Skocz do zawartości

Koszty wykonania instalacji wodno-kanalizacyjnej


Recommended Posts

  • 3 lata temu...
Gość Sylwia
Zdzieranie z inwestorów wybudowanej sieci jest niestety ogólnie spotykaną praktyką - ponieważ ja uprzedziłam gminę że za darmo nie oddam inwetycji budowy sieci bagatela materiał sam kosztował ponad 6000 zł załatwili mnie inaczej - jak nie oddam będe musiała płacić za dzierżawę gruntu gminy na której wybudowałam sieć . Bez komentarza - oby do wyborów..
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Gość Michał
Dlatego w Polsce nigdy nie będzie dobrze, bo wszyscy robią wszystko sami, a jak firma doliczy marżę to mówi się, że "to brak przyzwoitości" Mogła pani kopać sama łopatą byłoby jeszcze taniej. Powodzenia śmieszne ludziki.
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
  • 3 tygodnie temu...
Gość komentarz
ciekawe czy ty pracował byś za darmo bo ja prowadze firme i ty policzyłeś tylko koszty materiału a gdzie zuz dla tych pracowników podatek od dochodu i jakiś zarobek nie prowadzi firmy dla przyjemnosci tylko w celach jakiegoś zarobku na kawałek chleba
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Cytat

Mi właśnie zaproponowali zwrot kosztów robocizny 300zł, za odpłatne przejęcie kanalizacji, 20m przyłącza. Wydam na to z projektami, materiałem i robocizną 5tysięcy. Cóż robić.?


Przepisy się zmieniły nie zgadzaj się , dokładnie nie wiem ale adiQ coś mi wspomniał w tym temacie.
Link do komentarza
  • 9 miesiące temu...
Gość inwestor
do wiadomości od użytkownika "komentarz": jak to nie zapłacił ZUS'u ? zapłacił poszczególnym podwykonawcom a oni z tego odprowadzili ZUS i podatki... a ty za "spięcie" tych podwykonawców w jedną całość - w tak zwaną usługę wybudowania przyłącza naliczasz sobie ponad 100% marży... Czy to jest w porządku wobec tych podwykonawców ?Zrobiłem dokładnie tak samo jak autor tego artykułu - Ryszard P. i zamiast 40.000 wyszło mi 12.500 - można ? można... tylko trzeba dopiąć kilku podwykonawców i materiały w całość !!!
PS. machania łopatą się nie boję - żadna praca nie hańbi... a wam niech żal du...e ściska, że nie zdarliście z kolejnego inwestora !!!
Link do komentarza
  • 8 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
Gość Załamany
W tamtym roku w nowym Sączu, zakłady kanalizacyjne chciały 400 zł za metrplus jakieś studzienki, a mam coś ponad 100 metrów. Jak na razie to jestem na etapie papierkowym, jak dostanę gotowe mapki itd, to zacznę szukać jakichś wykonawców.Tez wspomniano mi o przekazaniu nieodpłatnie przyłącza, ale o jakich kolwiek dotacjach nikt nie wspomniał.Jak to już zauważył autor artykułu nie ma co tam się psuć więc napewno nie będę miał zamiaru przekazywać.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 11 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Nie wiem dlaczego ludzie tak się oburzają, ,że fachowcy chcą dużo pieniędzy. My na przykład nie oburzamy się, ale zakasaliśmy rękawy i prawie cały dom zrobiliśmy sami (oczywiście głównie mąż). Co prawda podstawą są dobre projekty domu i instalacji. Ale poza tym to głowa na karku, chęci i wiele rad można znaleźć w necie.

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 7 miesiące temu...
  • 1 rok temu...
Gość świadomy
Polskie kredyty sa na Zmiennej Stopie Procentowej, to pułapka. Szambo 7000 zł? Phi! Kup zbiornik po ropie 2000l za 250 zł, uszczelki monterskie (Insitu), studzienka rozdzielcza, rury drenarskie itd. to razem 500zł. Za 750 zł zrobiłem szambo z drenarzem które opróżniam raz na rok. Polacy żyją ponad stan, kosztem braku potomstwa i długów.
Link do komentarza
  • 2 lata temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...