Skocz do zawartości

Narzędzia wielofunkcyjne


lawyer50

Recommended Posts

Chciałbym zasięgnąć waszej opinii o narzędziach wielofunkcyjnych. Pewnie niektórzy posiadają je wśród swoich narzędzi do prac w ogrodzie...
Są to przeważnie kompaktowe urządzenia, które w szybki sposób można zmienić w różne narzędzia ogrodowe, np. kosę, podcinarkę, okrzesywarkę, nożyce do żywopłotu czy dmuchawę do liści. Poprostu do korpusu z silnikiem montuje się różne akcesoria.

Wiadomo, że takie rozwiązanie zajmuje mniej miejsca i pewnie jest wygodne, ale czy praca takim urządzeniem jest tak samo wydajna, jak urządzeniem, które spełnia tylko jedną funkcję (np. dmuchawa do liści)? Czy wielofunkcyjne urządzenie nie psuje się łatwiej? Czy warto je mieć?
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Witam,

Zaletą takich narzędzi jest przede wszystkim to, że nie trzeba trzymać kilku oddzielnych urządzeń, wystarczy to jedno, i odpowiednie końcówki (które można zawsze dokupić).

Akcesoria też bardzo łatwo się zmienia (jednym przyciskiem).

Pozdrawiam




Ideałem jest używane, czytaj: sprawdzone urządzenie wielofunkcyjne. Taki "ogrodowy weteran". Kiedyś uważałem, że jeśli coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Pracując kiedyś takim weteranem zmieniłem zdanie. Maszyna nie do zajechania.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
  • 6 miesiące temu...
Jeżeli chodzi o maszyny wielofunkcyjne to te "nowe" taniochy można kupić i na nie patrzeć, broń boże używać icon_biggrin.gif .Natomiast jak to mówią starej daty maszyny są nie do zajechania i oczywiście te nowe też, ale z wyższej półki cenowej. Mam glebogryzarkę z 1978 roku dwusuw taka uniwersalna maszyna - pług do orki,pług do odśnieżania, radełko no agregat z nożami różne kombinacje noży (można jeszcze podłączyc werykultywator ale nie mam tej przystawki) i wszystko chula że aż miło się robi icon_biggrin.gif tzn pracuje.
Link do komentarza
Cytat

Jeżeli chodzi o maszyny wielofunkcyjne to te "nowe" taniochy można kupić i na nie patrzeć, broń boże używać icon_biggrin.gif .Natomiast jak to mówią starej daty maszyny są nie do zajechania i oczywiście te nowe też, ale z wyższej półki cenowej. Mam glebogryzarkę z 1978 roku dwusuw taka uniwersalna maszyna - pług do orki,pług do odśnieżania, radełko no agregat z nożami różne kombinacje noży (można jeszcze podłączyc werykultywator ale nie mam tej przystawki) i wszystko chula że aż miło się robi icon_biggrin.gif tzn pracuje.



pokażesz jak wygląda?

I tak jeszcze sobie myślę - że najbardziej wielofunkcyjną maszyną którą znam - to ja jestem -icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

pokażesz jak wygląda?

I tak jeszcze sobie myślę - że najbardziej wielofunkcyjną maszyną którą znam - to ja jestem -icon_smile.gif


No problem icon_biggrin.gif Jak się nauczę wklejać fotki to pokażę. Mogę podać nazwę to może znajdziesz coś w necie HAKO-COMBINETTE (3618).
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...