Skocz do zawartości

Wypalanie traw i elektrośmieci


Recommended Posts

Niedawno zwróciłem uwagę facetowi, który podpalał trawę, aby tego nie robił. Odpowiedział: "Samo się nie wypali"

Cóż, trudno walczyć z takim podejściem do sprawy. Ale o tym, że to szkodliwe mam nadzieję, że nie trzeba tutaj przekonywać.

Chciałem was, forumowicze zainteresować tematem, który nadal wydaje mi się mało popularny, tzn. wyrzucaniem śmieci elektrycznych czyli agd, ale nie tylko, bo np. elektryczne kolejki dla dzieci.

Niby za wyrzucanie tych śmieci do zwykłego śmietnika grozi kara do 5 tyś zł, ale kto to egzekwuje??

Polecam stronę http://elektrosmieci.pl/ tam jest dużo sensownych informacji


Ważne: Od 1 lipca 2006 r. konsument ma prawo do nieodpłatnego oddania swojego zużytego sprzętu elektrycznego lub elektronicznego w sklepie, który przyjmuje zużyty sprzęt w ilości nie większej niż sprzedawany nowy sprzęt na zasadzie "1 za 1?, czyli lodówka za lodówkę, telewizor za telewizor, suszarka do włosów za suszarkę, świetlówka za świetlówkę itp.

A tu jest lista punktów w Polsce, gdzie można oddawać zużyty sprzęt: http://www.elektroeko.pl/oddaj_nam_swoj_ZSEE/68,baza.html
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
a powiedz co przesszkadza wypalanie traw?
lepiej niech rosnie rzem z tymi komarami ,muchami i innymi insektami a pozniej trzeba pryskac bo plagi insektów i truc l;udzi ,wogóle nie rozumiem dlaczego kogos interesuje czy sie ta trawe wypala czy tez nie ,bo nalezy to robic mimo ze ustawodawca mieszka pewnie w bloku a z agrotechnika ma tyle do czycienia co kwiatki w donicy na balkonie,
a co do elektrosmieci to zaczyna juz powoli ta maszyna działac i dosc skutecznie naszczęscie bo w lasach juz coraz mniej cywilizacji w postaci lodówek i innych smieci podobnych
Link do komentarza
O masz babo placek:

Z rolniczego punktu widzenia takie działanie (wypalanie traw) jest zabiegiem niewłaściwym i szkodliwym, powodującym m.in.:

* obniżenie plonu zielonej masy,
* niszczenie mikroorganizmów (bakterii, grzybów) niezbędnych do utrzymania równowagi biologicznej życia w biocenozie łąkowo-pastwiskowej,
* niszczenie miejsc lęgowych wielu gatunków owadów, płazów, ptaków i zwierząt,
* marnotrawstwo wartościowej paszy.

Podczas pożarów traw dochodzi ponadto do powstania wielu niebezpiecznych zjawisk:

* Od palącego się poszycia gleby zapaleniu ulega podziemna warstwa torfu, który może zalegać nawet do kilkunastu metrów w głąb. Są to pożary długotrwałe (nawet do kilu miesięcy) i wyjątkowo trudne do ugaszenia. Ponadto, w przypadku gdy zwykła łąka po pożarze regeneruje się przez kila lat to pokłady torfu potrzebują na to kilku tysięcy lat.
* Powiewy wiatru powodują bardzo szybkie rozprzestrzenianie się pożaru, który bardzo często przenosi się na zabudowania mieszkalne, gospodarcze oraz lasy. Niejednokrotnie w takich pożarach ludzie tracą dobytek całego życia. Występuje również bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi.
* Powstające podczas pożaru duże zadymienie jest szczególnie groźne dla osób przebywających w bezpośrednim sąsiedztwie miejsca zdarzenia z uwagi na możliwość zaczadzenia, a ponadto powoduje zmniejszenie widoczności na drogach co może prowadzić do powstania groźnych w skutkach kolizji i wypadków drogowych.

Pożyczyłem sobie tekst z tej strony: http://www.podkarpacie.straz.pl/poradnik_trawy.html
Link do komentarza
no jakis bełkot jakbym greenpeace słuchał ,potwierdza sie ze jak dziecko zapałkami sie bawi to pozniej tak jest ze lasy ze torfy sie pala ale to zjawisko mrginalne naszczescie a pozar moze powstać wszedzie ,a co do regeneracji starych łąk czy tez wypalanie traw w rowach przy jednoczesnym wypalaniu insektów i innych badziew latajacych jako ktos kto dosc długo w takim srodowisku siedział nie widze ic złego a nawet pozytecznego przynajmniej nie lataja komary tak wielkie jak nietoperze i muchy wielkie jak wróble ,a trawa jako trawa jak jest wypalanaw odpowiednim czasie przed rozpoczeciem wzrostu to kompletnie nic jesj nie grozi i rosnie i tak od tysiecy lat wiec nic niezmieniajmy na siłe ,bo albo nas robactwo zeżre albo pozniejsze opryski nas zatrują ,jedyne zagrozenie to fakrycznie dym ktory wchodzi na drogi i ogranicza widocznosc
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
co do wypalania traw to udowadniają naukowcy zę to przynosi więcej szkody niż pożytku i cżęściowo napewno mają rację aczkolwiek nie do końca w stanach w jakimś parku odkryli że pożary sa wskazne dlarozwoju lasów i ogólnie występującej tam flory drzewa rozsiewają się przy bardzo wysokiej temperaturze etc. strażacy wywołują tam pożary kontrolowene dzięki czemu wszystko się lepiej rozwija
Link do komentarza
od wiek wieków wypalano podpalano i jakos na ekosystem działoało to zbawiennie ,teraz jakas małpa sponsorowana przez jakiegos pływowego goscia sie powiesi na drzewie i wypalanie jest złe ,ale tak mozna kosiarką przyciac trawe ,pozniej nawozic trawe ,pryskac na komary i ogolnie wszyscy zdziwieni co sie dzieje przeciez kiedys tyle komarów i dziwnych owadów nie było a teraz jak bobnowce latają
ciekawe dlaczego ??????????????
lepiej kosic i truc chemia niz naturalnie wypalic jednoczesnie wytępic co trzeba juz my natury nie zmienimy naszczescie możemy sie jedynie przystosowac a żywioły to podstawa
Link do komentarza
Pomijając ekologiczny aspekt sprawy to chyba nie ma nic gorszego (no może poza swądem podpałki do grilla) niż wspaniały dymek ze spalonej trawy. A swoją drogą to "fascynują" mnie ludzie, którzy uważają, że skoro kiedyś się tak robiło i było dobrze to teraz też tak się powinno robić. Gdyby wszyscy ludzie tak postępowali to do dziś nie wyszlibyśmy z jaskiń. Swoją drogą może szkoda, że to zrobiliśmy Ziemia pewnie byłaby zdrowsza, bo nikt nie wylewałby ścieków do rzek, nikt nie wypalałby traw i nikt nie wyrzucałby lodówek do lasu.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Pomijając ekologiczny aspekt sprawy to chyba nie ma nic gorszego (no może poza swądem podpałki do grilla) niż wspaniały dymek ze spalonej trawy. A swoją drogą to "fascynują" mnie ludzie, którzy uważają, że skoro kiedyś się tak robiło i było dobrze to teraz też tak się powinno robić. Gdyby wszyscy ludzie tak postępowali to do dziś nie wyszlibyśmy z jaskiń. Swoją drogą może szkoda, że to zrobiliśmy Ziemia pewnie byłaby zdrowsza, bo nikt nie wylewałby ścieków do rzek, nikt nie wypalałby traw i nikt nie wyrzucałby lodówek do lasu.
Pozdrawiam


droga kolezanko nie piszemy tu o wywalaniu lodówek bo to jest oczywiste ze zatruwa srodowisko,nie piszemy tu o wylewaniu scieków bo to tez oczywiste ale tylko i wyłącznie o wypalaniu traw ,jest to durne prawo zakazujące i zrobione na zasadzie ze jakis ekolog cos wymyslił w czasie gdzie gdzies nieumyslnie podpaił sie las w tym czasie od wypalania trawy jesli nie pamietasz tej spray to moze jeszcze w necie cos znajdziesz na temat tego paradoksu ,a działnie ustawodawcy było takie same jak dzis w przy[padku zakazów na drodze a dokładnie tak ze ginie jedna osoba na danym odcinku to stawia sie 40 /h identycznie było z tym zakazem wypalania ,
nie twiedze ze wypalanie to idealne rozwiazanie ale najmniej szkodliwe ,jedyne czego nie pochwalam jak sie wypala nie doschnięte trawy ,i pali sie przy drogach jak wiatr jest niesprzyjajacy bo to faktycznie ani miłe ani bezpieczne
wiec faktycznie zostawmy te wypalanie bo samo sie nie wypali a zwrócmy wiesze zainteresowanie na odpady wywalane do lasu do roru czy gdzie sie da ,nie wspominając o wylewaniu szamb gdzie sie da ...
pozdrawiam a co d sredniowiecza to nawet tam ludzie jakis sposób odprowadzania nieczystosci a nie tak jak teraz ze gdzie sie da
Link do komentarza
Cytat

droga kolezanko nie piszemy tu o wywalaniu lodówek bo to jest oczywiste ze zatruwa srodowisko,nie piszemy tu o wylewaniu scieków bo to tez oczywiste ale tylko i wyłącznie o wypalaniu traw ,jest to durne prawo zakazujące i zrobione na zasadzie ze jakis ekolog cos wymyslił w czasie gdzie gdzies nieumyslnie podpaił sie las w tym czasie od wypalania trawy jesli nie pamietasz tej spray to moze jeszcze w necie cos znajdziesz na temat tego paradoksu ,a działnie ustawodawcy było takie same jak dzis w przy[padku zakazów na drodze a dokładnie tak ze ginie jedna osoba na danym odcinku to stawia sie 40 /h identycznie było z tym zakazem wypalania ,
nie twiedze ze wypalanie to idealne rozwiazanie ale najmniej szkodliwe ,jedyne czego nie pochwalam jak sie wypala nie doschnięte trawy ,i pali sie przy drogach jak wiatr jest niesprzyjajacy bo to faktycznie ani miłe ani bezpieczne
wiec faktycznie zostawmy te wypalanie bo samo sie nie wypali a zwrócmy wiesze zainteresowanie na odpady wywalane do lasu do roru czy gdzie sie da ,nie wspominając o wylewaniu szamb gdzie sie da ...
pozdrawiam a co d sredniowiecza to nawet tam ludzie jakis sposób odprowadzania nieczystosci a nie tak jak teraz ze gdzie sie da


Drogi kolego faktycznie może trochę mnie poniosło, ale nie dalej jak w poniedziałek widziałam wypalany spory kawałek traw tuż przy drodze zupełnie pozostawiony sam sobie więc krew jasna mnie zalała, dlatego jeśli chociaż jednego takiego podpalacza rowów to "bzdurne" prawo jak piszesz powstrzyma od robienia takich rzeczy to ja jestem za.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Uważam, że wypalanie traw to kolejna odmiana zjawiska nazywanego wspólczesnym barbarzyństwem icon_sad.gif Czy zakazać? A tego to już nie jestm pewien. Edukować? Z pewnością TAK!


za 20-30lat wszyscy beda sie zastanawiac nad stosowaniem chemi na insekty i co mozemy zrobic edukowac ????????
pewnie tak zeby zyc w zgodzie z natura a nie pryskać co chwile i niszczyc ludzi tez ......
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Ale zgodzisz się, że jedno nie wyklucza drugiego?


Witam
Od początku roku przed supermarketami są wystawiane kontenery na sprzęt ADG i RTV jestem z tego zadowolony za każdym razem jak coś się zepsuje w domy z tych rzeczy mogę zostawić tam. Mnie martwi raczej wywożenie śmieci do lasu czy na pobocze dróg jest to zakałą Polski.
Link do komentarza
Cytat

za 20-30lat wszyscy beda sie zastanawiac nad stosowaniem chemi na insekty i co mozemy zrobic edukowac ????????
pewnie tak zeby zyc w zgodzie z natura a nie pryskać co chwile i niszczyc ludzi tez ......


wypalaniem traw nie zabijasz insektów poza tym robaczki sa potrzebne do życia takie komary to one sobie na terenach podmokłych żyją jedyne co wytrujesz to kilka robaków które nie zdążą się w glebie schować a insekty jedynie sobie odlecą a teraz jest ich więcej niż kiedyś bo zimy mamy dość słabe jakby tak ścisnęło powiedzmy -10 na 2 - 3 tygodnie to by ich w lato było zdecydowanie mniej. A jeśli uważasz że wypalanie traw jest dobre to powiedz to osobom które miały z tego powodu wypadek bo jakiś mądrala podpalić trawę w rowie i nie było widac tego z naprzeciwka albo rolnikom którzy stracili uprawy przez jakiegoś kretyna a to s pieniądze na życie.
Link do komentarza
Cytat

wypalaniem traw nie zabijasz insektów poza tym robaczki sa potrzebne do życia takie komary to one sobie na terenach podmokłych żyją jedyne co wytrujesz to kilka robaków które nie zdążą się w glebie schować a insekty jedynie sobie odlecą a teraz jest ich więcej niż kiedyś bo zimy mamy dość słabe jakby tak ścisnęło powiedzmy -10 na 2 - 3 tygodnie to by ich w lato było zdecydowanie mniej. A jeśli uważasz że wypalanie traw jest dobre to powiedz to osobom które miały z tego powodu wypadek bo jakiś mądrala podpalić trawę w rowie i nie było widac tego z naprzeciwka albo rolnikom którzy stracili uprawy przez jakiegoś kretyna a to s pieniądze na życie.


słuchaj nie twierdze ze że dym nie jest nie bezpieczny ,wszytko mozna robic zgłową ,tylko ze u nas to jakas dzungla sie robi pod tym wzgledem bo wypalac nie bo ekologia ale pryskac juz tak na insekty,budowac drogi nie bo żabki ale tir moze parę ludzi przejechać i jest dobrze ,jeszcze w innym przypadku sie wstrzymuje budowe bo ptaszek a ludzie nie mogą normalnie żyć
ośobiscie jestem uczulony na insekty i w tym roku byłem w szpitalu juz kilkadziesiat razy i mie to wk..... że komary latają jak bombowce są jakieś zakażone a na terenach podmokłych rowach czy też łakach nie wolno wypalać traw ,każdy powie podobnie ze woli powąchać troche smrodu przypalonej trawy jak martwic sie o insekty a uczulonych ludzi coraz więcej
Link do komentarza
Tak jak już pisałem... Większego sensu w wypalaniu trawy nie widzę... Te komary-bombowce, to bym jednak pryskał. Chyba skuteczniejsze. Inne bzyczące fujstwo też bym pryskał.
A w dodatku jako naczelny snob tego forum muszę napisać, że akurat lubię zapach palonej trawy. Ale wiadomo różne bywają zboczenia icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

słuchaj nie twierdze ze że dym nie jest nie bezpieczny ,wszytko mozna robic zgłową ,tylko ze u nas to jakas dzungla sie robi pod tym wzgledem bo wypalac nie bo ekologia ale pryskac juz tak na insekty,budowac drogi nie bo żabki ale tir moze parę ludzi przejechać i jest dobrze ,jeszcze w innym przypadku sie wstrzymuje budowe bo ptaszek a ludzie nie mogą normalnie żyć
ośobiscie jestem uczulony na insekty i w tym roku byłem w szpitalu juz kilkadziesiat razy i mie to wk..... że komary latają jak bombowce są jakieś zakażone a na terenach podmokłych rowach czy też łakach nie wolno wypalać traw ,każdy powie podobnie ze woli powąchać troche smrodu przypalonej trawy jak martwic sie o insekty a uczulonych ludzi coraz więcej


Tu cię rozumiem tez jestem uczulony ale raczej słabiej co do autostrad uważam że masz 100% racji ale z trawami nie do końca wypalając trawy nie wyniszczysz insektów zwłaszcza komarów.
Link do komentarza
Cytat

Tu cię rozumiem tez jestem uczulony ale raczej słabiej co do autostrad uważam że masz 100% racji ale z trawami nie do końca wypalając trawy nie wyniszczysz insektów zwłaszcza komarów.


Dokładnie komary składają jaja w stojącej wodzie i tam też rozwijają się ich larwy, które są zjadane przez ważki. Jak wiadomo wody nie wypalisz więc teoria o walce z insektami za pomocą wypalania traw jest wyssana z palca. Po prostu łatwiej jest wypalić trawę niż ją skosić, a żeby nie czuć się fe to najlepiej wymyślić ideologię do swego lenistwa. Co do chwastów to taki np perz, który jest chwastem wielce upierdliwym czuje się świetnie po wypaleniu bo zostawia mu się więcej miejsca do życia zabijając trawę (która w przeciwieństwie do perzu ma płytki system korzeniowy). Druga sprawa zastanowiliście się kiedyś czemu rowy nie są porośnięte trawą tylko właśnie jakimiś chabaziami łopuchami perzyną i innymi chwastami??? Właśnie dlatego, że trawa staje się słabsza ( to ona umacnia wały rowów żeby się nie obsypywały), a chwasty i owszem i to właśnie im robi się miejsce wypalając rowy itp.
Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Dziś znów został poruszony problem oddawania starego sprzętu. Z artykułu zamieszczonego w Życiu Warszawy (http://www.zw.com.pl/artykul/1,401953_Jazda_ze_stara_pralka.html) dowiadujemy się, że klient w zasadzie dwa razy płaci za oddanie zużytego sprzętu. Raz przy zakupie nowego i drugi kiedy chce oddać swój stary sprzęt.

Poza tym w artykule czytamy: "Przede wszystkim nie wiadomo, gdzie i na jakich zasadach można w stolicy oddać zużyty sprzęt. Na stronach ratusza adresy prawie 30 punktów zbiórki elektrośmieci są skrzętnie ukryte. Żeby do nich dotrzeć, trzeba otworzyć kilka zakładek.

Jak już to się uda, to okazuje się, że specjalne kontenery stoją tylko w weekendy, a pozostałe miejsca czynne są zwykle w tygodniu do godz. 15. Tylko jeden punkt, przy ul. Chełmżyńskiej 180, otwarty jest bez przerwy przez 7 dni w tygodniu."

Człowiekowi się po prostu odechciewa...
Link do komentarza
Cytat

Gmina, do której się przenoszę sama daje worki na plastik, szkło, aluminium, aha i jeszcze np na liście (okresowo na jesień), potem przyjeżdżają i zabierają raz w tygodniu i to wszystko za free bo załatwili dotacje na ten cel z UE.



u mnie na osiedlu stoją pojemniki na szkło, plastik i papier. nawet ludzie tam wyrzucają. Co prawda widziałam kiedyś jak i tak to wszystko do jednej ciężarówki wrzucają potem ale przynajmniej człowiek ma czyste sumienie icon_wink.gif teraz wiem, że stoją już pełne.... ciekawe kiedy wywiozą...
Link do komentarza
Wypalanie traw to moim zdaniem barbarzyństwo i lenistwo. Nie chce się uprzątnąć swoich włości to najprościej wypalić.

Co do segregacji śmieci, to na moim osiedlu segregujemy je od 12 lat. Ponieważ nie ma tu blokowisk, a sąsiedzi się znają to w zasadzie przebiega to bezproblemowo. Jednak ostatnio doszły do nas informacje, że brak odbiorców segregowanych odpadów więc wywozi się je na wysypisko. Służby miejskie zaprzeczają, ale niepokój pozostaje.

Elektrośmieci są zbierane co 2-3 miesiące do podstawianych kontenerów lub o określonej godzinie podjeżdża samochód i pracownicy odbierają zużyty sprzęt.

Natomiast w gminie, w której buduję dom ogłasza się w którym dniu jakie odpady będą zbierane. Mieszkańcy wystawiają na drogę, a służby gminny to zbierają. Jednak mentalność trudno zmienić, ponieważ wielu się nie chce spakować w worek, lepiej wyrzucić na nieużytek, do rowu albo trzymać na własnym podwórku. Przechodząc koło takich posesji zastanawiam się, czy to niechlujstwo, czy myślenie "przyda się jeszcze".


Link do komentarza
Cytat

Jednak mentalność trudno zmienić, ponieważ wielu się nie chce spakować w worek, lepiej wyrzucić na nieużytek, do rowu albo trzymać na własnym podwórku. Przechodząc koło takich posesji zastanawiam się, czy to niechlujstwo, czy myślenie "przyda się jeszcze".


A może zwyczajny "paraliż umysłowy"?

Wszak paraliż umysłowy
najzacniejsze trafia głowy!
icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

ja mieszkam na wsi 70 kilo od WAWY od 4 lat mamy segregację śmieci 3 worki foliowe każdy na co innego ewentualnie śmietniki wyworzą raz w miesiącu i od czasu do czasu robią wywóz telewizorów etc. ale to wtedy trzeba podwieźć w miejssce skąłdowania w sochaczewie jełsi pamiętam dobrze to ze dwa razy też już było.


No! I to brzmi pozytywnie icon_smile.gif Bardzo pozytywnie icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Jan sąsiedzi- nie bo akurat moi najbliżsi sąsiedzi to wszystko nowe domy grzane gazem i kominkami tak jak nasz. Ale ostatnio szłam deptakiem w samym centrum mojego miasta i to co tam dymiło ze starych kamienic to była poprostu masakra jakaś....
U nas co do smieci jest segregacja i z tego co wiem jest również w okolicznych gminach poza miastem. Nowy Sacz musze pochwalić bo w obrębie miasta worki na śmieci segregowane są darmowe:) Raz w miesiacu jeździ firma która zbiera kolorowe worki- plastik, papier, szkło i puszki. My do tego mamy dwa kubły komunlane, jeden to było trochę za mało ale dwóch nie wypełniamy tak na full jesli pilnujemy segregacji.
Link do komentarza
Cytat

Bardzo popularne. Właśnie wróciłam z budowy. Sąsiedzi ze wschodu (ok. 200m) niezamożni, pracują dorywczo, a palą w piecu pewnie wszystkim co maja i co znajdą. Niestety dym wydobywający się z komina oraz zapach o tym świadczy.


I żadna siła nie jest w stanie przekonać takich ludzi, że robią krzywdę sobie i innym. Oni uważają, że nic złego nie robią icon_sad.gif
Link do komentarza
no i to niestety wynika z biedy i trzeba sobie to jasno powiedziec. Bo jesli ktos ma pieniadze zrobi sobie ogrzewanie wygodne, bezobslugowe a co za tym idzie stosunkowo czyste. Ale drozsze. I to sporo drozsze. I weźcie pod uwage ze wiekszosc ludzi nie mieszka w domach takich jak my budujemy, nowych, ocieplonych, z nowymi oknami. Tylko w starych domach stawianych w latach 70- tych i 80 tych i nieraz z braku funduszy nie remotnowanych- gdzie ogrzewanie np gazowe zjadloby nieprawdopodobne pieniadze. To cale pokolenie obecncyh emerytów którzy domy zbudowali 30 lat temu i teraz ledwo im starcza na biezace wydatki... wcale niekoniecznie mysle o rodzinach patologicznych. Jesli panstwo ma fundusze na cele ekologiczne to moze warto byloby zachecac doplatami do wymiany okien, ocieplania domów a co za tym idzie wymiany starych pieców na "wszystko" na te nowoczesne?
Link do komentarza
Cytat

Jesli panstwo ma fundusze na cele ekologiczne to moze warto byloby zachecac doplatami do wymiany okien, ocieplania domów a co za tym idzie wymiany starych pieców na "wszystko" na te nowoczesne?


Szkoda! I niech żaden polityk nie tłumaczy mi już, że on wszystko robi dla Polski, bo mi zajady od śmiechu popękają!
Link do komentarza
Cytat

Taaaak. Oni zawsze... wszystko... dla Polski! icon_mrgreen.gif Szkoda, że się tak męczą, bo może ta Polska miałaby się znacznie lepiej icon_mrgreen.gif


Oni , oni, oni; przykre jest to ,że Ty albo ja albo obojętnie kto wszedłby na "ich" miejsce robiłby dokładnie to samo. No nie.... wiadomo na początku szarpałby jak by umiał, ale po jakimś czasie jakby zobaczył, że to i tak wszystko o d...ę rozbić, siadłby na swoich czterech literach i zbierał kaskę patrząc, z której strony kapnie. Tak było, jest i będzie, że jak ktoś się dorwie do koryta to zapomina dlaczego ludzie go tam dopuścili icon_sad.gif
Link do komentarza
Cytat

Oni , oni, oni; przykre jest to ,że Ty albo ja albo obojętnie kto wszedłby na "ich" miejsce robiłby dokładnie to samo. No nie.... wiadomo na początku szarpałby jak by umiał, ale po jakimś czasie jakby zobaczył, że to i tak wszystko o d...ę rozbić, siadłby na swoich czterech literach i zbierał kaskę patrząc, z której strony kapnie. Tak było, jest i będzie, że jak ktoś się dorwie do koryta to zapomina dlaczego ludzie go tam dopuścili icon_sad.gif


Nie wiem jakby było? Może masz rację... ale właśnie dlatego, że prawie wszyscy przyjmują taką filozofię... jest tu tak beznadziejnie icon_sad.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ja też muszę, ale jak się pomyśli i odpowiednio przygotuje - to nie jest to takie upierdliwe... Właśnie spakowałem trzy worki (plastik, papiery i te niesegregowalne) i wiadereczko na bio... Spacerek na śmietnik i - załatwione... wiadereczko umyte, suszy się i zaraz wróci do szafki, w którym stoją w sumie cztery wiadereczka po 28 litrów pojemności... Zupełnie wystarczają na tydzień... no, bio trochę częściej, w zależności od zawartości wiadereczka...  
    • Konstrukcja tych pomp IBO FP4 powoduje , że nieco dłużej wytrzymają po wystąpieniu suchobiegu, ale też należy je wyłączyć. Lepiej zastosować dodatkowe urządzenie automatycznie wyłączające pompę po wystąpieniu suchobiegu. Jest ich wiele na rynku ,różnych producentów. np,    https://b2b.omnigena.pl/sterowania-i-zabezpieczenia/1878-opc59-sterownik-5907761103184.html (jeśli pompa ma silnik max 1,3kW)   https://aquatik.eu/14-ibopress-10-sterownik-wylacznik-pompy-hydroforu-suchobieg-ibo-press-10-p-697.html (jeśli pompa ma silnik max 2,2kW)   Można też w ogóle zmienić koncepcję i zamiast dużego zbiornika wybrać układ z pompą głębibową, falownikiem i niewielkim zbiornikiem buforowym. Falownik wyłączy pompę po suchobiegu. Koszt takiego zostawu z całkiem porządną pompą IBO odporną na piach to ok. 2 tys. zł.    
    • 🌟 Kim Jesteśmy? 🌟 Letyro to dynamiczna firma specjalizująca się w produkcji i montażu wysokiej jakości osłon okiennych. Nasze produkty są nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe, nadając Twojemu domowi wyjątkowy charakter.   🔧 Co oferujemy? 🔧 Rolety Zewnętrzne: Chronią Twoje okna przed słońcem, zapewniając prywatność i kontrolę nad temperaturą w domu. Moskitiery: Zapomnij o niechcianych gościach w postaci owadów! Nasze moskitiery zapewniają swobodę korzystania z otwartych okien, bez ryzyka inwazji komarów czy much. Bramy Garażowe: Bezpieczne, wytrzymałe i łatwe w obsłudze – nasze bramy garażowe chronią Twój samochód i mienie przed niepożądanymi intruzami. Parapety Wewnętrzne: Dodaj stylu i elegancji do swojego wnętrza dzięki naszym parapetom wewnętrznym, dostępnym w różnorodnych wzorach i kolorach.   Nasza strona www: rolety Rzeszów
    • Niezła gromadka. Ja muszę segregować w mieszkaniu. To dopiero przerąbana sprawa -.-
    • Na starym mieszkaniu miałem meble z Ikea i powiem, że z jakości niektórych naprawdę byłem zadowolony. Ale większość niestety nie przetrwała długo w idealnym stanie.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...