Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
asiabenka

Siedlisko na gospodarstwie rolnym

Recommended Posts

Ponad 10 lat temu Mój mąż dostał w darowiźnie działkę rolną o powieżchni prawie 10,5 ha wraz z wszystkimi zabudowaniami. Ktoś ustalił wielkość siedliska, które kończy się tuż za ścianami budynków, uniemożliwiając tym samym nie tylko budowę nowych budynków ale również rozbudowę istniejących.
Chciałabym się dowiedzieć na jakiej podstawie wyznacza się granice siedliska rolnego i czy można je powiększyć.


Chcemy z mężem zbudować drugi dom mieszkalny. Niestety plan zagospodarpwania przestrzennego na terenie naszej działki nie pozwala na jaką kolwiek nową zabudowę. Znajduje się ona na obszaże obiętym planem miejscowym zagospodarowania przestrzennego oznaczonym symbolem 47.R,ZL - tereny rolnicze oraz lasy.W/g ustaleń szczegółowych zawartych w planie miejscowym na powyższym terenie istnieje zakaz realizacji nowej zabudowy zagrodowej, wyklucza się realizację nowej zabudowy mieszkaniowej, dopuszcza się natomiast rozbudowę istniejącej zabudowy i realizację nowej zabudowy uzupełniającej gospodarczej w granicy istniejącej zabudowy zagrodowej.
Wiem że każda zmiana w planie zagospodarowania jest bardzo kosztowna i zrealizowanie jej trwa około roku. Wiem również, że Wujt nie zdecyduje się na przeprowadzenie jakich kolwiek zmian na podstawie tylko mojego wniosku.
Mimo że założenia tego planu nie dość że nie pozwalają na budowę nowego domu to jeszcze uniemożliwiają jakikolwiek rozwój.

Dowiedziałam się nieoficjalnie że starosta w pewnych przypadkach ma prawo do odejścia od planu zagospodarowania i pomimo zakazów wydać pozwolenie na budowę. Czy to prawda i czy jest na to jakaś ustawa?

Chciałabym się również dowiedzieć czy jest jakikolwiek wyjście z tej sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×