Skocz do zawartości

wyciszenie ścian


Hrabia

Recommended Posts

Mieszkam w starym "bliźniaku", gdzie ściany są niezwylke cienkie. Chciałbym wyciszyć moje mieszkanie, oczywiście wiem, że wszystkich odgłosów nie uda sie usunąć, ale zależy mi na wyciszeniu kłótni, czy głośno puszczanej muzyki.
I tu jest problem, nie wiem, czy skuteczne będzie użycie płyt g-k. A jeśli tak, to jakim materiałem najlepiej zaizolowac (wełna, styropian)?
Może podpowiecie mi jakieś rozwiązania (nie upieram sie przy płytach gipsowych).
Bedę wdzięczny za pomoc.
Link do komentarza
Ściankę z pokryciem płytami gipsowo-kartonowy będzie najłatwiej postawić jako izolację akustyczną ściany między domami. Należy zbudować ją jako niezależną konstrukcję szkieletową odsuniętą od istniejącej ściany o 2 - 3 cm. Do jej budowy można użyć profili o szerokości 50 lub 75 mm. Pod profile montażowe mocowane do podłogi i sufitu należy podłożyć taśmę elastyczną, chroniącą przed przenoszeniem drgań. Przestrzeń między profilami wypełnia się ściśle wełną mineralną (styropian nie nadaję się do tego celu) nie dosuwając jej jednak do ściany. Pokrycie z płyt g-k można wykonać jako jedno - lub dwuwarstwowe, przy czym grubsze poszycie będzie lepiej tłumić hałasu i zwiększy wytrzymałość ścianki.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...