Skocz do zawartości

woda w piwnicy


Gość

Recommended Posts

Teren kupowałem latem także nie wiedziałem, że wody gruntowe są tak wysoko i w czasie opadów woda zalewa mi piwnicę. Teraz nie wiem, co z tym robić? Czy jakiś drenaż wokól domu, nie wiem i dlatego proszę o pomoc na tym forum.
Grzesiek
Link do komentarza
Jeśli nie masz drenażu to w takim przypadku musisz go koniecznie wykonać. U mojego szwagra była podobna sytuacja tzn. woda wciskała się przez podłogę. Po dokładnym odrenowaniu domu sytuacja się jak narazie nie powtórzyła.
Dodatkowym rozwiązaniem zabezpieczającym jest jeszcze wykopanie np. na środku pomieszczenia i wybetonowania czegoś w rodzaju kanału (jak. np. samochodowy tylko o mniejszych wymiarach) i zainstalowaniu tam pompki z pływakiem. Podczas dużych opadów woda będize się gromadziął w kanale a z tamtą przy odpowiednim poziomie będzie wypompowywana za np. do instalacji za pomocą pompy.
Link do komentarza
  • 11 miesiące temu...
Działkę przed zagospodarowaniem dobrze jest z rok poobserwować by dobrze ją poznać-w różnych porach roku itp. Wskazane byłoby też pogadać z sąsiadami-jak np.wygląda u nich ew.problem pojawiania sie wody w piwnicy.Można też odpowiednio wcześnie wykopać głęboki dół i obserwować czy woda pojawia się czy nie.Ale to wszystko jest do zrobienia przed budowa domu,w Twoim przypadku pozostaje drenaż lub pompka do czasu zrobienia drenażu...*
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...