Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Chcę założyć komposChcę założyć kompostownik. Jaki pojemnik wybrać oraz co kompostować?

Recommended Posts

• 2 tygodnie temu...
  • 5 lata temu...
no właśnie mój kompostownik to dół w ziemi i co roku na wiosnę wybieram pod grzadki, wcześniej wrzucając odpadki , trawę itp , czasami przesypuję trochę ziemią,polewam gnojowicą, tr. wapna, mało , ..i tak co roku . Nie wiem , czy liście z winogron zarażone mączniakiem sie nadają
  • 5 lata temu...
Gość Wojtek

Ja na działce używam kompostownika właśnie plastikowego, naprawdę fajna sprawa. Nie miałem nigdy problemu z nim, a kompost jest jak kolega Chajd napisał, ładny.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Gość AŁ
      Ja wymieniłam dobrze działające kaloryfery żeliwne na aluminiowe,i porażka, grzeją dopiero na 4 czy 5 ,robią niesamowity hałas. Dziś na pewno bym nie wymieniała
    • W projekcie: https://projekty.muratordom.pl/projekt-przejrzysty-wariant-viii-c365h-3471 który jest dopiero w budowie, jest przewidziany piec na paliwo stałe, więc jak sądzę w obliczeniu EP jest uwzględnione właśnie to źródło. Projektant zmienił to po zakupie na pompę ciepła.  Powierzchnia użytkowa - 91,6 m2 plus ok. 24 m2 garaż plus 6,5 m2 kotłownia plus poddasze ocieplone wg projektu ale nie użytkowe. Dodatkowo podam kąt nachylenia dachu - 35°  z połaciami skierowanymi na północ-południe.  Zużycie prądu pochodzi z mojego mieszkania w bloku i jest liczone na podstawie rachunków, które otrzymuję  co drugi miesiąc po około 340 kWh, co wynosi 2040kWh rocznie.   Zapytanie dotyczyło wyboru fotowoltaiki ale teraz problemem jest oszacowanie zużycia prądu el. w nowobudowanym domu aby wyliczyć moc paneli PV więc do rocznego zużycia prądu z bloku, dodałbym jeszcze nowe, planowane odbiorniki prądu, tj. kuchenka el., duże akwarium 800L, pompa w przydomowej oczyszczalni ścieków plus pompa ciepła 5 KW, która będzie działać zamiast gazu, plus jakiś margines na bramę garażową, oświetlenie przed domem itp. Liczę to tak:  obecne zużycie roczne z bloku - 2040kWh  plus pompa ciepła ??? przypuszczam, że jakieś 1500-2000kWh rocznie plus kuchenka indukcyjna ok 1500-1600kWh rocznie plus cała reszta jakieś 1000 kWh rocznie co daje ok. 6000-6500kWh energii el. rocznie Czy dobrze myślę, że do takiego zużycia moc PV wyjdzie około 8kWp ?
    • Już jutro zapraszamy na czwarty z pięciu webinarów z cyklu "Jak działa pompa ciepła?" Porozmawiamy o: - Współpracy pompy ciepła z instalacją fotowoltaiczną - Czy warto inwestować w fotowoltaikę mając już pompę ciepła? - Jakie są zalety takiego rozwiązania? Tak jak tydzień temu - widzimy się o 13:00 TUTAJ Zapraszamy!
    • Siemanko wszystkim,  Jestem w trakcie budowy domu i mocno polecają mi kocioł Defro Alfa Ii Plus 40kW. Jest ktoś użytkownikiem i mógłby podzielić się doświadczeniami ? Pozdrawiam
    • Opowiedz więcej o swoim domu... jak wentylacja działa (i nie chodzi tu o wietrzenie, nawet codzienne), jak grzejesz, jak dom jest ocieplony...
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...