Skocz do zawartości

Zmiany Prawa Budowlanego


Jarek02

Recommended Posts

Co myślicie o planach zmian w Prawie Budowlanym? Chodzi mi głównie o likwidację pozwoleń na budowę "DZ-ek" (decyzji o warunkach zabudowy). Z tego co dotąd ustaliłem, wychodzi mi, że specjalnie łatwiej dla indywidualnego inwestora nie będzie.
Czy ktoś wie przy tym na jakim etapie jest projekt ustawy? Szukałem w Internecie i znalazłem, że sejm przyjął projekt 12 lutego tego roku, ale co z senatem i prezydentem?
Link do komentarza
To było w projekcie ustawy ale większość nie przeszła. Wprowadzono tylko pojęcie zgody urbanistycznej i cos zmieniono w zapisach odnośnie PINBów. Obecny projekt ustawy wprowadza więcej zmian ale podejrzewam że większośc z nich nie przejdzie.
Więcej info:

KOD
http://orka.sejm.gov.pl/projustall6.htm
Link do komentarza
Cytat

To było w projekcie ustawy ale większość nie przeszła. Wprowadzono tylko pojęcie zgody urbanistycznej i cos zmieniono w zapisach odnośnie PINBów. Obecny projekt ustawy wprowadza więcej zmian ale podejrzewam że większośc z nich nie przejdzie.
Więcej info:

KOD
http://orka.sejm.gov.pl/projustall6.htm


Dzięki, przeczytam i może wreszcie się zorientuję. Czy zmiany zrobił senat? I czy słyszałeś coś nt. zdania prezydenta , bo przecież może ustawy nie podpisać?
Link do komentarza
Z mojego, jako hydraulika, punktu widzenia zmiany, które zaczną obowiązywać od lipca są b. dobre.
1.Dopuszczenie instalacji zamkniętej przy kotle na paliwa stałe-warunek-odpowiednie zabezpieczenia + instalacja schładzająca kocioł w przypadku zagotowania.
2.Dopuszczenie przewodów spalinowych zgodnych z instrukcją producenta kotła gazowego - czyli można w niektórych kotłach zastosować przewód spalinowy z PVC H np.
3.Możliwość wyprowadzenia spalin z kotła gazowego przez ścianę na wys. min. 0,5m. Dotychczas 2,5m.
Link do komentarza
Cytat

Z mojego, jako hydraulika, punktu widzenia zmiany, które zaczną obowiązywać od lipca są b. dobre.
1.Dopuszczenie instalacji zamkniętej przy kotle na paliwa stałe-warunek-odpowiednie zabezpieczenia + instalacja schładzająca kocioł w przypadku zagotowania.
2.Dopuszczenie przewodów spalinowych zgodnych z instrukcją producenta kotła gazowego - czyli można w niektórych kotłach zastosować przewód spalinowy z PVC H np.
3.Możliwość wyprowadzenia spalin z kotła gazowego przez ścianę na wys. min. 0,5m. Dotychczas 2,5m.



Adamis ale to nie są zmiany prawa budowlanego ale ustaw towarzyszących, jeżeli te zmiany ułatwiają ludziom życie i pomogą zaoszczędzić kasę to nie mam nic przeciwko. Dla mnie bzdurne jest zmienianie PB w zakresie pozwoleń i zgłoszeń - idea może i słuszna ale forma nie ta. Jestem za ułatwianiem procedur ale nie w sposób w jaki jest to zawarte w projekcie ustawy - wg mnie wprowadzi to jeszcze więcej zamieszania niż jest do tej pory.

Pozdrawiam.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...