Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
asiabenka

Siedlisko na gospodarstwie rolnym

Recommended Posts

Ponad 10 lat temu Mój mąż dostał w darowiźnie działkę rolną o powieżchni prawie 10,5 ha wraz z wszystkimi zabudowaniami. Ktoś ustalił wielkość siedliska, które kończy się tuż za ścianami budynków, uniemożliwiając tym samym nie tylko budowę nowych budynków ale również rozbudowę istniejących.
Chciałabym się dowiedzieć na jakiej podstawie wyznacza się granice siedliska rolnego i czy można je powiększyć.


Chcemy z mężem zbudować drugi dom mieszkalny. Niestety plan zagospodarpwania przestrzennego na terenie naszej działki nie pozwala na jaką kolwiek nową zabudowę. Znajduje się ona na obszaże obiętym planem miejscowym zagospodarowania przestrzennego oznaczonym symbolem 47.R,ZL - tereny rolnicze oraz lasy.W/g ustaleń szczegółowych zawartych w planie miejscowym na powyższym terenie istnieje zakaz realizacji nowej zabudowy zagrodowej, wyklucza się realizację nowej zabudowy mieszkaniowej, dopuszcza się natomiast rozbudowę istniejącej zabudowy i realizację nowej zabudowy uzupełniającej gospodarczej w granicy istniejącej zabudowy zagrodowej.
Wiem że każda zmiana w planie zagospodarowania jest bardzo kosztowna i zrealizowanie jej trwa około roku. Wiem również, że Wujt nie zdecyduje się na przeprowadzenie jakich kolwiek zmian na podstawie tylko mojego wniosku.
Mimo że założenia tego planu nie dość że nie pozwalają na budowę nowego domu to jeszcze uniemożliwiają jakikolwiek rozwój.

Dowiedziałam się nieoficjalnie że starosta w pewnych przypadkach ma prawo do odejścia od planu zagospodarowania i pomimo zakazów wydać pozwolenie na budowę. Czy to prawda i czy jest na to jakaś ustawa?

Chciałabym się również dowiedzieć czy jest jakikolwiek wyjście z tej sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Niestety, ale nie wiesz o czym piszesz. Ludzie palą węglem, drogim węglem, a kopcą niejednokrotnie gorzej niż wcześniej gdy palili flotokoncentratem (który aktualnie jest chyba zakazany uchwałą sejmiku) To wszystko jest niestety trochę bardziej skomplikowane. rocznie w mojej okolicy  - w samej gminie miejskiej - jest wydawanych około 1000 pozwoleń na budowę. Zakładając, że nie wszyscy wybudują po uzyskaniu pnb i że część (mała!) nie zdecyduje się na węgiel, to będziesz mieć odpowiedź jaka jest różnica pomiędzy teraz a 30 lat temu nie muszę chyba dodawać, że trochę temperatura spadła i znowu regularnie są przekroczenia powyżej 1000% PM10....
  • Gość bpis
   I ja też już mam! Bardzo starannie wykonane i przepiękne prace dzieciaków  i jeszcze... gratis od Redakcji Dziękuję ślicznie!   Wesołych Świąt wszystkim!
  • Niekoniecznie. Moim zdaniem powinno się postawić na termomodernizację zasobów mieszkaniowych. Nawet jak ktoś będzie palił nadal śmieciami (a będzie palił śmieciami nawet, jak uzyska "dotację" do węgla) to, w budynku cieplejszym, będzie spalał ich mniej.
  • Raczej płacisz za magazynowanie    @adam_mk jestem pełen podziwu.   Bardzo umiejętnie łączysz idee fizyki kwantowej z psychologią, bo  świat psychologii człowieka, opiera się raczej na zasadach kwantowych, a nie prostych, przyczynowo - skutkowych regułach  fizyki klasycznej. Jak wiadomo, prawa mechaniki kwantowej w zadziwiający sposób ilustrują co się dzieje gdy stawiamy pytanie nieadekwatne do możliwości uzyskania odpowiedzi, pokazują m.in. to, że, próby ignorowania rzeczywistości i postępowania wbrew logice rzeczy zawsze są okupione zanegowaniem naszych oczekiwań.  A to już sama rzeczywistość. Czy to się komuś podoba, czy nie, najlepiej zarabia się na ludzkim nieszczęściu - wiem, bo sam uprawiam zawód bazujący na chorobie/ułomnościach ludzi.   Smog jest nieszczęściem dla ludzi - to niby dlaczego nie można na nim też zarabiać ?   A jeśli przy okazji, skutek będzie taki że ulżymy Matce Ziemi i sobie samym, to chyba dobrze.  
  • cudzysłów nie był bez powodu Policzyłem ostatnio koszty buforowania energii i przetworzenia napięcia z niskiego na sieciowe w instalacji off-grid i małymi krokami zbliżam się do stwierdzenia  - bez buforowania w sieci taniej się nie da. Koszt samej przetwornicy napięcia 4kW (większych nie widziałem na rynku komercyjnym) to już nie są grosze a jej sprawność to max 85 procent. Czyli te 20 procent kosztów magazynowania w sieci krajowej raczej jest na poziomie do zaakceptowania. Dodam, że taka przetwornica z czystym sinus i tak może zasilić odbiorniki max 2kW a i tak nie wepniemy jej do sieci domowej tylko będzie nam szumieć pod nosem.  
 • Popularne tematy

×