Skocz do zawartości

Ogrodzenie - siatka & płyty betnowe ??


piotr-kaczor

Recommended Posts

Witam, stoję przed dylematem wyboru ogrodzenia działki, część frontową od drogi to na razie będzie siatka, na okres budowy. Tylko chciałem już docelowo ogrodzić resztę działki, z jedenej strony mam już płot z płyt betonowych, który wcześniej postawił sąsiad, natomiast zostały mi jeszcze dwa boki do ogrodzenia, interesuje mnie siatka albo płyty betonowe. Płyty betonowe (2 pełne i 1 przelotowa) dają trochę takiej "intymności" na działce ale może nie są zbyt ładne, natomiast przez siatkę wszystko widać i trzeba by coś posadzić aby trochę zasłonić swoją posiadłość, ale juz sam nie wiem co wybrać. Więc liczę na Wasze opinie za i przeciw obu ogrodzeniom.

Piotr
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Płyty betonowe możesz w prosty i tani sposób przystroić poprzez ich pomalowanie farbami akrylowymi, jest ich teraz pełno na rynku i w różnych kolorach. takie ogrodzenie całkiem inaczej wygląda po pomalowaniu.A siatkę również można zasłonić choćby pooprzez rośliny rozciągające swoje pędy
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
wizualnie to zdecydowanie siatka - ja postawiłem na zgrzewaną powlekaną tylko jeszcze nie wiem czy będę dawał podmurówkę pod całość --
dochodzi jeszcze aspekt finansowy icon_smile.gif ja daje siatkę bo mnie tanio wyszło , w Castoramie była promocja na betafence po 88zł za 15mb o wys. 1,52m do tego kupiłem słupki okrągłe fi 42 z rury 2 + powleczenie z PCV, po bodajże 18 zł. -- nie wiem jak wychodzi betonowy ale ogólnie to dla mnie "żenua" jeśli chodzi o estetykę icon_biggrin.gif ale to kwestia gustu a o gustach się nie dyskutuje
pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

wizualnie to zdecydowanie siatka - ja postawiłem na zgrzewaną powlekaną tylko jeszcze nie wiem czy będę dawał podmurówkę pod całość --
dochodzi jeszcze aspekt finansowy icon_smile.gif ja daje siatkę bo mnie tanio wyszło , w Castoramie była promocja na betafence po 88zł za 15mb o wys. 1,52m do tego kupiłem słupki okrągłe fi 42 z rury 2 + powleczenie z PCV, po bodajże 18 zł. -- nie wiem jak wychodzi betonowy ale ogólnie to dla mnie "żenua" jeśli chodzi o estetykę icon_biggrin.gif ale to kwestia gustu a o gustach się nie dyskutuje
pozdrawiam




Hej, ja rowniez postawilem na siatke, ladniejsza, tansza itd. Np za 60mb plotu betonowego o wysokosci 1,5m musialbym zaplacic okolo 2500 tys sam material, dla porownania za 90mb siatki betafence zgrzewanej (ta co jest teraz w promocji w Castoramie za 88pln 15mb, a normalna cena 156 icon_eek.gif ) wyszlo mi 1500 pln.
Jak chcesz miec wiecej intymnosci to posadz przy siatce zimozielony bluszcz i tez bedziesz zasloniety.
postawilem tylko na sietka, zreszta kupilem ja w poniedzialek juz bo promocja trwa do wyczerpania zapasow, a w magazynie w Zielonej zostalo teraz tylko kilka palet.
POzdr
Link do komentarza
Cytat

... zreszta kupilem ja w poniedzialek juz bo promocja trwa do wyczerpania zapasow, a w magazynie w Zielonej zostalo teraz tylko kilka palet.
POzdr



z tymi "promocjami"/ akcjami handlowymi jak to nazywają pracownicy Castoramy jest różnie , jak ja kupowałem siate to też była do wyczerpania zapasów i po 2 tyg. skoczyła cena z 88 na 120 -- a tu proszę znowu jest 88 icon_smile.gif szkoda tylko ze na słupki nie dali lepszych cen :/ -- ja po swoje leciałem ponad 250 km icon_smile.gif ale plus taki ze transport trafił się gratis więc odległość bez znaczenia tyle że cały dzień w aucie.
jest jeszcze jedno ale ... ostatnio spotkałem się z negatywnymi opiniami na temat siatek powlekanych nie cynkowanych , bo takie się zdarzają -- ponoć rdza zżera je tak ze zostaje po jakimś czasie samo powleczenie icon_smile.gif , a co do powleczenia ze potrafi płowieć i się odbarwiać , ale czy jest tak w przypadku tej z Castoramy nie wiem icon_smile.gif - pytałem i ponoć jest podwójnie cynkowana ,,,,, może to "chłyt martetindowy" jak mówi jeden z braci Wójcik , a może jest tak rzeczywiście , kto wie ...
Link do komentarza
Cytat

z tymi "promocjami"/ akcjami handlowymi jak to nazywają pracownicy Castoramy jest różnie , jak ja kupowałem siate to też była do wyczerpania zapasów i po 2 tyg. skoczyła cena z 88 na 120 -- a tu proszę znowu jest 88 icon_smile.gif szkoda tylko ze na słupki nie dali lepszych cen :/ -- ja po swoje leciałem ponad 250 km icon_smile.gif ale plus taki ze transport trafił się gratis więc odległość bez znaczenia tyle że cały dzień w aucie.
jest jeszcze jedno ale ... ostatnio spotkałem się z negatywnymi opiniami na temat siatek powlekanych nie cynkowanych , bo takie się zdarzają -- ponoć rdza zżera je tak ze zostaje po jakimś czasie samo powleczenie icon_smile.gif , a co do powleczenia ze potrafi płowieć i się odbarwiać , ale czy jest tak w przypadku tej z Castoramy nie wiem icon_smile.gif - pytałem i ponoć jest podwójnie cynkowana ,,,,, może to "chłyt martetindowy" jak mówi jeden z braci Wójcik , a może jest tak rzeczywiście , kto wie ...



Ta siatka jest renomowanej firmy Betafence ze 125 letnim doswiadczeniem w branzy. uwazam ze nie moga sobie pozwolic na wypuszczenie na rynek jakiegos bubla, tym bardziej ze siatka poszla do wszystkich Castoram w PL.
POzdr
Link do komentarza
... wszystko się zgadza icon_smile.gif ja też na to liczę , ale wolałem zapytać przed zakupem znajomego z Castoramy , gdy potwierdził że drut jest ocynkowany i siatka jest w I gat. dopiero zdecydowałem się na zakup icon_biggrin.gif to teoria , jak to będzie w praktyce to dopiero za jakiś czas mogę powiedzieć - jaki sam nie wiem icon_sad.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Ja długo się zastanawiałem nad siatką betafence (różne warianty). Podobała mi się i podoba. Chodziłem tak często do Castoramy podumać, że sprzedawcy zaczęli mnie poznawać. Ale w końcu zdecydowałem się na płot robiony na zamówienie z kątowników stalowych. Pewnie za długo dumałem icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Nie wiem czemu tak piszesz, fakt, że kiedyś przęsła betonowe na ogrodzenia to był koszmar. Ale teraz jest naprawdę tak dużo wzorów, że można znaleźć coś fajnego. Jak byłam miesiąc temu w świętokrzyskim to tam tych betonowych ogrodzeń było multum i przyznam, że niektóre z nich wyglądały palce lizać, że są z betonu było widać dopiero po podejściu i dotknięciu. Żałuję tylko, że nie zrobiłam zdjęć.
Pozdrawiam
Ps. Gdybym nie miała już kupionej siatki z betafence to bym się skusiła.
Link do komentarza
Cytat

Ale malowanie takich ogrodzeń w kolorki... czasami daje kuriozalne efekty!


To fakt, ale to już rzecz gustu i smaku, czego dowodem są niektóre koszmarki architektoniczne - zielony dach + czerwona elewacja itp. Ale o gustach się nie dyskutuje (chociaż ciągle to robimy hihi icon_lol.gif )
Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 4 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...