Skocz do zawartości

Calkowity koszt????


Recommended Posts

Czesc....Sluchajcie,mam takie male pytanie....
Pewnie sporo juz sie tego pojawilo,no ale....
Zamierzamy wybudowac dom ( http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL...38,61,opis.html ), pewnie pojawia sie w nim jakies zmiany(wieksze badz mniejsze).
Chcialbym uslyszec od Was,jak moze ksztaltowac sie calkowity koszt budowy wlasnie tego domku, (mam na mysli stan surowy zamkniety +stolarka +okna+ wykonczenie czyli praktycznie wszystko,...wiadomo,ze standardy moga byc niezwykle zroznicowane:))
Dodam jeszcze,ze zainteresowani jestesmy bardzo ogrzewaniem podlogowym,no i do tego pompa ciepla....
Dzialka juz jest, prad tez juz mamy,z woda bedzie chyba ujecie wlasne,do tego moze szambo ekologiczne,+kolektory sloneczne.....

Pewnie uslysze bajonskie sumy.....

A jeszcze jedno-----jest to wojewodztwo lubuskie, okolice Gorzowa Wlkp.

Z gory dziekuje,za najmniejsza nawet pomoc.....
Link do komentarza
Cytat

Czesc....Sluchajcie,mam takie male pytanie....
Pewnie sporo juz sie tego pojawilo,no ale....
Zamierzamy wybudowac dom ( http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL...38,61,opis.html ), pewnie pojawia sie w nim jakies zmiany(wieksze badz mniejsze).
Chcialbym uslyszec od Was,jak moze ksztaltowac sie calkowity koszt budowy wlasnie tego domku, (mam na mysli stan surowy zamkniety +stolarka +okna+ wykonczenie czyli praktycznie wszystko,...wiadomo,ze standardy moga byc niezwykle zroznicowane:))
Dodam jeszcze,ze zainteresowani jestesmy bardzo ogrzewaniem podlogowym,no i do tego pompa ciepla....
Dzialka juz jest, prad tez juz mamy,z woda bedzie chyba ujecie wlasne,do tego moze szambo ekologiczne,+kolektory sloneczne.....

Pewnie uslysze bajonskie sumy.....

A jeszcze jedno-----jest to wojewodztwo lubuskie, okolice Gorzowa Wlkp.

Z gory dziekuje,za najmniejsza nawet pomoc.....


Zapewne chcąc budować nastawiacie się na wydatki. Zatem: zakup działki z przyłączami to 70 tysięcy, dokumentacje i pozwolenia z nadzorem to 10 tyś. , stan deweloperski to około 300 tysięcy, zabawki i wykończenia 100 tysięcy. Zsumuj i masz. Pozdrowienia
Link do komentarza
Ja myślę, że przy średnich materiałach około 470 000 + instalacja pompy ciepła, oczywiście bez ogrodzenia i tego typu zabawek, dach będzie drogi bo kopertowy, do tego dość skomplikowany, ja bym rozejrzała się za projektem tańszym w realizacji , bo utrzymanie takiego domku też nie będzie tanie. Tyle, że każdy sam musi określić swoje potrzeby i możliwości.
Pozdrawiam .
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
zgadzam sie z Acią. Ten dom jest duży- potrzebujesz taki duży dom? Wiele osób budujących domy powyżej 250 m2 powierzchni całkowitej żałuje potem że nie zbudowali mniejszych. Domy z czterospadowym dachem są ładne, efektowne, ale mają bardzo "pościnane" skosy na poddaszu i są mniej ustawne pokoje- i zwykle większy i droższy dach.
Ja jestem na etapie stanu deweloperskiego- kończymy go, zaczynamy wykańczać- domu który ma całkowitej powierzchni (licząc z podwójnym garazem) niecałe 200m2. Jest naprawdę duży icon_biggrin.gif (jak ja to posprzątam...)
Wydaje mi się że nie ma co liczyć że się zbuduje dom poniżej 2 tys zł za metr liczac powierzchnię całkowitą- a raczej chyba bliżej 2,5 tys- i to jest jakiś tam wykładnik. Przy pracach wykonczeniowych każdy majster powie ci- panie, tyle a tyle za metr- więc każdy metr powierzchni robi róznicę w kosztach. Myślę że koszt takiego domu licząc średni, nie jakiś bardzo ekskluzywny oczywiscie standard będzie bliski pół miliona. To oczywiście wzgledne czy to mało czy dużo:)
Duży, skomplikowany dach zawsze robi koszty, szczególnie jesli się go kładzie z dachówki. Pompa cieplna to dla mnie zupełny kosmos bo przy jej zwracalności za iles tam lat- a koszt musze liczyć naturalnie z odsetkami bankowymi, bo z innego źródła niż z kredytu nie mam na nią pieniędzy- nie wyobrażam sobie az tak się szarpnąc teraz , kiedy nawet przy bardzo oszędnym gospodarowaniu pieniązki poporstu znikają dziwnym jakimś sposobem:)
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

w Dobrodzieniu/Opolskie 41tyś zł ,810m2



Toż to jak za darmo.W Gliwicach i do 20km od Gliwic poniżej 100zł/m.kw nie uświadczysz fajnej działki a standartem jet od 120 do nawet 200zł/m.kw.
Link do komentarza
Cytat

Toż to jak za darmo.W Gliwicach i do 20km od Gliwic poniżej 100zł/m.kw nie uświadczysz fajnej działki a standartem jet od 120 do nawet 200zł/m.kw.


To ja nie wiem gdzie Ty szukasz bo ja 22 km od Gliwic znalazłam super działeczkę za 50 zł za m2, tyle, że media w drodze no ale działka przy tej drodze tak na marginesie asfaltowej. Dojazd autostradą w kilka chwil, a mam znajomego, który mieszka 8 km od Gliwic, a do pracy (w Gliwicach) jedzie 45min. Poszukaj w obrębie autostrady koło Rudzińca, ale dalej niż Kleszczów to na pewno coś znajdziesz.
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

To ja nie wiem gdzie Ty szukasz bo ja 22 km od Gliwic znalazłam super działeczkę za 50 zł za m2, tyle, że media w drodze no ale działka przy tej drodze tak na marginesie asfaltowej. Dojazd autostradą w kilka chwil, a mam znajomego, który mieszka 8 km od Gliwic, a do pracy (w Gliwicach) jedzie 45min. Poszukaj w obrębie autostrady koło Rudzińca, ale dalej niż Kleszczów to na pewno coś znajdziesz.



Szukam max.15km od Gliwic,w Bojszowie (mam oko na jedną 80zł/m.kw),Rudnie,Wilczy,Stanicy,Ziemięcicach,ok.Pyskowic 100zł/m.kw,Kleszczów,Rzeczyce,Bojków,Kozłów,Sośnicowice,Gierałtowice,Nieborowice 120-150zł/m.kw.Stanica,Leboszowice,Tworóg,Rudziniec,Słupsko,Pławniowice itp. to już za daleko,brak PKM a dziecko mam w gimnazjum icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Szukam max.15km od Gliwic,w Bojszowie (mam oko na jedną 80zł/m.kw),Rudnie,Wilczy,Stanicy,Ziemięcicach,ok.Pyskowic 100zł/m.kw,Kleszczów,Rzeczyce,Bojków,Kozłów,Sośnicowice,Gierałtowice,Nieborowice 120-150zł/m.kw.Stanica,Leboszowice,Tworóg,Rudziniec,Słupsko,Pławniowice itp. to już za daleko,brak PKM a dziecko mam w gimnazjum icon_smile.gif


Chyba, że tak bo mój starszy syn w przyszłym roku kończy gimnazjum, a do Gliwic z Poniszowic (tam się buduję) jest całkiem niezłe połączenie PKS - em. Z mojego osiedla do szkoły średniej i tak by musiał dojeżdżać, a młodszy skończy akurat 2 klasę, na wiosce jest szkoła podstawowa i przedszkole dla najmłodszej wiem, że do Rudzińca jeżdżą gimbusy więc i potem raczej problemu nie będzie. Sąsiad, który zaczyna budowę razem z nami będzie córkę dowoził do Gliwic do szkoły w drodze do pracy bo nie chce jej przenosić. Zresztą te działki co myśmy kupili teraz stoją już po 90 - 100zł za m2 - wiem bo znajomy kupił razem z nami zaraz obok ale dwie i po uzbrojeniu jedną chce sprzedać żeby zasilić konto budowy. icon_smile.gif
Pozdrawiam i życzę wytrwałości może ziemia troszkę pójdzie na dół, a jak nie to bierz co dają (oczywiście w miarę ciekawe).
Ps Wilczę, Kleszczów, Nieborowice sobie daruj - NIE WARTO !!!
Link do komentarza
a ile może być warta działka budowlana 750m2 w Wołowie ( 40km od Wrocławia ) z dostępem do drogi publicznej asfaltowej w spokojnej okolicy - z gazem i kanalizacją przechodzącą przez działkę - słup energetyczny na działce przy granicy - wydane warunki przyłącza - częśc działki ( podjazd ) bez prawa zabudowy z powodu w/w mediów przechodzących przez działkę i dodatkowo idzie ziemią kabel EWN ( prąd ) oraz telefon ( swiatłowód ) - kształt działki - litera L gdzie dłuzsza część bedzie podjazdem i trawnikiem a na mniejszej cześci bedzie dom - wjazd na działkę od zachodu - wokoło działka ogrodzona sąsiednimi budynkami - ile warta może być taka działka - jakbym podawał do kredytu jako wkład własny lub sprzedawał ???? z góry dzieki za wycenę icon_smile.gif)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...