Skocz do zawartości

Opinie klinkier na płot.


Recommended Posts

Witam
19m płot z klinkieru jakieś 1200sztuk (murki z dwóch stron) i czy może to być Jopek - bo się trochę boje ich klinkieru.
Opinie słyszałem same niepochlebne (że się kruszy, coś tam o margłu) - ale cena icon_wink.gif.
Czy lepiej dołożyć i kupić Pomeranie Wienerberger (mam na kominach już parę lat i jest oki)
Rożnica w cenie niestety około 800 zł - podkarpackie.
Pozdrawiam
Andrzej
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
Akurat jestem w temacie tania cegła klinkierowa to koszmar jest krzywa i nie wymiarowa ale najwięcej jej sprzedają.Inwestor chciałby mieć równiutkie słupki i takie same fugi ,a z taniej się nie da .Tania cegła często dostaje wykwitów i to nie z winy murarza .Nie pomaga żadna pielęgnacja i ostrożność przy murowaniu to jest naturalne ,a wykwity giną po roku lub dwóch latach.Ułożyłem tych cegieł kilka tysięcy ,z roku na rok są coraz gorsze.
Link do komentarza
Cytat

Akurat jestem w temacie tania cegła klinkierowa to koszmar jest krzywa i nie wymiarowa ale najwięcej jej sprzedają.Inwestor chciałby mieć równiutkie słupki i takie same fugi ,a z taniej się nie da .Tania cegła często dostaje wykwitów i to nie z winy murarza .Nie pomaga żadna pielęgnacja i ostrożność przy murowaniu to jest naturalne ,a wykwity giną po roku lub dwóch latach.Ułożyłem tych cegieł kilka tysięcy ,z roku na rok są coraz gorsze.


Czyli jak to zwykle bywa... oszczędności są pozorne.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Cytat

Akurat jestem w temacie tania cegła klinkierowa to koszmar jest krzywa i nie wymiarowa ale najwięcej jej sprzedają.Inwestor chciałby mieć równiutkie słupki i takie same fugi ,a z taniej się nie da .Tania cegła często dostaje wykwitów i to nie z winy murarza .Nie pomaga żadna pielęgnacja i ostrożność przy murowaniu to jest naturalne ,a wykwity giną po roku lub dwóch latach.Ułożyłem tych cegieł kilka tysięcy ,z roku na rok są coraz gorsze.



Wykwity, nie powstają z cegły, tylko z zaprawy, można ich uniknąć, dodając specjalny środek do zaprawy który likwiduje ten problem.

Pozdrawiam
Krzysiek
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...