Skocz do zawartości

Tuje w ogrodzeniu.


kowaj

Recommended Posts

Witam. Sąsiedzi posadzili tuje przy płocie, które urosły już na wysokość powyżej 220 cm. i zasłaniają od strony zachodniej dostęp światła dziennego na moją działkę. Czy jest jakiś przepis prawny by zmusić ich do przycięcia krzewów? Już przez rok obiecują to zrobić. Na obiecankach się kończy a na połowie ogrodu mam cień.
Za odpowiedź z góry dziękuję Julian.
Link do komentarza
Przepisy nie określają w jakiej odległości od granicy można sadzić drzewa czy krzewy. W sprawie ewentualnego ograniczenia w korzystaniu z posesji spowodowanego zacienieniem można zwrócić się do sądu cywilnego, który rozstrzygnie, w jakim stopniu drzewa przeszkadzają w użytkowaniu działki.


Źródło: Czy sąsiad ma prawo posadzić wysokie rośliny blisko mojego ogrodzenia?
Link do komentarza
Cytat

Witam. Sąsiedzi posadzili tuje przy płocie, które urosły już na wysokość powyżej 220 cm. i zasłaniają od strony zachodniej dostęp światła dziennego na moją działkę. Czy jest jakiś przepis prawny by zmusić ich do przycięcia krzewów? Już przez rok obiecują to zrobić. Na obiecankach się kończy a na połowie ogrodu mam cień.
Za odpowiedź z góry dziękuję Julian.


Nie ma takich przepisów, a tak z ciekawości to jak duży masz ten ogród (czy raczej ogródek), że 2,2 metrowa tuja (która jest drzewem raczej smukłym) zasłania Ci połowę ogrodu? I o której godzinie? O 20.30??
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...