Skocz do zawartości

Bramy - część ogrodzenia


Recommended Posts

Brama jest niezbędnym elementem ogrodzenia. Powinna pasować do niego stylistycznie i sprawnie funkcjonować. Obecnie niemal standardem jest wyposażanie bramy w napęd ułatwiający jej otwieranie. W handlu są dostępne bramy rozwierane i przesuwne.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/wokol-domu/ogrodzenia/a/366-bramy-ogrodzeniowe-obowiazujace-przepisy-i-charakterystyka

Link do komentarza
Gość ELEKTROBRAM-ŁÓDŹ
Dla informacji urzytkowników należy dodać że automatyczna brama to maszyna która nie myśli !?!
To niebezpieczne urzadzenie które potrafi zrobic krzywdę.I nawet naszpikowana czujnikami w postaci fotokomórek,listew pneumatycznych itp nie daje 100% bezpieczeństwa.Należy zachowac szczególną ostrożnośc .
Link do komentarza
Jakies starsze typy moze starsza, albo kiedy jest zaniedbana instalacja (moze monter sie nie postaral, albo pora na serwisowanie). U siebie mam naped z dodatkowymi czujnikami i mam zwiekszony obszar wykrywania przeszkody, czyli o dzieci sie nie boje. Nawet pies jak nisko przeleci, to juz sie lapie na detektory - sprawdzony mam sprzet i jest ok.
Link do komentarza
Cytat

Dla informacji urzytkowników należy dodać że automatyczna brama to maszyna która nie myśli !?!
To niebezpieczne urzadzenie które potrafi zrobic krzywdę.I nawet naszpikowana czujnikami w postaci fotokomórek,listew pneumatycznych itp nie daje 100% bezpieczeństwa.Należy zachowac szczególną ostrożnośc .


A post napisał przedstawiciel firmy oferujacej automatykę do bram. Tylko po co?Antyreklama firmy??? Jeśli tak,to się mu udało!!!
Link do komentarza
Gość śmieszne wnioski
koleś pisze że bramy są niebezpieczne i trzeba uważać to jeden uważa to za anty reklame a drugi popisuje się pisząc że jego brama jest tak inteligentna że dziecku rączki jak włoży między szczebelki a słupek nie połamie.
Każda maszyna jest niebezpieczna i powinna mież tablice ostrzegawcze.
Link do komentarza
Cytat

A post napisał przedstawiciel firmy oferujacej automatykę do bram. Tylko po co?Antyreklama firmy??? Jeśli tak,to się mu udało!!!



WITAM

jaka anty reklama panie szanowny.
w każdej instrukcji dla urzytkownika bramy jest napisane ostrzeżenie !!!
Chyba mogę cos dodać od siebie jako osoba która cos tam wie na temat bram icon_smile.gif
10 fotokomórek zainstaluję i brama nie bedzie bezpieczna !!! sa miejsca gdzie dziecko wciśnie paluszek i problem gotowy.Standardowo z oszczędności wiekszość ludzi zadowala jedna linia foto.
Link do komentarza
Ale pierwszy komentarz zabrzmial jak ostrzezenie 'brame z napedem omijaj szerokim lukiem, bo czeka zeby Cie przyciac' ;) . Ja u siebie dolozylem fotokomorke przezornie i nie mialem zadnych incydentow jeszcze - to chyba bicie w za duzy dzwon bylo.
Link do komentarza
Cytat

Ale pierwszy komentarz zabrzmial jak ostrzezenie \'brame z napedem omijaj szerokim lukiem, bo czeka zeby Cie przyciac\' icon_wink.gif . Ja u siebie dolozylem fotokomorke przezornie i nie mialem zadnych incydentow jeszcze - to chyba bicie w za duzy dzwon bylo.



WITAM

Anty nie jestem w końcu to montuję .Każdemu klientowi mówię że napęd to niebezpieczna maszyna i trzeba uwarzać !!!

A zostawiłbyś dzieciaka sam na sam z bramą bo ja nie .Uważasz że nie mam racji to napisz to wielkimi literami i kończymy temat który moim zdaniem został juz wyczerpany.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Czy do bramy 4,5 m długości + przeciwwaga i wadze ok 500-700 kg. konieczny będzie tłok hydrauliczny?
Chciałabym zrobić ładną bramę i połączyć kilka elementów.
Będzie więc ciężka. Będę wdzięczna za rady.
Link do komentarza
Cytat

Czy do bramy 4,5 m długości + przeciwwaga i wadze ok 500-700 kg. konieczny będzie tłok hydrauliczny? Chciałabym zrobić ładną bramę i połączyć kilka elementów. Będzie więc ciężka. Będę wdzięczna za rady.



4,5 m i 600kg to nie możliwy ciężar z czego ma być ta brama wykonana można zobaczyć projekt ?
do bram przesuwnych stosuje się motoreduktory natomiast tłoki hudrauliczne są stosowane do bram skrzydłowych.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesiące temu...
Gość Jarosław M.
Witam. Piszę ponieważ pilnie potrzebuję rady. Budujemy z żoną dom. Zgodnie zdecydowaliśmy, że powinniśmy zakupić bramę przesuwaną, na napęd. Tak po prostu ze względów bezpieczeństwa. Przeglądałem póki co produkty, ale nie znam firmy ( w sumie to nigdy wcześniej nie kupowałem napędu do czegokolwiek) i chciałbym zapytać czy robią oni solidne rzeczy?.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
weszłam na tą stronkę i od razu znalazłam siatkę, której nigdzie nie mogłam znaleźć. A założyłam się z mężem, że nawet ja mogę się zajmować taką dziedziną życia jak siatki i ogrodzenia. Hihi no i wygrałam :).
Link do komentarza
Cytat

Jarosław M, ja z pełnym przekonaniem polecam Ci Nice. Dobra firma..


Jestem na etapie wyboru napędu do bramy 2-skrzydłowej. Sąsiad z lewej ma Faaca a drugi Nice"a. Po tej zimie wygrał Faac! Nice ma obudowe plastikową, która popękała. Chyba wezmę Faaca. Zastanawiam się jeszcze nad CAME. Czy macie jakieś opinie o tej firmie? Pzdr.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Jestem na etapie wyboru napędu do bramy 2-skrzydłowej. Sąsiad z lewej ma Faaca a drugi Nice"a. Po tej zimie wygrał Faac! Nice ma obudowe plastikową, która popękała. Chyba wezmę Faaca. Zastanawiam się jeszcze nad CAME. Czy macie jakieś opinie o tej firmie? Pzdr.


Ja mam napęd CAME ( tzn zamówiony)facet, który zakłada napędy i montuje bramy polecił mi właśnie CAME, choć handluje i Nice i Faac. Odradzał mi Nice bo od dołu cały mechanizm jest odsłonięty i piasek kurz i inne świństwo się tam dostaje. Siłowniki CAME też mi się bardziej podobają fajnie komponują się z bramą, Nice ma paskudne jasne plastiki, które widać na kilometr, chyba, że ktoś ma jasną bramę, ja mam czarną kutą i siłowniki są prawie niewidoczne
Link do komentarza
U nas akurat wychodził jeden z tańszych siłowniki z pełną automatyką 1450 PLN + montaż bramy, furtki i podłączenia 600 PLN. Dokładna nazwa CAME KRONO STANDARD zestaw do bramy dwuskrzydłowej do 6m, moja ma 4m w sumie bo jedno ramię ma 2m, ten zestaw nie ma wyłączników krańcowych, do ceny montażu wchodzi też przerobienie pilota od bramy garażowej bo mam innej firmy, a chcieliśmy mieć wszystko w jednym pilocie.
Link do komentarza
Cytat

U nas akurat wychodził jeden z tańszych siłowniki z pełną automatyką 1450 PLN + montaż bramy, furtki i podłączenia 600 PLN. Dokładna nazwa CAME KRONO STANDARD zestaw do bramy dwuskrzydłowej do 6m, moja ma 4m w sumie bo jedno ramię ma 2m, ten zestaw nie ma wyłączników krańcowych, do ceny montażu wchodzi też przerobienie pilota od bramy garażowej bo mam innej firmy, a chcieliśmy mieć wszystko w jednym pilocie.


Mam taką samą bramę i jezeli dobrze pamiętam to panowie krzyknęli za materiał i montaż CAME ok.3000zł. Czyżby te wyłączniki krańcowe, kogut i inne drobiazgi aż tyle kosztowały? Muszę to sprawdzić w necie. Dzięki acia za te dane. Pzdr.
Link do komentarza
A ja mam najzwyklejsze skrzydła ofd lat.
Bez nadęcia że pilotem cuk, cyk.
Otwieram ręcznie, zamykam ręcznie.
A i tak zimą kurczy się i powoduje dziwactwa.
Gdybym miał dodać spóźniony rano skuwanie szyny oblodzonej, inne związane z napędem jak w firmie dziwactwa - dziękuję.
Ja mam ręcznie 20 sek otwarta zamknięta - i już
Link do komentarza
Cytat

Mam taką samą bramę i jezeli dobrze pamiętam to panowie krzyknęli za materiał i montaż CAME ok.3000zł. Czyżby te wyłączniki krańcowe, kogut i inne drobiazgi aż tyle kosztowały? Muszę to sprawdzić w necie. Dzięki acia za te dane. Pzdr.


Ja kogut mam wliczony icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

A ja mam najzwyklejsze skrzydła ofd lat.
Bez nadęcia że pilotem cuk, cyk.
Otwieram ręcznie, zamykam ręcznie.
A i tak zimą kurczy się i powoduje dziwactwa.
Gdybym miał dodać spóźniony rano skuwanie szyny oblodzonej, inne związane z napędem jak w firmie dziwactwa - dziękuję.
Ja mam ręcznie 20 sek otwarta zamknięta - i już


Mężowi się zamarzyła więc ma, a ten napęd co mamy nie ma szyny i raczej nic tam nie zamarza icon_smile.gif . Mam taką nadzieję.
Marzenia trzeba spełniać w miarę możliwości oczywiście icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

A jaki pi razy drzwi jest koszt napędu do bramy uchylnej? Ta suwana nie będzie zdawała u mnie egzaminu - powiat nakazał zjazd z drogi powiatowej w samym rogu działki icon_confused.gif


Ja mam właśnie taką rozwieraną dwuskrzydłową, mi napęd CAME z pełną automatyką i robocizną ,plus zamontowanie furtki z elektro-zaczepem wyniósł 2050 PLN z czego 600 to robocizna.
Link do komentarza
  • 8 lata temu...
  • 9 miesiące temu...
Nie wiem czy sama lampa jest wymogiem ale to praktyczne uzupełnienie całości. Przynajmniej z daleka widać, że otwierasz bramę i będziesz wyjeżdżał z posesji. My bramę mamy robioną przez lokalnego speca od bram kutych a napęd i sygnalizacje mamy Beninca. Dobrze to współpracuje. Napęd mieliśmy kupiony przed bramą, by fachowiec sobie dokładnie wymierzył jak idzie mechanizm i ładnie w bramie to zaprojektował.
Link do komentarza
  • 8 miesiące temu...
  • 2 tygodnie temu...
8 godzin temu, Gość Joanikas napisał:

Czy są jakieś zasady regulujące w którym miejscu powinna być zamontowana fotokomórka bramy garażowej, przed wyjazdem z garażu, w świetle bramy czy za wyjazdem z garażu?

Umieść ją w takim miejscu, żeby reagowała na samochód, człowieka, psa, kota w świetle otworu bramy.  Jeżeli ma zapewnić bezpieczeństwo w otworze bramy, powinna być, niczym w windzie w bloku, umieszczona w ościeżnicach.

Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Gość plot-bud

Artykuł ciekawy, zawsze warto znać przepisy, ale myślę, że kluczowe tutaj jest co innego, a mianowicie to aby brama służyła nam niezawodnie jak najdłużej. Wybór bramy to tak jak wybór każdej innej rzeczy związanej z budową domu. Nie jest ani łatwy ani do końca jednoznaczny. Nieraz musimy swoje wyobrażenia skonfrontować z rzeczywistością, bywa, że niektórych rozwiązań nie jesteśmy w stanie zastosować na naszej konkretnej działce a na inne rozwiązania nie starcza nam funduszy. Ogrodzenie często robimy na samym końcu, kiedy bywa, że nie mamy już pieniędzy, bo dotychczasowe wydatki pochłonęły już cały zaplanowany na inwestycję budżet. Tak czy siak warto inwestycję, którą jest wykonanie ogrodzenia dobrze przemyśleć i zrobić to porządnie, na lata. 

Link do komentarza
Artykuł ciekawy ale niestety nieaktualny. Jest trzeci rodzaj bram który już teraz ma ok 5-8 % rynku to bramy harmonijkowe albo składane ( łamane) Proszę o uzupełnienie artykułu o te bramy
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Gość Aleksander
Jeśli chodzi o przepisy to mamy w zasadzie tylko informację o szerokości bramy. Nic o sile, z jaką działa napęd, o zabezpieczeniach, fotokomórkach, sygnalizacji itd.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...