Skocz do zawartości

Stan deweloperski - jaki kredyt na wykończenie?


Recommended Posts

Zamierzam wraz z narzeczoną kupić dom energooszczędny , o powierzchni 125m/2 w stanie deweloperskim( całkowicie wykończony z zewnątrz wraz z ogrodem). Wewnątrz brak sanitariatów, surowe ściany, beton na podłodze, bez drzwi wewnętrznych i parapetów, jest instalacja elektryczna bez gniazdek, włączników i lamp. Ciepła woda i ogrzewanie- gaz ziemny- bez pieca, rozprowadzona instalacja ogrzewania podłogowego do 2 łazienek z możliwością rozprowadzenia do innych pokoi.
Mam pytanie jak duży wziążć kredyt na artykuły. Prace będe wykonywał ja wraz ze szwagrem płytkarzem. Jaki montaż musi być wykonany przez fachowców a co możemy zrobic sami, oraz jakie pozwolenia są potrzebne (podłączanie pieca gazowego, instalacje grzejników, ogrzewania podłogowego czy może również hydraulika ? )
Czy 100 tys zł wystarczy na wykończenie kuchni wraz z salonem, 2 łazienek, pom. gospodarczego i sypialni w średnim standardzie ? Ile może kosztować dodatkowe rozprowadzenie ogrzewania podłogowego do kuchni z salonem o powierzchni 60 m/2( a może lepiej wykonać standardowe ogrzewanie grzejnikowe)?
Link do komentarza
ja mam własnie stan deweloperski:) Dom większy od Twojego i optymistycznie licze ok 100- 120 tys Moim zdaniem spokojnie mozesz wykończyć ten metraż za około 100 tys:)
Ale u mnie w stan deweloperski wchodziło ogrzewanie podłogowe (mam je już) i cała instalacja grzewcza poza piecem i kaloryferami. No i wszystkie instalacje. Ale jesli będziesz pracował sam ze szwagrem to mysle że spoko. Ja płace za malowanie, układanie płytek itp. A czy się zmieściłam to powiem za parę miesiecy. Bardzo się targujemy o wszystko, wykańczamy tak wydaje mi sie średnio- może nie najtaniej ale napewno nie bardzo drogo- płytki tak powiedzmy około 50 zł/metr, na podłogi sdeska która udało nam się kupić za 65 zł /metr itp
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...