Skocz do zawartości

Zmywarka


Kopacz

Recommended Posts

Witam,
mam zmianę aranżacji kuchni. Jak zawsze przy takich remontach same problemy i wątpliwości. Pierwsza to jak w tytule, zmywarka. Nie mam dużo miejsca w kuchni, nie wiem czy zapychać jeszcze zmywarką, czy już nie opłaca się. Wiem, że pisanie o opłacalności tu nie wchodzi w grę, zmywarka nie zarabia na siebie, wiecie o co chodzi. Tylko jak to wygląda z profilu użytkownika, jak awaryjność, warunki do podłączenia, mniej więcej koszty miesięczne. Dziękuję za podpowiedzi.
Link do komentarza
Cytat

Chyba zmywarka nie jest tak popularna, skoro nikt nie odpowiada. Może to i lepiej, jak mało ludzi ma, tzn, że nie jest tak potrzebna.
Słyszałem, że nie ma sensu kupować tych mniejszych, mało tam wejdzie, jest niewygodna. Prawda to jest?


Więcej opinii na temat zmywarek znajdziesz na forum w temacie zmywarki do zabudowy. Zmywarki ma bardzo dużo ludzi i jeszcze więcej chce je mieć, tyle że małej ilości chce się pisać w dwóch tematach to samo.
A więc lepsza jest 60 od 45 (piszę o szerokości) ze względów eksploatacyjnych, ale jeżeli brak Ci miejsca w kuchni to 45 lepsza niż nic. Co do kosztów nie orientuję się, ale przypuszczam, że wody idzie mniej niż przy ręcznym zmywaniu (chyba, że ręcznie zmywasz raz dziennie i trzymasz brudne gary w zlewie całą dobę icon_wink.gif ), najważniejsze oszczędności to stan Twoich rąk, czas no i oczywiście zmywając ręcznie nie jesteś w stanie robić tego w tej temp. co zmywarka. Ja w bloku zmywarki nie mam icon_sad.gif (brak miejsca), ale w domu na pewno będzie bo to wygoda i już. Jeśli chcesz mieć niskie rachunki to wybierz taką z klasy AAA, zaoszczędzi Ci wody energii i problemów.
Pozdrawiam
Link do komentarza
żalić się nie będę icon_sad.gif .... bo zrobiłam to już wcześniej a zwykłe gadanie nie rozwiąże mojego problemu dlatego teraz muszę zacząć działać ale działać skutecznie! Jedno jest pewne chcę mieć zmywarkę i to szybko icon_biggrin.gif szukam oczywiście 60 z prostego powodu gdyż spokojnie dam radę taką wcisnąć do mojej kuchni a poza tym naczynek trochę się u mnie zużywa więc większy sprzęt jak najbardziej się przyda. Ale co dalej? nie mam pojęcia co wybrać... może coś doradzicie
Link do komentarza
Zmywarka jak najbardziej. My w nowym domu na początku nie planowaliśmy zmywarki i nie wiedzielibyśmy co tracimy gdybyśmy jej nie kupili. Trzeba oczywiście zainwestować ale się opłaca, na pewno oszczędniejsze mycie, średnio wystarcza 1 raz dziennie i jest pełny wsad a zużywa max.15L wody a wtedy ręcznie musiałabyś myć gary kilka razy, a po gościach to dopiero wygoda. Ale jedna uwaga: dobrze jest mieć więcej naczyń aby było na pełny wsad i kiedy stoją brudne w zmywarce.
Link do komentarza
wszystko co ułatwia w pewien sposób życie popieram icon_biggrin.gif za zmywarą też już się zaczęłam rozglądać bo zdążyłam się przekonać że podjęcie decyzji wcale nie jest tak banalną sprawą. I wiesz co ostatnio kupowałam sobie zlewozmywak firmy Franke i z tego co wiem to mają też wiele innych sprzętów i ja to chyba zacznę od sprawdzenia tej opcji icon_biggrin.gif bo zlewozmywak spisuje się perfekcyjnie
Link do komentarza
Ja mam zmywarke 60-tkę, wcześniej w bloku miałem 45 i zmywała o wiele lepiej niż ta nowa i nie ważne czy proszek czy tabletki zmywanie zawsze było super, a ta nowa i o wiele droższa jest bardzo wrażliwa , nie lubi tabletek - podejrzewam że część jest po prostu stara i się nie rozpuszczają, także zmywam tylko w proszku .Aha to zmywarki tej samej firmy.
Link do komentarza
Cytat

Ja mam zmywarke 60-tkę, wcześniej w bloku miałem 45 i zmywała o wiele lepiej niż ta nowa i nie ważne czy proszek czy tabletki zmywanie zawsze było super, a ta nowa i o wiele droższa jest bardzo wrażliwa , nie lubi tabletek - podejrzewam że część jest po prostu stara i się nie rozpuszczają, także zmywam tylko w proszku .Aha to zmywarki tej samej firmy.


Nam też wydawało się że kiepska zmywarka gdyż był problem z czystością zwłaszcza szkła, a problemem okazała się woda (w naszym przypadku za twarda)
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Madziu ja oglądałam niedawno zmywarki, 60 tki, wiem już że zdecydują się na model ze schowanym panelem- żeby maluchy nie gmerały:) W cenie rzędu 1700-2000 zł jest duży wybór (mówię o cenach z media markt, niekoniecznie najniższych icon_biggrin.gif - w sklepach internetowych jest zwykle taniej, a u mnie w mięscie często w małych sklepach agd mozna wynegocjowac duzo lepsze ceny niż w media). Rozważam electroluxa bo mam pralkę tej firmy od 8 lat i jest niezniszczalna poprostu. Dobre opinie słyszałam tez o zmywarkach whirpool.
Zainteresował mnie np ten model http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=649053505 ma bardzo niskie zużycie wody- 12 litrów, rozsądną moim zdaniem cenę, składane kosze w środku- można dowolnie dopasowywać kosz do rzeczy które potrzebujesz umyć- wydaje mi się to wygodną opcją.
Link do komentarza
Cytat

Madziu ja oglądałam niedawno zmywarki, 60 tki, wiem już że zdecydują się na model ze schowanym panelem- żeby maluchy nie gmerały:) W cenie rzędu 1700-2000 zł jest duży wybór (mówię o cenach z media markt, niekoniecznie najniższych icon_biggrin.gif - w sklepach internetowych jest zwykle taniej, a u mnie w mięscie często w małych sklepach agd mozna wynegocjowac duzo lepsze ceny niż w media). Rozważam electroluxa bo mam pralkę tej firmy od 8 lat i jest niezniszczalna poprostu. Dobre opinie słyszałam tez o zmywarkach whirpool.
Zainteresował mnie np ten model http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=649053505 ma bardzo niskie zużycie wody- 12 litrów, rozsądną moim zdaniem cenę, składane kosze w środku- można dowolnie dopasowywać kosz do rzeczy które potrzebujesz umyć- wydaje mi się to wygodną opcją.


Ta zmywarka wydaje się być całkiem sensowna, ja chyba też kupię coś podobnego.
Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Hm... Elektrolux jest dla mnie troszkę nijaką firmą. Nie słyszałam o nich żadnych pozytywnych opinii. Negatywnych też nie, więc to już pewien plus, ale i tak skusiłabym się na ich sprzęt. Osobiście polecałabym Beko. Widziałam niedawno bardzo ładną, wystylizowaną troszkę jakby pod drewnianą, ciepło urządzoną kuchnię. To moja kandydatka numer jeden:)
Link do komentarza
electrolux to jedna z najlepszych jakościowo form na rynku jesli chodzi o trwałosc i niezawodnośc, to szwedzka firma z bardzo długą tradycją. Mnie polecano electroluxa juz jak kupowałam pralkę- 8 czy 9 lat temu- kupiłysmy obie z siostrą i sa w 100% niezawodne, eksploatowane codziennie przez tyle lat- poprostu niezniszczalne. Teraz rozmawiałam w dwóch serwisach agd i również polecano mi 100% niezawodnośc sprzętu tej firmy dlatego u mnie zmywarka moze być tylko electrolux:)
Link do komentarza
Cytat

Hm... Elektrolux jest dla mnie troszkę nijaką firmą. Nie słyszałam o nich żadnych pozytywnych opinii. Negatywnych też nie, więc to już pewien plus, ale i tak skusiłabym się na ich sprzęt. Osobiście polecałabym Beko. Widziałam niedawno bardzo ładną, wystylizowaną troszkę jakby pod drewnianą, ciepło urządzoną kuchnię. To moja kandydatka numer jeden:)


Porównywać Beko z Elektroluxem....hmmmm..., to jak Daewoo z Volvo. I nie chodzi mi o wygląd.
Jeśli Elektrolux jest nijaki, to co dopiero powiedzieć o Beko? icon_rolleyes.gif
Beko istnieje na rynku dopiero kilka lat. Firma powstała chyba jako marka dla sieci Carrefour.
Elektrolux ma chyba ze 100 lat To klasa sama w sobie, choć trochę ostatnio rozmienia się na drobne.
Beko się nachalnie, choć ciekawie reklamuje. Elektrolux raczej rzadko, bo tak naprawdę nie musi.
Beko, to Chiny.
Link do komentarza
Beko znam, ale tylko jeśli chodzi o lodówki...Rok temu mieszkałam w Holandii przez 3 miesiące i mialam w domku lodówkę tej firmy. Nie narzekałam na nią, jednak ciężko coś więcej powiedzieć przy tak krótkim czasie użytkowania. Jeśli chodzi o zmywarki Beko...to chyba nawet się z nimi nie spotkałam, ale to być może dlatego, że kupowałam co innego i coś bardziej znanego i sprawdzonego przez moich znajomych. Obecnie zakupiłam bosha srv 53M03EU pod zabudowę, którego kupilam w mixelectronics.pl a odebrałam w sklepie, który miałam najbliżej - w sumie to nieźla opcja, bo przy okazji sprawdziłam czy sprzęt jest cały, czy posiada lub nie jakieś rysy, itp. Ale nie o tym..Bosha polecili mi znajomi i mam nadzieje, że warto..Właściwie to zastanawiałam się nad nim oraz nad Electroluxem.
Jeśli jednak miałabym wybierać, tak jak się tutaj mniej więcej dyskusja potoczyła - między Electroluxem a Beko, wybrałabym jednak Electroluxa, chociażby zważywszy uwagę na to, że serwisowanie nie stanowi większego problemu, a z Beko - z racji, że firma na rynku polskim jest stosunkowo nowa - nie do końca wiadomo jak jest i będzie. To moim zdaniem icon_wink.gif
Link do komentarza
Należy pamiętać że w zmywarkach 45 w związku z tym że podstawa ma kształt prostokąta "śmigło" które kręcąc się rozprowadza wodę nie jest w stanie dotrzeć bezpośrednio do naczyń znajdujących się na samym początku i końcu kosza w zmywarce. Strumień wody jest w jakiś sposób wyprofilowany, ale jednak nie dotrze w każde miejsce, zdarzało mi się że butelka która została postawiona do góry dnem i z brzega kosza nie została wymyta, a postawiona w środkowej części (nad obracający się skrzydłem) była idealnie czysta.
W zmywarkach o szerokości 60 cm nie ma tego problemu.
Co do panela to już kwestia przyzwyczajenia, plus dla panela odkrytego to to, że widzimy ile czasu zostało do końca programu, i to chyba tylko tyle
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
ma tą zmywarkę http://www.electro.pl/produkt-AEG_ELECTROL...-66055,120.html
To jest AEG_electrolux- w końcu ten model który wymyśliłam jako pierwszy był niedostępny i polecili mi taką jako bardzo podobną.
Moje pierwsze wrażenia- jest ekstremalnie cicha! Wogóle jej nie słychac. Jest prosta w obsłudze (nawet dla mnie icon_biggrin.gif ) a opcja składanych koszy to jest rewelacja poprostu! Cały kosz na dole ma składane przegródki- można go dowolnie aranżowac zaleznie ile się ma talerzy, garnków czy innych rzeczy. Miałam do czynienia ze zmywarkami miedzy innymi u brata i uważam że WARTO dla tej opcji wybrać taki model- jest to wyjątkowo wygodna opcja. Z teog co wiem mają to electroluxy (te nowsze) a nie wiem czy któreś inne też.
Dziś załadowałam ją pierwszy raz wiec nie wiem jeszcze jak myje.
Mam pytanie- czy do zmywarek używacie tabletek czy proszku i nabłyszczacza? I calgonit czy jakichś innych tańszych? Możecie polecić jakie preparaty sa dobre?
Ja kupiłam dziś tabletki calgonit ale cena mnie trochę zaskoczyła.. drogie to kurcze jest..
Link do komentarza
jeżeli mało miejsca to polecam zmywarkę 45, a jeśli chodzi o posiadanie zmywarki to nie wyobrażam sobie teraz bez niej życia, mam w tej chwili 60 candy - najwyższy model, oszczędność wody ogromna-porównując mycie ręczne, higiena i komfort w szafce, jeśli chodzi o nowy zakup to polecam bosch, aeg, siemens lub electrolux. Są bezkonkurencyjne w swojej klasie, tzw dynamiczne zmywanie robi swoje, a nikt z producentów tego nie stosuje. Oczywiście nie polecam naszej amici - żadnego doświadczenie w produkcji zmywarek i słabe oceny na forach internetowych. Ja osobiście do nowego domu kupuję electroluxa- pośredni model.
mimo ciasnoty - polecam zakup zmywarki
Link do komentarza
Cytat

Ale jakbyś kiedyś była w pobliżu LIDLA, to spróbuj tych W5... Nie będziesz żałowała icon_smile.gif


Nie wiem jak sprawdzają się preparaty do zmywarek W5, ale pozostałe środki są rewelka, płyny do prania dywanów, odplamiacze, płyn do mycia okien, czyściki z mydłem itp. Też polecam.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Zmywarka to super wynalazek. Jeśli nie ma się zbyt dużo do zmywania można kupić taką z funkcją połowy wsadu. I to nie prawda, że nie zarabia na siebie icon_smile.gif - rachunki za wodę od razu się zmniejszyły, oczywiście, bez szaleństw, ale zawsze to coś. Od trzech lat mamy firmy Bosch i nie było z nie miała żadnej awarii – polecam.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Zmywarka jest dla mnie niezastąpionym sprzetem kuchennym i nie moge się zgodzić, że zżera dużo prądu. Mam zmywarkę energooszczędną, za całkiem przyzwoite pieniądze (ok. 1300 zł, dokładnie nie pamietam), dobrej firmy (Electrolux) i ogólnie polecam wszystkim zakup takiego sprzetu. Jeżeli komuś zależy na dobrych i niedrogich urządzeniach AGD, to polecam zajrzeć na megamedia.pl. Podoba mi się ten sklep, bo mają fajne oferty i duży wybór produktów.
Link do komentarza
Mam boscha 60 cm od 5 lat. Bezawaryjny, ma 5 programów , a ja i tak używam tylko dwóch, Nie oddałabym jej za żadne skarby świata. Próbowałam już chyba wszystkich środków myjących i ostatecznie używam, tabletek calgonit 3w1 kupionych na allegro , produkowanych w niemczech, sól z lidla W5, nabłyszczacz niemiecki , ale nie clgonit, bo pare lat temu ten nabłyszczacz nanosił mi na szklanki taki opalizujący nalot , mogłam go usunąć tylko cifem i druciakiem, Odkąd zmieniłam nabłyszczacz mam święty spokój. no i nie można zapomnieć o myciu zmywarki raz na 2 miesiące myje specjanym czyścikiem , oczywiście też kupionym na allegro produkcji niemieckiej, różnica w cenie to około 10 zł między allegro a hipermarketem. Pozdrawiam
Link do komentarza
Glagla ale jesli masz tabletki to po co Ci jeszcze sól i nabłyszczacz? Przecież tabletki mają to wszystko? Używając tabletek już nic więcej się chyba nie daje? Ja ostatnio wypróbowałam tabletki SOMAT do niskich temperatur http://aukcja.onet.pl/search.php?string=ta...mp;encoding=utf są troche tańsze niż calgonit a myją lepiej! Naparwdę. Z calgonitem nie było szans żebym miała domyte tłuste i przyschnięte naczynia np z obiadu z poprzedniego dnia w programie eko na 50 st- musiałam puszczać na intensive na 70 st. Natomiast odkąd kupiłam somat za rada znajomych używam prawie tylko tego oszczednego programu który zużywa najmniej prądu i wody.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...