Skocz do zawartości

polozenie siatki z klejem na elwacji


Recommended Posts

Witam wszystkich,
jestem nowym uczestnikiem forum wiec prosze o wyrozumialosc jesli popelnie jakies bledy.
Problem, z ktorym musze sie zmierzyc troche mnie zaniepokoil ale licze ze pomozecie mi sie z nim uporac, otoz:
za zadanie postawilem sobie polozyc siatke zatopiona w kleju, czytajac opisy jak to robic doszedlem do kilku wnioskow i kilku nierozwiazancych kwestii. Chcialbym sie zapytac o konkretne produkty tzn nazwe gruntu, zageszczenie siatki i grubosc warstwy kleju. Czytalem ze kleju powinno sie klasc tylko jedna wastwe gdyz w innym wypadku grozi to rozwarstwieniem czy to prawda? pytam o to gdyz kuzyn ktory pracuje w firmie budowlanej powiedzial mi iz robia to w taki sposob ze najpierw klada klej pozniej przyklejaja do niego siatke a na koniec jakby wtapiaja ja w ten klej. Nastepnie po okresie jakichs 3-4dni klada druga warstwe ?czy to jest logiczne i zgodne z zasadami? jesli nie to prosilbym o jakas podpowiedz.
Drugim problemem jest to ze przed laty wioskowy malarz malowal ten dom wapnem i teraz po malowaniu akrylem farba po kazdej zimie odlazi:( a dom wyglada na popekany. Oczywiscie przed polozeniem kleju poodrywalbym wszystkie takie elementy ale czy istnieje taki grunt ktory po nalozeniu przeszedlby przez ta farbe i ja tak spoil z tynkiem ze po polozeniu siatki z klejem mialbym pewnosc ze nie pojawia sie odparzenia??
Bardzo prosze o porady ( najlepiej specjalistow ktorzy mieli juz doczynienie z takimi przypadkami)
pozdrawiam
Link do komentarza
Czy ta siatka ma być kładziona na ociepleniu czy na starym tynku?

W przypadku nakładania na tynk - domyślać się można że o to chodzi - nie ma to sensu zwłaszcza, gdy powłoki malarskie odstają od podłoża. Po prostu trzeba je usunąć - żaden środek nie "wzmocni" farby - i po zagruntowaniu nałożyć tynk cienkowarstwowy lub po prostu pomalować dobrą farbą.
Link do komentarza
Cytat

Czy ta siatka ma być kładziona na ociepleniu czy na starym tynku?

W przypadku nakładania na tynk - domyślać się można ze o to chodzi - nie ma to sensu zwłaszcza, gdy powłoki malarskie odstają od podłoża. Po prostu trzeba je usunąć - żaden środek nie "wzmocni" farby - i po zagruntowaniu nałożyć tynk cienkowarstwowy lub po prostu pomalować dobrą farbą.



Na poczatku chcialbym Panu/Pani bardzo podziekowac za odpowiedz jednak chciałbym sie Pana/Pani zapytac dlczego nie poleca Pan/Pani nalozenia najpierw kleju z siatka. Na moje rozumowanie jesli polozylbym sitake z klejem ( oczywiscie po oderwaniu odchodzacej warstwy malarskiej i zagruntowaniu) to jesli np w czesie zimy jakis kawalek starej farby chcialby odpasc to siaktka by go wiazala... bo prawde mowiac boje sie troche o to ze jak tylko zerwe i zagruntuje powierzchnie a nastepnie poloze tynk cienkowarstwowy to mroz moze mi sie przebic do warstwy pod tynkiem cienkowarstwowym czyli do warstwy starej farby i tam odejdzie. Prosilbym bardzo o pomoc w tym rozumowaniu:] Polozenie siatki to oczywiscie znacznie wiekszy koszt tylko boje sie o to ze sam tynk cienkowarstwowy nie urchoni starej farby przed pekaniem i bedzie odpadal razem z nia.

Dziekuje jeszcze raz!

P.S. Jesli zdjecie domu, pekniec i nazwa farby obecnej pomogla by Panu/Pani w zdjagnozowaniu problemu i ewentualnej zmianie czy tez nakierowaniu mnie na dobry tor to moge dostaraczyc takie materialy.
Link do komentarza
Siatka pełni rolę zbrojenia warstwy klejowej zwiększając jej odporność na uszkodzenia, pęknięcia. Jednak w przypadku gdy nie jest ona mechanicznie zamocowana do ściany to nie zwiększa przyczepności tynku, jeśli warstwa klejowa odspoi się od starej farby. Jeśli brak przyczepności wystąpi na większej powierzchni to tynk wybrzuszy się i z czasem popęka.

Istotne jest więc zapewnienie dobrej przyczepności warstw elewacyjnych do ściany, a wiec bardzo dokładne usuniecie starych powłok malarskich. Najskuteczniejsza będzie metoda piaskowania, choć dość uciążliwa i droga.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...