Skocz do zawartości

Zmywarka


Kopacz

Recommended Posts

Cytat

Witam,
mam zmianę aranżacji kuchni. Jak zawsze przy takich remontach same problemy i wątpliwości. Pierwsza to jak w tytule, zmywarka. Nie mam dużo miejsca w kuchni, nie wiem czy zapychać jeszcze zmywarką, czy już nie opłaca się. Wiem, że pisanie o opłacalności tu nie wchodzi w grę, zmywarka nie zarabia na siebie, wiecie o co chodzi. Tylko jak to wygląda z profilu użytkownika, jak awaryjność, warunki do podłączenia, mniej więcej koszty miesięczne. Dziękuję za podpowiedzi.




Mieliśmy zmywarkę 60cm Candy, nic dodać nic ująć, myła bo myła. Wybraliśmy najwyższy model. Teraz po przeprowadzce do domu kupiliśmy Electrolux też najwyższy model do zabudowy i nie narzekamy. Ważne jest aby upewnić się w opiniach innych użytkowników tego samego sprzętu.
Miele- owszem to marka sama w sobie i trzeba za to płacić. Ale po co komu zmywarka za 6 czy 10 tyś zł z podłączeniem do internetu.
To jest jak z Telewizorami Pioneer-dużo bajerów, mało konkretów, a za Nazwę trzeba płacić.
Z tego co wyczytałem i słyszałem zmywarki Amica nie mają dobrych opinii i u użytkowników i serwisantów.
Sam polecam Siemensa, Boscha i Electrolux bo tym sprzętem wypełniony jest mój dom i na nic nie mogę narzekać.
Ważnym elementem przy zmywarce jest dopasowanie tabletki i wody. System multitabletki, który stosują wspomniane marki jest bardzo czuły na zmianę twardości wody, dlatego mimo wszystko należy stosować odrobinę soli do zmywarki.
pozdrawiam i życzę trafnych decyzji
Link do komentarza
...no to ja chyba mialam pecha z tym Electroluxem :-/

kuchenka mi padla ,po dwoch latach uzytkowania (przegrzewala sie ! icon_eek.gif )
- piekarnik jeszcze piecze -ale nie ma zbyt wiele do zaoferowania(malo opcji) i jest straszny do czyszczenia ! icon_evil.gif

a zmywarka Electroluxa ,to byl prawdziwy niewypal ... icon_sad.gif
zmywac ,zmywala - ale zawsze wyciagalam z niej mokre naczynia ...
...glosno chodzila i niektore programy w ogole nie dzialaly (prawie zawsze musialam zmywac ponad 100 min... ) icon_sad.gif icon_sad.gif icon_sad.gif
Link do komentarza
Cytat

...no to ja chyba mialam pecha z tym Electroluxem :-/

kuchenka mi padla ,po dwoch latach uzytkowania (przegrzewala sie ! icon_eek.gif )
- piekarnik jeszcze piecze -ale nie ma zbyt wiele do zaoferowania(malo opcji) i jest straszny do czyszczenia ! icon_evil.gif

a zmywarka Electroluxa ,to byl prawdziwy niewypal ... icon_sad.gif
zmywac ,zmywala - ale zawsze wyciagalam z niej mokre naczynia ...
...glosno chodzila i niektore programy w ogole nie dzialaly (prawie zawsze musialam zmywac ponad 100 min... ) icon_sad.gif icon_sad.gif icon_sad.gif




Rzeczywiście miałeś pecha. Ja używa swój sprzęt już dwa lata i mogę go tylko chwalić. A jeśli chodzi o te mokre naczynia - też się z takimi opiniami spotkałem i wniosek był taki, że
1- nie była zmywarka przełączona na system multitabletki,
2- należy uchylić drzwi po zmywaniu i odczekać kilka minut
3- błędnie ustawiony przełącznik twardości wody.
ale to tak na marginesie icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

...no to ja chyba mialam pecha z tym Electroluxem :-/
(...)
a zmywarka Electroluxa ,to byl prawdziwy niewypal ... icon_sad.gif
zmywac ,zmywala - ale zawsze wyciagalam z niej mokre naczynia ...
...glosno chodzila i niektore programy w ogole nie dzialaly (prawie zawsze musialam zmywac ponad 100 min... ) icon_sad.gif icon_sad.gif icon_sad.gif


Mój electolux tez mi napsuł sporo nerwów i kasy z kieszeni wyciągnął... Jak tylko skończyła się gwarancja - padł programator, a potem to już górki poszło... Pompa, jakieś czujniki, jużnawet nie pamiętam co się jej działo. Do serwisu woziłam złośliwe bydlę (na szczęście 45-tka to była), bo serwis 20km ode mnie i za dojazd bulić nie chciałam.
Panowie serwisanci na mój widok w drzwiach tylko pytali czy piesek też przyjechał (pieseczek dużej rasy jeździ w bagażniku oczywiście) icon_biggrin.gif.
Teraz mam siemensa 60-tkę (jest nas 6 sztuk w domu) i mówiąc szczerze nie wyobrażam sobie stania przy zlewie przy tylu domownikach.
I jeszcze po każdej imprezie oświadczam, że kocham moją zmywarkę icon_smile.gif
Link do komentarza
Na codzien nie mam zmywarki, ale ostatnio mieszkalem przez pare dni w domu ze zmywarka. Super sprawa... robi sie gore brudnych naczyn bez stresu o zmywanie, pod koniec dnia laduje sie to wszystko do zmywarki i po klopocie icon_biggrin.gif

Trzeba kupic wiecej garnkow i zastawy stolowej do brudzenia by pozniej miec latwiejsze zycie icon_razz.gif
Link do komentarza
Błagam pomóżcie.
Właśnie kupiłam swoje pierwsze mieszkanko i projektuje sobie kuchnie. W mojej wymarzonej kuchni na pewno będzie zmywarka. Tylko jak ją wybrać? Nie mam pojęcia jak się za to zabrać? Piszcie prosze o swoich doświadczeniach, jakie firmy są najlepsze, a od jakich lepiej trzymać się z daleka. Jak już będę wydawać pieniądze to chce to zrobić mądrze.
Link do komentarza
Po pierwsze sprawdź jak dużą potrzebujesz:45cm,60cm?
Czy dużo zmywasz bo masz więcej niż 2 członków rodziny?
Czy potrzebujesz opcji 1/2 wsadu?
Może masz małe dziecko i chcesz żeby była cicha?(beko mają opcje nocną, gdzie hałas jest znikomy)
Używasz taryfy weekendowej i masz godziny w których prąd jest tańszy a w innych droższy, to potrzebny ci programator/ timer.
Sprawdź na jak długo gwarancja i czy jest door to door czy masz sam dostarczyć zmywarkę do serwisu.
Czy możesz przedłużyć gwarancję?
Porównaj ceny w sklepach zwykłych i internetowych.(Tu polecam internetowy sklep http://www.euro.com.pl/. Jest to internetowy sklep znanej w całej Polsce sieci. Ceny przez Internet na niektóre modele o 100zł mniejsze. Zamówiłem tam już 2 zmywarki i laptop, nie żałuję, teściowa, która dostała zmywarkę na urodziny też nie icon_wink.gif )
Link do komentarza
Zmywaka nie będzie do zabudowy, będzie w kolorze inox. Co do wielkości to raczej 45, bo kuchnia nie jest zbyt duża.

Wczoraj byłam oglądać zmywarki i czym więcej ich obejrzałam tym mniej wiedziałam icon_sad.gif Podszedł do mnie bardzo miły Pan, a ja nie wiedziałam o co pytać. Wysłuchałam co ma do powiedzenia i podziękowałam.
Doświadczeni "zmywarkoposiadacze": co powinnam wiedzieć o mojej zmywarce, a czego sprzedawca sam nie powie?
Link do komentarza
Upatrzyłam sobie kilka zmywarek.
AMICA ZWM 415 I
BOSCH SRS46T18EU
SIEMENS SF 24T860EU
Czy znacie jakieś fajne stronki, gdzie mogłabym je porównać, albo poczytać coś więcej o nich, niż pisze producent? Bo nie wiem pod jakim kontem ocenić te cacka.
I mam pytanie o ceny, bo rozpiętość jest znaczna. Ile trzeba wydać, żeby mieć coś porządnego, ale nie przepłacić?
Link do komentarza
Szkoda, że jest tak małe zainteresowanie tematem zmywarek:(
A ja mam kolejny problem. Mój narzeczony przekonuje mnie by zamówić przez internet, a ja jakoś nie ufam takiemu rozwiązaniu. Może wasze pozytywne doświadczenia ułatwią mi decyzję. Albo przekonaja mojego faceta, że lepiej kupić w sklepie. Gdzie kupowaliście swoje zmywarki: sklep czy internet? Czy macie jakieś zaufane sklepy?
Link do komentarza
Zmywarke kupowałam w sklepie ... mam 45-tkę Hotpoint Ariston - zadowolona jestem ,
choć gdybym miała teraz wybierać zdecydowanie kupiłabym 60-tkę....

Co do zakupów internetowych ....
Przez allegro kupowałam kuchenkę - nie pamiętam już nazwy użytkownika ,
ale jestem zadowolona - ceny znacznie niższe niż w sklepie ....
Link do komentarza
Cytat

Szkoda, że jest tak małe zainteresowanie tematem zmywarek:(
A ja mam kolejny problem. Mój narzeczony przekonuje mnie by zamówić przez internet, a ja jakoś nie ufam takiemu rozwiązaniu. Może wasze pozytywne doświadczenia ułatwią mi decyzję. Albo przekonaja mojego faceta, że lepiej kupić w sklepie. Gdzie kupowaliście swoje zmywarki: sklep czy internet? Czy macie jakieś zaufane sklepy?


Większość sprzętów (i nie tylko) kupuje w necie. Różnice w cenach dochodzą do 30%.
Nawet kafelki do łazienki kupiłem przez sieć, bo w żadnym sklepie nie mogłem znaleźć takich jakie chciałem. icon_biggrin.gif

Co do konkretnych sklepów - kieruj się cena i opiniami o nich - łatwo sprawdzisz to np. na Ceneo lub innych porównywarkach...
Ostatnio korzystałem z: hoopla.pl, agito.pl, electroworld.pl (kupiłem piekarnik), euro.com.pl (tu kupiłem zmywarkę)...
Nigdy nie miałem z nimi problemu. W ogóle kupuję w sieci od ponad 10 lat i tylko raz natkałem się na naciągacza na Allegro. Ale też nie mogę narzekać, bo wszystko zakończyło się pomyślnie.
Link do komentarza
Julcik jeśli tylko zmieścisz- kup 60 tkę. 45 tka nadaje się dla dwóch osób. Przy mojej rodzinie 2+2 60 tka idzie codziennie, a zdarza się jesli mam gości na obiedzie to nawet dwa razy dziennie.
Na co warto patrzec:
- na zużycie prądu i wody- przekłada się na koszty- moja zmywarka 60 tka w oszczędnym programie zużywa tylko 12 litrów wody
- na hałas- zwłaszcza przy otwartej kuchni. Mojej np wogóle nie słychac, słychac tylko kiedy nabiera lub wypuszcza wodę a słyszałam że są takie które chodzą głośno jak pralka.
-dużo programów moim zdaniem nie potrzebujesz. Używa się 2-3 podstawowych- ja używam programu eko- 50 st dla mniej zabrudzonych rzeczy (oszczędny) lub intensywnego 70 st dla tłustych mocno zabrudzonych.
-fajna opcja która bardzo mi odpowiada to składane przegródki na dole- zależnie od potrzeb aranżujesz miejsce.
-kupowałam w tym sklepie http://www.electromarket.pl/products.php prosty model electroluxa. Uwielbiam jąicon_smile.gif
Link do komentarza
Dziękuję za wszystkie rady, na pewno skorzystam:) i chyba jednak kupię przez internet.
A powiedzcie mi jeszcze jakich tabletek używacie, i czy trzeba sypać osobno sól, bo słyszałam wiele sprzecznych informacji.
A w ogóle zamieszczacie gdzieś uwagi co do swojego sprzętu poza forum? bo ostatnio w sklepie gość zachęcał do poczytania opinii na ich stronce, ale szczerze to było z nimi krucho. I czy w ogóle jest sens się nimi kierować, sprzedawcy mogli sami coś tam pisaćicon_sad.gif
Pozdrawiam
Prawie posiadaczka zmywarki:)
Link do komentarza
a czy to nie to samo !??? icon_eek.gif

Dokladnie o to mi chodzi, acia icon_smile.gif
(zabawne, wpisujac w googla "zmywarka z wewn.panelem sterowania"-odrazu mi wyswietlilo ,to co chcialam ...
gorzej bylo w przypadku zintegrowanego panelu... hihi -ale to tak na marginesie icon_wink.gif )
...

tak wiec PANEL CALKOWICIE ZINTEGROWANY icon_smile.gif
-jakies za i przeciw !???
(chodzi mi glownie o kontrole pracy zmywarki.Czy jest mozliwa z takim panelem !?)
Link do komentarza
Ja mam z tym zintegrowanym, moim zdaniem ładniej wygląda i nie wyróżnia się z zabudowy minusem na pewno jest to, że w trakcie pracy urządzenia nie ma możliwości ingerencji w program, gdy panel jest na zewnątrz to masz cały czas dostęp i to chyba tyle, przynajmniej moim zdaniem icon_smile.gif
Link do komentarza
Ja mam zmywarkę firmy INDESIT do zabudowy z wewnętrznym panelem sterowania.( Dwa lata temu najtańsza w zabudowie z wewnętrzym panelem sterowania, jaką proponował sklep internetowy euro rtv agd) Wbrew większości zaleceniom mam 45. U mnie przy 4 osobowej rodzinie chodzi co półtora dnia( średnio 2 razy na 3 dni), więc 60 zdecydowanie nie potrzebna. Mama ma 60 i ciągle ma problem z uzbieraniem naczyń. Więc to pewnie zależy od indywidualnych potrzeb. Co do tabletek to kupuje najtańsze z biedronki, z lidla, tesco. Soli nie używam wogle- ale mam naprawdę super wodę. Zero kamienia w prysznicach, kranach, itd. . A nabłyszczacz bardzo rzadko. Przez dwa lata użytkowania, może 3 razy zdarzyło się, że coś się nie domyło - więc moim zdaniem jest super. Co do panela zintegrowanego, to nie bardzo wiem po co komu w trakcie wiedzieć , kiedy kończy się zmywanie. Przecież brudnych i tak nie wyciągniesz, a chyba zegar kuchenny każdy ma w domu. Poruszę jeszcze kwestię sprzętu wolnostojącego lub zabudowanego. Zdecydowanie ten drugi polecam. Zawsze marzyłam o inox, a teraz o zgrozo patrzeć nie mogę jak wygląda. Koszmarne rysy - widać nawet najmniejszą, a to od złego czyścika, a to od magnesów dziecięcych( bo smyki chciały mamie rysunek niespodziankę przypiąć na piekarnik i rysy gotowe). Jak będę wymieniać, to tylko na czarne szkło i co się da to do zabudowy. Szafki zawsze można łatwo doczyścić, a rysy juz nie . icon_sad.gif
Szczęśliwa posiadaczka zmywarki icon_smile.gif icon_smile.gif icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Aż ciężko uwierzyć...
kajaok: 4-ro osobowa rodzina - "45" 2 razy na 3 dni, bez garów
kropeczka_ns: ile osób? - "60" raz dziennie, z garami
U mnie 4-ro osobowa rodzina - "60" raz na dwa dni, z garami...
Czyli warto zwracać dodatkowo uwagę na załadunek zmywarki i wybierać wiodące firmy, które mają doświadczenie w projektowaniu sprzętów.
Link do komentarza
u mnie za dużo chyba jedzą i pijąicon_smile.gif)) ale tez jest ważne w jakim wieku masz dzieci ,jak dużo jesteście poza domem. U mnie inaczej sie to rozkłada w tygodniu a inaczej w weekend. Ale dzieciaki są juz duze i te kawki i inne dokładeczki zapełniają mi zmywarkę expresowo icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif Albo też żremy bez umiaru icon_lol.gif icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Zajmuje sie dziecmi i nie pracuje. Dzieci wiek przedszkolny- ale do przedszkola nie chodza. Z tym ze posilki mamy bardzo regularne, nie ma mowy o jakims podjadaniu miedzy posilkami. Ale widze ze jestm wyjatkiem w takim powolnym zapelnianiu zmywarki icon_smile.gif Wiec pewnie moją opinią nienalezy sie mocno sugerowac icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Zajmuje sie dziecmi i nie pracuje. Dzieci wiek przedszkolny- ale do przedszkola nie chodza. Z tym ze posilki mamy bardzo regularne, nie ma mowy o jakims podjadaniu miedzy posilkami. Ale widze ze jestm wyjatkiem w takim powolnym zapelnianiu zmywarki icon_smile.gif Wiec pewnie moją opinią nienalezy sie mocno sugerowac icon_smile.gif


Nie jesteś wyjątkiem. "45" 2 x 3 dni i moja "60" 1 x 2 dni przy 4 osobach to porównywalna częstotliwość. My też jadamy regularnie, nie podjadamy. To wszystko kwestia stylu życia. Ja jak mam ochotę na drugą herbatkę tuż po skończeniu pierwszej to robię ją w tym samym kubku a znam osoby które wypijają szklankę wody i wstawiją ją do zmywarki i biorą następną na sok icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
u mnie to zależy czy gotuje obiad "od zera" . Są takie dni ze zmywarka się nie zapełni. Nie myję ręcznie nic poza eleganckim szkłem (matowieje)- typu lampki do wina i drewnianymi rzeczami. Szkoda mi rąk i czasu. Wszystko do zmywary. U nas nie ma restrykcyjnego "nie podjadania", każdy jak jest głodny czy ma ochotę je i pije, dzieci jedzą np owoce czy przekąski (miseczki- do zmywary), my pijemy kawki, piweczka- no fajnie generalnie u nas jest i luzacko. Nie gotuję codziennie ale lubie gotować więc często. Często ktoś wpada w gości- no u nas się zapełnia icon_smile.gif za cały dzień 3 głowne posiłki spoko jest pełna. Ale garnki i wszystko.
Link do komentarza
Cytat

Nie wyobrażam już sobie życia bez zmywarki icon_smile.gif


Ja też nie, zmywarka jest SUPER i zmywam w niej wszystko poza drewnem i tym czego nie wolno, po przeprowadzce wymyłam nawet bardzo kruche i cienkie szkło i jest naprawdę super czyste i błyszczące, a co najważniejsze nic się nie stłukło.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

A mi się marzy coś takiego http://www.medialux.pl/dzial/agd/kategoria...&prod=90050 Idealnie by taki sprzęt pasował do mojej kuchni, bo będę mieć takie meble - ogólnie całość będzie w drewnie, ale kuchnia jak najbardziej będzie nowoczesna. Jak wam się podoba ta zmywarka i co o takich stylizowanych sprzętach myślicie?


A co jest tak rewelacyjnego akurat w tym modelu? Przecież ona nie jest stylizowana. To najzwyklejsza zmywarka do zabudowy. Zerknęłam z ciekawości, bo nie widziałam na naszym rynku stylizowanych zmywarek.

Link do komentarza
Cytat

A co jest tak rewelacyjnego akurat w tym modelu? Przecież ona nie jest stylizowana. To najzwyklejsza zmywarka do zabudowy. Zerknęłam z ciekawości, bo nie widziałam na naszym rynku stylizowanych zmywarek.



Może chodzi o to, że ma trochę nietypową to zabudowę. Mi się dość podoba, ładna jest. Przeglądałam też inne strony w tym sklepie i wybór sprzętów jest u nich duży. Ceny też stosunkowo przystępne.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...