Skocz do zawartości

OGRZEWANIE PODŁOGOWE-PLUSY I MINUSY


luśka

Recommended Posts

czyli masz wymienik ciepła w instalacji ???
ja planuje podłogówke na dole - poddasze w grzejnikach - tak mi doradzają - wczesniej myslałem o całości w podłogówce :/ sam juz nie wiem - na razie mam czas na zbieranie opinii icon_smile.gif
opalać bedę gazem ziemnym - kocioł kondensacyjny 2 funkcyjny plus kominek z płaszczem wodnym wpięty w instalację przez wymiennik ciepła - tylko wczoraj wyczytałem że takie podpięcie - aparatura - może kosztować nawet 10tys zł - kominek z płaszczem wodnym jakieś 5tys zł - czyli za taki bajer 15 tys ??? gdzie zwykły kominek to koszt około 3 tys zł - a ciepło bedzie rozprowadzane grawitacyjnie i mechanicznie przez wentylację z rekuperatorem - tak wiec mam dylemat - jaki kominek zastosować :/
Link do komentarza
Cytat

czyli masz wymienik ciepła w instalacji ???
ja planuje podłogówke na dole - poddasze w grzejnikach - tak mi doradzają - wczesniej myslałem o całości w podłogówce :/ sam juz nie wiem - na razie mam czas na zbieranie opinii icon_smile.gif
opalać bedę gazem ziemnym - kocioł kondensacyjny 2 funkcyjny plus kominek z płaszczem wodnym wpięty w instalację przez wymiennik ciepła - tylko wczoraj wyczytałem że takie podpięcie - aparatura - może kosztować nawet 10tys zł - kominek z płaszczem wodnym jakieś 5tys zł - czyli za taki bajer 15 tys ??? gdzie zwykły kominek to koszt około 3 tys zł - a ciepło bedzie rozprowadzane grawitacyjnie i mechanicznie przez wentylację z rekuperatorem - tak wiec mam dylemat - jaki kominek zastosować :/


Tak, wymiennik płytowy jest między buforem a podlogówką. Podłogówka układ zamknięty pod ciśnieniem chyba 1,8MPa
piec weglowy i bufor układ otwarty do tego podpięty też wymiennik dymowy z nad kominka powietrznego ale to już inny temat do opowiadania icon_smile.gif)) Wato dodać iż dom tylko parterowy bez poddasza użytkowego . Za cały układ pomijając koszt skrzynki rozdzielczej i przewodów pex zaplaciłem chyba 11tyś z robocizną w tym piec weglowy 20kw bufor ociepalny 500l (większy byłby lepszy ) 6 pomp CO zbiornik 120l do CWU , wymiennik płytowy chyba z 30KW i sporo prostej elektroniki . dla mnie to dużo ale ja to chyba chciwy jestem icon_biggrin.gif albo oszczędny - (opcja do wyboru ) icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Pomijając fruwające alergeny - podłogówka jest super icon_twisted.gif Ale to przecież taki drobiazg.... , nawet tego nie widać.


a przy 70c karowyferach i ruchu powietrza jak w kieleckim icon_biggrin.gif alergeny ciśnie w dół nie do góry ot fizyka icon_biggrin.gif a może one zostały zniszczone przez te gorące kaloryfery. i w takich pomieszczeniach jest sterylnie bez drobnoustrojów icon_smile.gif a może jednak sterylne kaloryfery wybrać i ściany będą ładniejsze.... takie przydymiane... może to teraz taka moda??? a ja stary jestem i nie czaje bazy icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

a przy 70c karowyferach i ruchu powietrza jak w kieleckim icon_biggrin.gif alergeny ciśnie w dół nie do góry ot fizyka icon_biggrin.gif a może one zostały zniszczone przez te gorące kaloryfery. i w takich pomieszczeniach jest sterylnie bez drobnoustrojów icon_smile.gif a może jednak sterylne kaloryfery wybrać i ściany będą ładniejsze.... takie przydymiane... może to teraz taka moda??? a ja stary jestem i nie czaje bazy icon_biggrin.gif


Wiem co mówię. Mam podłogówkę (w chwili obecnej używaną tylko w łazience) i mam alergików. Podłogówkę lubię , jak każdy z branży - fajna kasa z niej leci... , zwłaszcza jak coś pierdyknie po pożal się Boże robocie "fachowców". A co do zimnej podłogi... Ludzie , walicie kupę kasy w systemy i dajecie badziewne panele które Was trują , bo porządne drewno , które samo w sobie jest ciepłe , izoluje podłogówkę. Miłośniku budownictwa ! Kłaniają się stare , dobre , choć brzydkie żeliwiaki. Nie wszystkie kaloryfery powodują ruch powietrza " jak w Kielcach" .
Link do komentarza
Cytat

Wiem co mówię. Mam podłogówkę (w chwili obecnej używaną tylko w łazience) i mam alergików. Podłogówkę lubię , jak każdy z branży - fajna kasa z niej leci... , zwłaszcza jak coś pierdyknie po pożal się Boże robocie "fachowców". A co do zimnej podłogi... Ludzie , walicie kupę kasy w systemy i dajecie badziewne panele które Was trują , bo porządne drewno , które samo w sobie jest ciepłe , izoluje podłogówkę. Miłośniku budownictwa ! Kłaniają się stare , dobre , choć brzydkie żeliwiaki. Nie wszystkie kaloryfery powodują ruch powietrza " jak w Kielcach" .




Każdy wie ,że pod podłogówkę najlepsze są płytki(nigdy nie słyszałam o panelach) a jeśli chodzi o alergików to podobno podłogówka jest dla nich najzdrowsza o żadnym ruchu powietrza nie ma mowy ,bo niby skąd on miałby się brać?
Link do komentarza
Cytat

a przy 70c karowyferach i ruchu powietrza jak w kieleckim icon_biggrin.gif alergeny ciśnie w dół nie do góry ot fizyka icon_biggrin.gif a może one zostały zniszczone przez te gorące kaloryfery. i w takich pomieszczeniach jest sterylnie bez drobnoustrojów icon_smile.gif a może jednak sterylne kaloryfery wybrać i ściany będą ładniejsze.... takie przydymiane... może to teraz taka moda??? a ja stary jestem i nie czaje bazy icon_biggrin.gif


Jeszcze jedna uwaga. Nie zastanowiło cię DLACZEGO są przydymione ściany przy kaloryferach , dlaczego tak szybko brudzą się firanki? Przy podłogówce tego nie ma. Wszystko to , co u mnie jest na ścianach , u ciebie może być w płucach. Na zdrowie! A tak na poważnie... . Nie chodzi mi o potępianie w czambuł jakiegoś konkretnego systemu ogrzewania . Każdy ma jakieś wady i zalety. Chodzi mi o to , aby każdy kierował się potrzebami swoimi , a nie reklamami i modą.
Link do komentarza
zwykły kominek to koszt 3 tys zł?? Zrób kominek za 3 tys, powodzenia:) Około 3 tys kosztuje przyzwoity, niedrogiej firmy wkład kominkowy średniej mocy. Mój polski wkład firmy "kratki" kosztował 3,5 tys z tzw
"boczną szybką" (mówię już o cenie wkładu z tymi wszystkimi elementami które są konieczne do zamontowania go). Niedroga obudowa kominka- bardzo prosta - około 3 tys. (materiał i wykonanie) Plus do tego kratki wentylacyjne- wybrałam sobie takie trochę ładniejsze (120 zł sztuka a są cztery), malutka półeczka marmurowa i marmurowe "boczki- około 400 zł....... teraz jeszcze dojdzie wykończenie kominka czymś- prawdopodobnie ozdobnym tynkiem.
Link do komentarza
Dziewczynki i chłopcy. Zapewne w klasie 4 czy 5- tej szkółki powszechnej opuściliście lekcję fizyki, na której opowiadała Pani o molekułach, cząsteczkach, gazach i temperaturach. Tamże powiedziała Pani, jak się zachowują cząsteczki gazu wraz ze wzrostem temperatury. A może spytacie dzieci Waszych. Może ona nie wagarowały.
Nabrałem w płuca powietrza i oczy się mi ogromne zrobiły na fakt zapakowania w jednym " małym biały domku" tak dużej ilości urządzeń służących ogrzewaniu, wentylacji i zaspokojeniu rozbuchanemu ego. Tak milusińscy. EGO. Kto to słyszał aby prowadzać taki bajzel do systemu ogrzewania. Gdzie podstawowe zasady , i ekonomii, i budowania. Przegrody zewnętrzne mają być odpowiednio izolowanie, a wówczas źródło ciepła może być minimalnie drogie w eksploatacji. System wentylacji, także z rekuperacją, musi być zastosowany w przypadku naprawdę szczelnych : ścian, okien, drzwi, bo domy Wam zgniją. Tyle, że uwaga: nie powinno być instalacji mechanicznej wywiewnej w pomieszczeniach z paleniskiem otwartym. Poza nielicznymi przypadkami dla fachowców=branżowców. Gdzie jest opieka merytoryczna Waszych kierowników budowy i inspektorów nadzoru. Słuchać macie co Wam mówią i się stosować do zaleceń, a nie wymądrzać się na tym portalu. Na zdrowie.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Jeszcze jedna uwaga. Nie zastanowiło cię DLACZEGO są przydymione ściany przy kaloryferach , dlaczego tak szybko brudzą się firanki? Przy podłogówce tego nie ma. Wszystko to , co u mnie jest na ścianach , u ciebie może być w płucach. Na zdrowie! A tak na poważnie... . Nie chodzi mi o potępianie w czambuł jakiegoś konkretnego systemu ogrzewania . Każdy ma jakieś wady i zalety. Chodzi mi o to , aby każdy kierował się potrzebami swoimi , a nie reklamami i modą.



Z tego co wiem to powinieneś często zmywać podłogę i po kłopocie icon_smile.gif

W pomieszczeniu 21 stC a podlogówka 26 stC. różnica 5 stC. gdzie tu konwekcja?

W pomieszczeniu 21 stC a grzejniki 70 stC. różnica 49 stC...i wieje jak w kieleckiem
Link do komentarza
Cytat

Z tego co wiem to powinieneś często zmywać podłogę i po kłopocie icon_smile.gif

W pomieszczeniu 21 stC a podlogówka 26 stC. różnica 5 stC. gdzie tu konwekcja?

W pomieszczeniu 21 stC a grzejniki 70 stC. różnica 49 stC...i wieje jak w kieleckiem


Dobrze gada, ojjj dobrze gada !!!!!
no chyba że ktoś ma sciany do których przykleja sie kurz i nigdzie dalej nie emigruje
Link do komentarza
Cytat

Z tego co wiem to powinieneś często zmywać podłogę i po kłopocie icon_smile.gif

W pomieszczeniu 21 stC a podlogówka 26 stC. różnica 5 stC. gdzie tu konwekcja?

W pomieszczeniu 21 stC a grzejniki 70 stC. różnica 49 stC...i wieje jak w kieleckiem


A żeś się czepił tego kieleckiego.... icon_biggrin.gif
A poza tym co ma temperatura pomieszczenia do przeciągu???? icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

to ja już nic nie rozumiem,mówią że podłogówka jest najzdrowsza ale widzę ,że to chyba nie prawda ????


Bo jest najzdrowsza, a tu chodzi o promieniowanie cieplne, a nie jakieś inne. Rozkład temperatur, przy dobrze dobranej podłogówce jest najbardziej optymalny dla człowieka, i jeśli nie przesadzamy i dbamy o czystość podłóg to żaden kurz i pył się nie unosi, a po za tym dochodzi jeszcze coś takiego, że przy podłogówce nie stosuje się dywanów, a więc i tu nie ma gdzie zalegać kurz i roztocza, a dla alergika jest to wręcz zbawienne.
Link do komentarza
Cytat

A żeś się czepił tego kieleckiego.... icon_biggrin.gif
A poza tym co ma temperatura pomieszczenia do przeciągu???? icon_biggrin.gif


Tu nie chodzi o przeciąg tylko o wznoszenie ciepłych mas powietrza do góry przy niskich różnicach temperatur, jest ono bardzo małe i wolne, przy dużych.... dośpiewajcie sobie sami icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

Tu nie chodzi o przeciąg tylko o wznoszenie ciepłych mas powietrza do góry przy niskich różnicach temperatur, jest ono bardzo małe i wolne, przy dużych.... dośpiewajcie sobie sami icon_wink.gif


Nie no bez przesady! Nie powiesz chyba, że stojąc ja posadzce ogrzewanej podłogówką podwija Ci sukienkę do góry?!?? icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
A tak na poważnie, jestem za podłogówką. Mam w kuchni, przedpokoju, przedsionku, łazience i pralnio-garderobie. Oprócz komunikacji (gdzie z racji otwieranych drzwi wystepują największe zawirowania powietrza) to w pozostałych pomieszczeniach może chodzić tylko podłogówka i jest w stanie utrzymać dosyć wysoką temperaturę.
Link do komentarza
Cytat

Nie no bez przesady! Nie powiesz chyba, że stojąc ja posadzce ogrzewanej podłogówką podwija Ci sukienkę do góry?!?? icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
A tak na poważnie, jestem za podłogówką. Mam w kuchni, przedpokoju, przedsionku, łazience i pralnio-garderobie. Oprócz komunikacji (gdzie z racji otwieranych drzwi wystepują największe zawirowania powietrza) to w pozostałych pomieszczeniach może chodzić tylko podłogówka i jest w stanie utrzymać dosyć wysoką temperaturę.


Nie no to Ci wyszło icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif sukienkę do góry, jak MM nad metrem, no mąż na pewno by się cieszył, a dzieci to chyba by poumierały ze śmiechu icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif .
Ja też jestem za podłogówką, na parterze i na górze w łazience będzie podłogówka, a w sypialniach niestety normalne grzejniki, ale to tylko dla tego, że chcę tam panele.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Nie rozpaczałbym z powodu grzejników ściennych w sypialni. Zastanawia mnie czy ktoś kiedyś badał jak jest z odczuciem komfortu przy podłogówce, gdy człowiek nie stoi ale leży kilkadziesiąt cm nad podłogą (na łóżku). Wtedy przecież ma powierzchnię o temp. 26-28 st. bardzo blisko głowy (i całej reszty).
Link do komentarza
Cytat

Nie rozpaczałbym z powodu grzejników ściennych w sypialni. Zastanawia mnie czy ktoś kiedyś badał jak jest z odczuciem komfortu przy podłogówce, gdy człowiek nie stoi ale leży kilkadziesiąt cm nad podłogą (na łóżku). Wtedy przecież ma powierzchnię o temp. 26-28 st. bardzo blisko głowy (i całej reszty).


Masz rację nie będę rozpaczała, a właśnie nad tym łóżkiem tuż nad podłogówką to nigdy nie myślałam. Zresztą grzejniki będą pewnie przykręcone bo ja w nocy to lubię chłodek, lepiej mi się wtedy śpi.
Link do komentarza
Cytat

Nie rozpaczałbym z powodu grzejników ściennych w sypialni. Zastanawia mnie czy ktoś kiedyś badał jak jest z odczuciem komfortu przy podłogówce, gdy człowiek nie stoi ale leży kilkadziesiąt cm nad podłogą (na łóżku). Wtedy przecież ma powierzchnię o temp. 26-28 st. bardzo blisko głowy (i całej reszty).


No właśnie. I pytanie: jeżeli grzejnik jonizuje powietrze dodatnio (co nie od dziś wiadomo , że nie jest zbyt korzystne), to co się dzieje , jeżeli cała podłoga jest grzejnikiem?
Link do komentarza
Cytat

Nie rozpaczałbym z powodu grzejników ściennych w sypialni. Zastanawia mnie czy ktoś kiedyś badał jak jest z odczuciem komfortu przy podłogówce, gdy człowiek nie stoi ale leży kilkadziesiąt cm nad podłogą (na łóżku). Wtedy przecież ma powierzchnię o temp. 26-28 st. bardzo blisko głowy (i całej reszty).


ja mam 21c na stoliku nocnym czyli przy głowie pod sobą mam materac ok 20 cm gruby który mnie chroni od tej "straszliwej" temp podłogi która sądzę ze ma 25c
A tak nawiasem mówiąc więkrzym problemem jest kubatura pomieszczenia. W dobie domów z użytkowym piętrem na którym buduje się sypialnie z ukośnymi ścianam mało m3 icon_sad.gif i do tego ukochany gorący kaloryfer
Dla tego mam parterówkę bez pietra wys pomieszczeń 285 i sporą sypialnie I OGRZEWANIE PODŁOGOWE z tą "zabójczą" temp podłogi 25c icon_biggrin.gif Ale ja stary jestem i jak ją dotykam to kurcze te 25c to zimne jakieś, chyba jakiś ciepły chów jestem taki bardziej ciepłolubny icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

ja mam 21c na stoliku nocnym czyli przy głowie pod sobą mam materac ok 20 cm gruby który mnie chroni od tej straszliwej temp podłogi która sądzę ze ma 25c
A tak nawiasem mówiąc więkrzym problemem jest kubatura pomieszczenia. W dobie domów z użytkowym piętrem na którym buduje się sypialnie z ukośnymi ścianam mało m3 icon_sad.gif i do tego ukochany gorący kaloryfer
Dla tego mam parterówkę bez pietra wys pomieszczeń 285 i sporą sypialnie I OGRZEWANIE PODŁOGOWE z tą zabójczą temp podłogi 25c icon_biggrin.gif Ale ja stary jestem i jak ją dotykam to kurcze te 25c to zimne jakieś, chyba jakiś ciepły chów jestem taki bardziej ciepłolubny icon_biggrin.gif



24 stopnie to zabójcza temperatura? Ciało ludzkie ma 36 stopni, więc by odczuć ciepło to temp. posadzki poiwnna mieć coś koło tego - Jeszcze biorąc pod uwagę, że na zasilaniu podłogówki powinno być min. 40 stopni. Jeśli podłoga ma 25 stopni to niewiele. Tak mi się wydaje.
Link do komentarza
Cytat

Z tego co wiem to powinieneś często zmywać podłogę i po kłopocie icon_smile.gif

W pomieszczeniu 21 stC a podlogówka 26 stC. różnica 5 stC. gdzie tu konwekcja?

W pomieszczeniu 21 stC a grzejniki 70 stC. różnica 49 stC...i wieje jak w kieleckiem


Grzejniki 70st.?? W tym przypadku zacząłbym od termoizolacji. U mnie zimą temp. wody w instalacji w największe mrozy miała góra 45st. No ale jak Kubuś z Prosiaczkiem buduje dom dla Kłapouszka... .
Link do komentarza
Cytat

Masz rację nie będę rozpaczała, a właśnie nad tym łóżkiem tuż nad podłogówką to nigdy nie myślałam. Zresztą grzejniki będą pewnie przykręcone bo ja w nocy to lubię chłodek, lepiej mi się wtedy śpi.



Dokładnie, projektując ogrzewanie (takie z automatyką), właśnie ze względu na to co piszesz ,przewiduje się lekkie obniżenie nocne. A nad ranem znowu powinno załączać się ciepełko, by przyjemniej było wstać icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

Grzejniki 70st.?? W tym przypadku zacząłbym od termoizolacji. U mnie zimą temp. wody w instalacji w największe mrozy miała góra 45st. No ale jak Kubuś z Prosiaczkiem buduje dom dla Kłapouszka... .



Konwekcja swobodna zależy miedzy innymi od liczby Grashofa, która to jest ściśle związana z różnicą temperatury między powierzchnią grzejną a otaczającym ją płynem (czyli powietrzem w pomieszczeniu). nawet przy niższej różnicy temperatury i tak jest to czynnik dominujący, stanowiący siłę napędową konwekcji.
Link do komentarza
Cytat

Grzejniki 70st.?? W tym przypadku zacząłbym od termoizolacji. U mnie zimą temp. wody w instalacji w największe mrozy miała góra 45st. No ale jak Kubuś z Prosiaczkiem buduje dom dla Kłapouszka... .


Jeśli temp wody w kaloryferach w ciężkie mrozy miała 45c to znaczy ze kaloryfery sporo przewymiarowane czyli duże no ale jeśli ktoś lubi takie meble na pół ściany to wszystko w najleprzym porządku icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Jeśli temp wody w kaloryferach w ciężkie mrozy miała 45c to znaczy ze kaloryfery sporo przewymiarowane czyli duże no ale jeśli ktoś lubi takie meble na pół ściany to wszystko w najleprzym porządku icon_biggrin.gif


Jeżeli grzejnik 1,5 kW na 20m jest przewymiarowany , racja jest po twojej stronie i już wybieram skarpetki do skonsumowania - mniam icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Cytat

Masz rację nie będę rozpaczała, a właśnie nad tym łóżkiem tuż nad podłogówką to nigdy nie myślałam. Zresztą grzejniki będą pewnie przykręcone bo ja w nocy to lubię chłodek, lepiej mi się wtedy śpi.


Nie tobie jednej. A przy podłogówce jednak zawsze jest problem z regulacją, bo akumulacja ciepła, i w efekcie bezwładność jest b. duża. Widzę, że niektórzy popadają tu w jakieś straszliwe prześmiewcze teorie, o tym czy podłogówka w sypialni może grozić niemal kalectwem. Ja czegoś takiego nie pisałem, chodzi mi tylko o odczucie komfortu. Bo jednym ze sztandarowych argumentów zwolenników "podłogówki" jest jakoby doskonałe odczucie komfortu, w związku ze specyficznym pionowym rozkładem temp. (najcieplej przy stopach, najchłodniej na wysokości głowy). Zwracam uwagę na problem, bo widziałem różne wyniki badań komfortu cieplnego, ale żadne nie uwzględniało takiej sytuacji.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

my też mamy zamiar położyć podłogówkę tylko na parterze(szczególnie ze względu na to że marzą mi się płytki gresowe )a na górze gdzie będą sypialnie ,będą grzejniki ze względu na panele i na to ,że zawsze można je przykręcić jak będzie zbyt ciepło.


Ludzie co Wy widzicie w tych panelach? Przecież to parkiet dla ubogich!
Link do komentarza
Cytat

Ludzie co Wy widzicie w tych panelach? Przecież to parkiet dla ubogich!



Nie można tak tego ujmować!

Kiedy inwestor wypłucze się z kasy budując swój wymarzony dom ,nie pozostaje mu nic innego jak sięgnąć do palety tańszych materiałów wykończeniowych żeby zamieszkać i zacząć np. spłacać kredyt.

Nieładnie obraża Pan 50% społeczeństwa w naszym kraju .

Jest to namiastka ale lepsze to niż "gumoleon" popularny w czasach postkomunizmu.

Link do komentarza
Cytat

Nie można tak tego ujmować!

Kiedy inwestor wypłucze się z kasy budując swój wymarzony dom ,nie pozostaje mu nic innego jak sięgnąć do palety tańszych materiałów wykończeniowych żeby zamieszkać i zacząć np. spłacać kredyt.

Nieładnie obraża Pan 50% społeczeństwa w naszym kraju .

Jest to namiastka ale lepsze to niż "gumoleon" popularny w czasach postkomunizmu.


Jestem w stanie zrozumieć problemy finansowe w trakcie budowy domu (sam jestem w trakcie budowy domu i mieszkam na "budowie"), ale w związku z tym że mam małą firmę remontową, wiem że panele podłogowe to marzenie wielu inwestorów już na etapie planowania inwestycji, także tych którzy nie mają kłopotów z pieniędzmi, a tego nie jestem w stanie zrozumieć. Nie było moją intencją obrażanie kogokolwiek, a tylko wyrażenie zdumienia zadziwiającą "karierą" paneli.
Link do komentarza
ja się zdecydowałam w domu na deskę podłogowa typu barlinecka (z firmy Baltic Wood) która bardziej zdecydowanie mi się podoba niż typowy parkiet- ale tylko dzięki temu że miałam okazję kupic ja w dobrej cenie (65-75 zł za metr) czyli niewiele drożej od paneli. Pytałam o parkiet, ale ceny zaczynały sie od 120-140 zł/m za zwykła klepkę (brzydszą zdecydowanie niż nasza deska) a taki parkiet jak mi się podobał, z grubych desek kosztował dużo więcej. Kładąc tego ze 100 m2 albo więcej robi to dużą różnice... i prawda jest taka że każdy z nas dysponując określoną kwota wybiera - czy daną rzecz woli mieć taniej a inna drożej czy odwrotnie. W bloku miałam ładne panele i była to podłoga trwała i praktyczna, łatwo zmywalna, po kilku latach pomimo małych dzieci dalej wyglądała dobrze.
Link do komentarza
PETERK, popieram cię zdecydowanie.
Nie kwestionuję urody paneli podłogowych, bo bywają naprawdę bardzo ładne. Niestety, jednak podłoga nie służy tylko do podziwiania.
Jak dla mnie wygląd i cena nowych paneli jest ich jedyną zaletą. Dalej są tylko wady, które w moich oczach całkowicie je dyskwalifikują.
Najgorszą cechą paneli jest ich fatalna akustyczność. Są strasznie głośne! Dlatego nigdy nie zgodzę się na panele w domu.
Są też dość śliskie, co w pewnych warunkach jest niebezpieczne, lub utrudniające życie.
W wielu panelach, szczególnie tych tańszych, po latach podnoszą się krawędzie, co prowadzi do ich wycierania.
W domu mam kafelki, wykładziny i w sypialni gumolit bardzo dobrej jakości.
Link do komentarza
Cytat

Nie zrozum mnie źle. Ale z czego wynika aż tak kategoryczne stwierdzenie?

Nigdzie nie znalazłem nawet śladu dowodu, potwierdzającego tą tezę – no może, w sposób nieśmiały, sugerują to producenci kaloryferów.


w pokojach sypielnianych nie powinno sie stosowac posłogówek i innych nosników energi powodujacych nadmierne unoszenie sie kurzu,majac podłogówke w sypialni to tak jakbysmy spali z głową w pojemiku od odkurzacza i takie same efekty beda w naszych płucach
Link do komentarza
Cytat

no właśnie, ale czy grzejniki się sprawdzą przy PC? Przecież grzejniki to nie jest ogrzewanie niskotemperaturowe, a do takiego zalicza się podłogówka.


sprawdza sie pod warunkiem ze grzejniki dobierzesz wg parametrów ,ok 100W/m2, i moc grzejnika jaka wyjdzie trzeba dobrac wielkosc grzejnika dla parametru 55/40st ,co daje że grzejniki będa dośc duze i małoestetyczne
Link do komentarza
Cytat

w pokojach sypielnianych nie powinno sie stosowac posłogówek i innych nosników energi powodujacych nadmierne unoszenie sie kurzu,majac podłogówke w sypialni to tak jakbysmy spali z głową w pojemiku od odkurzacza i takie same efekty beda w naszych płucach



Zanim napiszę, że to kompletna bzdura, to może podasz źródło na jakim bazujesz to stwierdzenie - najlepiej fizyko-medyczne.
Oczywiście przy założeniu, że podłogówka została dobrana i wykonana prawidłowo.
Link do komentarza
daj sobie spokój z grzejnikami przy pompie ciepła ! ten system jest niskotemperaturowy i nie ma sensu stosować grzejników, które wymagają wyższej temperatury wody w instalacji. podłogówka daje ci pełen komfort użytkowania. bzdurą jest, że źle się sprawdza w sypialni. gwarantuję, że będziesz dobrze spał i dodatkowo płacił niskie rachunki za ogrzewanie. pompa ciepła - TAK. używam tego wynalazku od kilku lat i mimo pewnych kłopotów nie zamienię na inny system. mam pompę woda/woda i dodatkowo drugą powietrze/woda do cwu.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...