Skocz do zawartości

PLAN ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO


Recommended Posts

Mam działkę rolną VI kl o powieżchni 10,5ha. Mieszkam na obrzeżach wioski w gminie Kościerzyna. Jakiś czas temu zaczęłam się starać o pozwolenie na budowę nowego domu. Obecnie mieszkam razem z teściami w przedwojennej "chałupie" nadającej się do generalnego remontu od wylewek na podłogę po zmianę dachu. Wybużenie domu jest w tej chwili niemożliwe ze względu na dożywotnią służebmość wobec teśców. Doszliśmy z mężem do wniosku że musimy postawić obok mniejszy dom, żeby mieć gdzie mieszkać na czas remontu. Puźniej mały dom miał być dostosowany do agroturystyki.

Problemy zaczeły się zaraz po tym jak dostałam wypis planu zagospodarowania przestrzennego. Moja działka, jak i wszystkie działki na brzegach wioski są oznaczone symbolem 47.R,ZL co oznacza Tereny rolnicze oraz lasy.
Według ustaleń szczegułowych zawartych w planie miejscowym na tym terenie istnieje zakaz nowej zabudowy zagrodowej, wyklucza sie realizację nowej zabudowy mieszkaniowej, dopuszcza się natomiast rozbudowę istniejącej zabudowy i realizację nowej zabudowy uzupełniającej gospodarczej w granicy istniejącej zabudowy zagrodowej.

Podsumowując powyższe jako rolnik nie mogę zbudować nawet nowej stodoły. Dla zobrazowania tego całego absurdalnego planu przytoczę starania szwagra mieszkającego niedaleko mnie. Jest on rolnikie posiadającym 30 ha ziemi. Dawno temu zajął się produkcją trzody chlewnej. Dostaje dotacje z unii na rozwój tej produkcji, musi również spełnić szereg wymogów związanych z przepisami unijnymi. Chciał zbudować chlew odpowiadający tym wymogą. Niestety zgodnie z planem zagospodarowania może postawić tylko budynek o powieżchni 6m na 9m odpowiadający wielkością raczej kurnikowi niż chlewni na 500 świń.

Co do mojej sprawy nie mam pojęcia co zrobić i gdzie pójść żebm mogła dostać pozwolenie na budowę.
W związku z tym proszę o pomoc. Może jest jakiś sposób na obejście tego wszystkiego.

Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące siedliska. Na jakiej podstawie wyznacza się jego granice i czy można je powiększyć. Pytam o to ponieważ moje siedlisko jest tak małe że nic więcej nie da się w jego ramach postawić. Chyba ze na palach, ponieważ 1/4 powieżchni tego siedliska zajmuje staw.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...