Skocz do zawartości

przyłacze wodociągowe


Recommended Posts

Cytat

Witam,
Niedawno kupilam stary dom do remontu kiedy poszłam do gminy aby przepisać na siebie wode powiedziano mi że jest to niemozliwe dopóki niw wymnienie przyłącza na nowe (obecne ma juz 30lat). Czy gmnina może tak postapic


Zażądaj podstawy prawnej odmowy - na piśmie - powinno pomóc. A swoją drogą... wymień je na nowe dla własnego dobra.
Link do komentarza
Z reguły przyłącze wodociągowe jest własnością właściciela sieci i do niego należy wymiana oraz konserwacja. Oczywiście decydująca jest umowa przyłączeniowa, która określa miejsce rozdziału instalacji i sieci. Jeśli z tego dokumentu wynika, że przyłącze przynależy do właściciela działki, to ewentualną wymianę dokonuje on na własny koszt, choć gmina nie może tego nakazać jeśli przyłącze jest sprawne.
Link do komentarza
Mam pytanie czy jest przepis, który zmusza mnie jako właściciela działki do przyłączenia się do sieci wodociągowej i kanalizacyjnej miasta w przeciwnym wypadku jeżeli się nie podłączę urząd miasta nie wyda mi decyzji o warunkach zabudowy tym samym blokuje możliwość startu budowy. Proszę o odpowiedź.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...