Skocz do zawartości

Okienne osłony przeciw owadom - dobry interes


Recommended Posts

Temat jest może błahy, ale mnie wyjątkowo zirytował. Mamy coraz bogatszy rynek usług, fachowców i materiałów budowlanych. Dzięki konkurencji można dziś znaleźć rozwiązania i wykonawców na każdą kieszeń, a to dlatego, że przez półtorej dekady branża po prostu dojrzała.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/stan-surowy/okna-i-drzwi/a/1074-okienne-oslony-przeciw-owadom-dobry-interes

Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Gość Mariusz
Witam.Mam dokładnie takie same odczucia. Naciągacze, oszuści i złodzieje. Dlatego tzw. moskitiery zrobiłem sobie sam. Wcale nie są gorsze od ,,firmowych,,. Trochę profili , siatki i zimowego wolnego czasu. pozdrawiam......
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 7 miesiące temu...
Mam moskitiery u siebie w domu na każdym uchylno-rozwiernym oknie które latem często są otwierane w dzień czy też na noc by spokojnie np. spać mając świeże powietrze w pokoju i bez komarów które niestety atakują niemiłosiernie..
nie są to siatki na rzepy z biedronki.
Zamówiłem takie siatki w ramkach z profili aluminiowych. Przyjechał wykonawca, pomierzył. wycenił i wykonał. Montaż na obrotowych zaczepach jest bardzo prosty, a balkonowe drzwi bez problemu też sam zamontowałem bo wypoziomować i przykręcić 4 śruby to nie jakaś filozofia przecież.
Profil w ramkach okiennych bardzo fajny z takim kołnierzem i ładnie zasłania wszystkie szpary, siatka z włókna szklanego i zaczepy obrotowe do tego.
Co do drzwi balkonowych to za taki standardowy wymiar mniej więcej 90x210 wyszło ok. 300,-. Drzwi z poprzeczką na zwykłych zawiasach (były dostępne jakieś samozamykające ale cena z takimi zawiasami powala :/ ) z zamkiem kulkowym i spełniają wystarczająco swoją rolę. Po prostu komary mają trzymać się z dala od mojego mieszkania..!
Razem 9 okien z dwoma balkonami wyszło coś ok. 1400zł.
Zamówienie składałem jakiś rok temu w Wołominie i do dziś jestem z siatek bardzo zadowolony. Śpię spokojnie ;).
Link do komentarza
Cytat

Witam.Mam dokładnie takie same odczucia. Naciągacze, oszuści i złodzieje. Dlatego tzw. moskitiery zrobiłem sobie sam. Wcale nie są gorsze od ,,firmowych,,. Trochę profili , siatki i zimowego wolnego czasu.

pozdrawiam......



Muszę potwierdzić. Jakiś koszmar! Na całe szczęście u mnie w lecie niemal nie pali się pod kuchnią, więc i owady nie ciągną hurtem do okien. I zwykła siatka (z metra) + listewki od zaprzyjaźnionego stolarza dają im radę.
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
Zgadzam się. Ceny gotowych moskitier, zwłaszcza tych na aluminium, to koszmar dla portfela... Dlatego założyłam w oknach zwykłe siatki z rzepem. Trzeba tylko zainwestować w taśmy sprawdzonej marki (np. Tesa), bo te najtansze marketowe nie zdają egzaminu i odklejają się po kilku miesiącach.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...