Skocz do zawartości

Tuje i koty


sosek

Recommended Posts

W ubiegłym roku posadziłem sobie tuje szmaragdowe w celu odgrodzenia od sąsiada . Ładnie je podlewam, nawożę ale moje szczęście chcą zrujnować koty które je obsikują, dodam że mój kot który jest wysterylizowany też to zaczął icon_eek.gif robić. Drzewka mają około 80 cm. wysokości i niektóre robią się czarne tzn. te obsikane - czuć wyrażnie zapach moczu a oznaczone są skrajne i parę w środku szpalera.

Pomóżcie, w jaki sposób ochronić moje iglaki ???
Link do komentarza
-Przed psami najlepiej byłoby ogrodzić te tuje, ale przed kotami? hmm...może jakaś gęsta siatka... Własnego kota można starać się oduczyć tego procederu icon_smile.gif
-Proponuję też w pobliżu krzewów wkopać drewniane paliki, aby to na ich obsikiwaniu zwierzęta skupiły uwagę.
-Podobno w sklepach zoologicznych można kupić preparaty odstraszające zwierzęta domowe, którymi spryskuje się np. płotki przy tych roślinach w ogrodzie, które chce się chronić przed "intruzami".

A tak na marginesie: Tuja szmaragdowa - fachowo: Żywotnik zachodni w odmianie 'Smaragd' nie jest najlepszą rośliną do osłaniania ogrodu przed wzrokiem sąsiadów icon_wink.gif Rośnie w kształt stożka, więc między roślinami są przeważnie spore prześwity...
Link do komentarza
Najprostszy sposób kupić w sklepie zoologicznym lub ogrodniczym repelent przeciwko kotom np " A psik" użyć zgodnie z instrukcją i powinien problem zniknąć, można też jeśli jest miejsce posadzić przed tujami berberys jak koty tyłki sobie podrapią to odejdzie im ochota na znaczenie terytorium.
Pozdrawiam.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...