Skocz do zawartości

Problem z sąsiadem


lukikrakow

Recommended Posts

Witam
Problem dotyczy ogrodzenia pomiędzy dwoma działkami. Działka nowego sąsiada została wydzielona z ogrodzonej działki gminnej. W protokole z podziału jest napisane, że granica pomiędzy naszymi działkami przebiega po ogrodzeniu.
Ostatnio uzupełniłem brakujące elementy w ogrodzeniu, które sąsiad po jednym dniu usunął twierdząc, iż ogrodzenie zakupił wraz z działką od gminy i stanowi jego własność a ja mogę się ogrodzić pół metra od istniejącego ogrodzenia. W jaki sposób udowodnić sąsiadowi, że granica przebiega po linii ogrodzenia ( powództwo cywilne?) Czy mogę naprawiać ogrodzenie od mojej strony? Co robić w momencie ponownego zniszczenia przez sąsiada? Ogrodzenie było budowane w czynie społecznym.
Pozdrawiam
Łukasz
Ps. Może REDAKCJA ma jakiegoś sprytnego prawnika, który doradzi co zrobić icon_smile.gif
Link do komentarza
Zgodnie z prawem, Ty również możesz wezwać sąsiada do przesunięcia ogrodzenia na swoja stronę. Ogrodzenie w ostrej granicy stoi w połowie na Twoim terenie i nie jest istotne kto i kiedy budował to ogrodzenie. Sąsiad nie ma prawa niszczyć Twojej własności, tak jak Ty równiez nie masz prawa niszczyc jego. Musicie dijć do porozumienia.
Link do komentarza
Cytat

Zgodnie z prawem, Ty również możesz wezwać sąsiada do przesunięcia ogrodzenia na swoja stronę. Ogrodzenie w ostrej granicy stoi w połowie na Twoim terenie i nie jest istotne kto i kiedy budował to ogrodzenie. Sąsiad nie ma prawa niszczyć Twojej własności, tak jak Ty równiez nie masz prawa niszczyc jego. Musicie dijć do porozumienia.




Dzięki
Ale to że musimy sie porozumieć to wiem icon_biggrin.gif Problem polega na tym, że ja do tych ludzi podchodzę spokojnie a oni z krzykiem, że im za stól prawie wchodzę ogrodzenie jest ich i mnie wara od niego !! Zastanawiam sie czy nie wezwać policji albo nie wyjechać też z tak zwaną "mordą". Ale to, że ktoś jest chamem nie znaczy,że ja też tak muszę
Link do komentarza
Cytat

Pokaż mu, że przeszedł miedzę o "dwa palce", a Ty pomny tradycji Kargula, musisz coś z tym zrobić. Zawsze możesz mu pokazać film "Sami Swoi". icon_smile.gif



Gdybym miał gdzie to odstąpił bym nawet metr ale droga ma zaledwie 2,5 m więc takiej możliwości nie ma. A plac budowy wolę ogrodzić, nie mowiąc już o psie stróżującym.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...