i doradzić. Pisząc dobry wcale nie mam na myśli drogi, najlepiej popytać w okolicy może ktoś takiego zna, ja jestem z Gliwic, a architekta mam z Chudowa to kawałek od nas, ale znaleźliśmy go przez znajomą, która robiła u niego adaptację gotowca. Uszy do góry i szukaj bo warto. icon_smile.gif
Pozdrawiam



A może ktoś zna godnych polecenia projektantów z okolić Lublina ??
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Mazowieckie. Na razie projekt w trakcie rysowania. Sama praca nad układem pomieszczeń zajęła ponad rok. Mam cichą nadzieję że teraz pójdzie trochę szybciej i pod koniec roku zaczniemy budować. Dokładnie, z dobrych materiałów, nie oszczędzając na nadzorze... żeby później cieszyć się a nie poprawiać icon_wink.gif
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Wątek prawie dla mnie, hehe, miło posłuchać jak zabieracie się do pracy, do tej pory myślałem że to ja jestem dziwolągiem - zacząłem od kartki i długiej rozmowy z żoną, w kolejnych podpunktach zapisaliśmy jakie mają być pomieszczenia i około jakiej wielkości. Potem przez splot okoliczności wybraliśmy D09c muratora, ale po wszystkich przeróbkach nikt by go chyba nie poznał - ale jest taki jak chciałem.
Link do komentarza
Cytat

Wątek prawie dla mnie, hehe, miło posłuchać jak zabieracie się do pracy, do tej pory myślałem że to ja jestem dziwolągiem - zacząłem od kartki i długiej rozmowy z żoną, w kolejnych podpunktach zapisaliśmy jakie mają być pomieszczenia i około jakiej wielkości. Potem przez splot okoliczności wybraliśmy D09c muratora, ale po wszystkich przeróbkach nikt by go chyba nie poznał - ale jest taki jak chciałem.


Dziwolągiem? Przeciwnie! Uważam, że to najrozsądniejsze podejście.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witam wszystkich! jestem dopiero na etapie planowania budowy domu, więc mam zero doświadczenia, nie licząc przeglądania tysiąca projektów gotowych... mamy dość wyraźnie określoną wizję przyszłego domku, ma być dwupokoleniowy, co od razu wprowadza komplikacje. Jestem prawie zdecydowana na projekt indywidualny, choć cena jest wysoka. Jednak podejrzewam, ze przerobienie gotowca do naszych potrzeb wcale nie byłoby dużo tańsze, a wersja ostateczna miałaby niewiele wspólnego z wyjściowym projektem. icon_surprised.gif
Będę wdzięczna za wszelkie rady, a zwłaszcza namiary na dobrego, współpracującego architekta z Mazowsza icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Witam wszystkich! jestem dopiero na etapie planowania budowy domu, więc mam zero doświadczenia, nie licząc przeglądania tysiąca projektów gotowych... mamy dość wyraźnie określoną wizję przyszłego domku, ma być dwupokoleniowy, co od razu wprowadza komplikacje. Jestem prawie zdecydowana na projekt indywidualny, choć cena jest wysoka. Jednak podejrzewam, ze przerobienie gotowca do naszych potrzeb wcale nie byłoby dużo tańsze, a wersja ostateczna miałaby niewiele wspólnego z wyjściowym projektem. icon_surprised.gif
Będę wdzięczna za wszelkie rady, a zwłaszcza namiary na dobrego, współpracującego architekta z Mazowsza icon_smile.gif


Co to znaczy wysoka cena?
Ja kupiłem projekt gotowy który po próbach modyfikacji powędrował do kosza i co prawda na bazie tego ( na idei ogólnej w zasadzie) jest robiony obecnie nowy projekt...
Link do komentarza
Cytat

Wątek prawie dla mnie, hehe, miło posłuchać jak zabieracie się do pracy, do tej pory myślałem że to ja jestem dziwolągiem - zacząłem od kartki i długiej rozmowy z żoną, w kolejnych podpunktach zapisaliśmy jakie mają być pomieszczenia i około jakiej wielkości. Potem przez splot okoliczności wybraliśmy D09c muratora, ale po wszystkich przeróbkach nikt by go chyba nie poznał - ale jest taki jak chciałem.

Zrobiliśmy to bardzo podobnie. Kartka, planowanie, potrzeby. Potem z katalogów domów typowych staraliśmy się dobrać taki, który najbardziej do naszej koncepcji pasował. Wybraliśmy kilka najbardziej zbliżonych, ale wykorzystaliśmy z nich tylko bardzo ogólne koncepcje. Powstał dom, który nam odpowiada.
W półtora roku od podjęcia decyzji o budowie już mieszkaliśmy w nowym domu, a można powiedzieć, że zaczynaliśmy od zera - nie mieliśmy ani działki, ani pieniędzy. Sprzedaliśmy mieszkanie, kupiliśmy działkę, rozpoczeliśmy budowę, potem dobraliśmy trochę kredytu. Nie wszystko jeszcze mamy w naszym nowym domu, ale jesteśmy z niego zadowoleni.
Link do komentarza
Cytat

Co to znaczy wysoka cena?
Ja kupiłem projekt gotowy który po próbach modyfikacji powędrował do kosza i co prawda na bazie tego ( na idei ogólnej w zasadzie) jest robiony obecnie nowy projekt...


A więc robisz projekt indywidualny, na bazie gotowego?hmm... to na pewno jeszcze podbiło koszty.
pisząc o wysokiej cenie miałam na myśli to,że według większości deklaracji forumowiczów gotowy projekt kosztuje od 2 d0 5tys (z modyfikacjami), a za indywidualny trzeba dać ok 10tys(?)
Link do komentarza
Cytat

A więc robisz projekt indywidualny, na bazie gotowego?hmm... to na pewno jeszcze podbiło koszty.
pisząc o wysokiej cenie miałam na myśli to,że według większości deklaracji forumowiczów gotowy projekt kosztuje od 2 d0 5tys (z modyfikacjami), a za indywidualny trzeba dać ok 10tys(?)


No niestety kupując gotowy przeliczyłem się z mozliwościami wprowadzania zmian i te 2 tys poszly do kosza... Chociaż nie tak znowu do kosza bo baza do nowego projektu juz była. Ceny nie podaję bo nie jest rynkowa - architekt zaprzyjażniony
Link do komentarza
Cytat

No niestety kupując gotowy przeliczyłem się z mozliwościami wprowadzania zmian i te 2 tys poszly do kosza... Chociaż nie tak znowu do kosza bo baza do nowego projektu juz była. Ceny nie podaję bo nie jest rynkowa - architekt zaprzyjażniony

Ostatnio robiłem adaptację typowego projektu do warunków miejscowych. Ponieważ inwestor zakupił już projekt typowy nie poszedł on do kosza, ale całkowicie zmodyfikowany został opis techniczny, zmieniła się konstrukcja (zamiast ław - płyta fundamentowa), zmienił się system grzewczy, wentylacja z naturalnej na mechaniczną z odzyskiem ciepła, zmienił się też układ pomieszczeń, zmieniły się też grubości przegród zewnętrznych. Z oryginalnego projektu pozostało więc bardzo niewiele, równie dobrze mógłby to być projekt narysowany od podstaw.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
Hi! No to i ja icon_smile.gif My mamy już pozwolenie na budowę nawet. Projekt indywidualny. Działka z wjazdem od południowego zachodu, niezbyt szeroka, niezbyt duża powierzchnia zabudowy i my uparci jak osły na parterówkę. Długo pracowałam nad projektem sama i z Panią architekt, ale z efektu końcowego jestem zadowolona. (Chociaż i tak stale coś poprawiam i ulepszam) icon_wink.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...