Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Pomocnik

Co zrobić, jeżeli nie możemy wybudować oczyszczalni ścieków?

Recommended Posts

Odpowiedź eksperta: Ścieki z domu jednorodzinnego są gromadzone w szczelnych zbiornikach bezodpływowych i okresowo wywożone wozem asenizacyjnym do zbiorczej oczyszczalni ścieków. Zbiorniki przeznaczone na szamba mogą być wykonane z betonu, cegły, żelbetu lub z tworzyw sztucznych. Jednak najbardziej popularne jest wykonywanie zbiorników na placu budowy.

Pełna treść artykułu pod adresem:
http://www.budujemydom.pl/woda-i-kanalizacja/9634-co-zrobic-jezeli-nie-mozemy-wybudowac-oczyszczalni-sciekow

Gość Miki
Nieprawda wymaga pozwolenia na budowę. Zgłoszeniem tego nie załatwicie !!!!

DOKŁADNIE DO BUDOWY SZAMBA POTRZEBNE JEST POZWOLENIE NA BUDOWĘ (PRZYNAJMNIEJ JESZCZE W ZESZŁYM ROKU TAK BYŁO). DO BUDOWY OCZYSZCZALNI POTRZEBNE JEST TYLKO ZGŁOSZENIE.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• W tym segmencie nie do zdarcia jest 22-letnia Makita, którą pożyczam od szwagra. Nie chce się zepsuć i już. Przepracowała 19 lat na budowach, teraz ma emeryturę. Majsterkuje sobie czasami. Wkrętarka, nie szwagier.
    • Po pierwsze link W moim dzienniku notatki z szukania kleju Gorąco Cię namawiam do przeczytania dwóch - trzech stron, zanotowałem naprawdętam  cenne informacje i wywiązała się wartościowa dyskusja. Znajdziesz cenne uwagi praktyków - m.in. Stach mi dużo pomógł. Przewertowałem fora - wg mnie opinia n/t klejów wypada tak, że CM 16-17 jest najlepszy, a jeszcze nie zabija kosztami.   Wg mnie płytki 60x60 są to już płytki wielkoformatowe.   Uzupełniam informacje z mojegodziennika: wybrałem CM 16 albo CM 17, nie pamiętam. Brałem droższy. Różnica jest między nimi taka, że CM16 jest do płytek max 80cmx80cm, a CM17 jest do max 1mx1m. Ten klej jest wszędzie, w marketach sieciowych też i nic mu nie dolega.   Po zimie, po grzaniu uważam, że każde pieniądze wydane w tym momencie co jesteś, są tego warte, bo masz spokojną głowę. Jeśli chcesz inny klej kupić, droższy, a wiesz, że wg Ciebie będzie lepszy - to go bierz, nie patyczkuj się. I pamiętaj o dylatacji przy ścianie i dylatacjach w wylewce. :)   No i zadecyduj jakiej szerokości chcesz mieć fugi. Moje mają na oko jakieś 5mm, ale robione były na - nie pamiętam ile - jest zanotowane w dzienniku. Radzono mi dać mniejsze! Z obliczeń wychodziły większe. Dałem coś pośrodku. Dziś myślę na oko - na oko! - że mogłyby być mniejsze, ale gdybym miał decydować dziś, to już bym nie był pewny, czy dałbym mniejsze. Raczej nie dałbym. Powodzenia! PeZet
    • W sprzątaniu też miałem swój skromny udział.Gdy cieszka przyniosła deseczkę z wędlinami to ładnie z niej sprzątałem.Nie trzeba było dużej zachęty.
    • Tylko zasadnicze pytanie tematu było o wiertarko-wkrętarkę sieciową, a nie na baterie.
    • Jak do skręcenia mebli od święta to każda w zasadzie, jak do pracy, to coś z górnej półki. Walizka bitów, latarka w komplecie i 2x AKU 18 V.
  • Popularne tematy