Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
zenon102

Czy to ma tak kosztować?

Recommended Posts

Witam,
Postanowiliśmy wybudować dom około 180m2 , papiery załatwione więc szukam ekipy budowlanej. I tak dostałem kosztorys od jednej który opiewał na 42 tys baz dachu i po mojej stronie koparka i wyprowadzenie przyłączy z fundamentów - dach około 240 m2 x 100zł = 24 tys + 42tys (surowy)= 66tys, myślę że to drogo z uwagi iż ekipa z szarej strefy. poszukałem innej, ta wyskoczyła z ceną 70tys surowy otwarty bez ścianek działowych - jeszcze drożej. Może ktoś budował podobny domek dach koperta dwie jaskółki YTONG jedna warstwa- wszystkie ceny netto. Okolice Koszalina.
CZY to naprawdę musi tyle kosztować? icon_eek.gif

robicizna w naszym kraju jest teraz w cenie i jeżeli są to ekipy sprawdzone to te ceny są normalne.
Ja zapłaciłem za stan surowy z dachem na gotowo i ściankami działowymi 48 tyś. (dom po podłodze ma 230m3) ale tylko dlatego, że dałem mojej ekipie pracę na następne dwa lata.

My za stan surowy z dachem (pokrycie dachówka karpiówka w łuskę) z piwnicą, rzuty na http://arturimonika.mojabudowa.pl, płacimy 36000 tys.netto dodatkowo płacimy za taras i inne roboty wychodzące poza obręb domu.
Warto poszukać - trochę się teraz realia zmieniły. My budujemy w dolnośląskim.

u nas podbnie jak u zenona- około 60 tys za dom ok 200 m ytong plus dach z dachówki. Ale system firmowy tzn nas nie obchodziło kompletnie nic oprócz wyboru koloru okien:)

NIE MUSI TYLE KOSZTOWAĆ ale budowa kompleksowo przez jedną firmę jest najdroższa, o wiele taniej jest zatroszczenie się o materiały samemu i organizowanie ekip do poszczególnych prac osobno oraz wykonanie części robót samemu.
Tak jak pisze kropeczka nie obchodzi was nic tylko przyjeżdżać i podziwiać rosnący dom ale to kosztuje właśnie TYLE.

Cytat

Witam,
Postanowiliśmy wybudować dom około 180m2 , papiery załatwione więc szukam ekipy budowlanej. I tak dostałem kosztorys od jednej który opiewał na 42 tys baz dachu i po mojej stronie koparka i wyprowadzenie przyłączy z fundamentów - dach około 240 m2 x 100zł = 24 tys + 42tys (surowy)= 66tys, myślę że to drogo z uwagi iż ekipa z szarej strefy. poszukałem innej, ta wyskoczyła z ceną 70tys surowy otwarty bez ścianek działowych - jeszcze drożej. Może ktoś budował podobny domek dach koperta dwie jaskółki YTONG jedna warstwa- wszystkie ceny netto. Okolice Koszalina.
CZY to naprawdę musi tyle kosztować? icon_eek.gif

Witaj, mamy podobny domek, choć troszkę mniejszy 156 m. Mamy ustaloną cenę na 50-53 tys z drenażem i dachem. Też 2 jaskółki, ściana jednowarstwowa. Koparka po naszej stronie. Rozpiętości cenowe są ogromne - my mieliśmy oferty od 40 tysięcy do 90 tysięcy za te same roboty. Śląsk. Proponuję szukać dalej i wytrwałości życzę icon_smile.gif

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Proszę się mocno zastanowić. W grudniu 2015 r. pokryłem dach Bogenem Innowo 12. Po nieco 2 latach pokrycia, cuda na pokryciu. Zgłosiłem na początku maja 2018 r. reklamację i bujają mną na prawo i lewo. Pewnie 99% osób nie ma świadomości co w tej chwili ma na połaci. Proszę sprawdzić to cudo. pozdrawiam
    • Gość markwant
      Mieszka w ustroniu zaczęłam budować dom a jestem kobieta laikiem kupowałam towary na budowę w waszej firmie i jestem bardzo zadowolona z towaru z ceny obsługi oraz fachowego doradztwa polecam wszystkim którzy się budują zachęcam do korzystania z tej firmy doradzają szefowie co rzadko się zdarza w innych firmach, nie tylko myślą o zyskach tylko o dobru klienta Elżbieta Markwant
    • Hurtownia budowlana: BUDO-HURT

Województwo: łódzkie
      Miasto: Łódź

Pełny opis hurtowni pod adresem:
      https://www.budujemydom.pl/hurtownie-budowlane/lodzkie/lodz/22012-budo-hurt1
    • Faktycznie miałem ze czterdzieści lat temu taką pralkę, starą BIO, która "chodziła" po łazience, jak źle ułożyło się pranie podczas wirowania, ale teraz mam Whirpoola wąskiego, ładowanego od góry, który ma z osiem lat, i który ma w programie kontrolę wyważenia wsadu, tzn. po pierwszych niezbyt szybkich obrotach na programie wirowania "wyczuwa" chęci do dużych wibracji pralki, wstrzymuje wirowanie, dolewa wody, po paru obrotach w obu  kierunkach i innym nieco rozłożeniu wsadu w bębnie - znowu próbuje włączyć wirowanie. W razie potrzeby - czynność powtarza się (np przy praniu koca, albo poszewek od kołder).  Gdy kontrola rozpozna wibracje o dopuszczalnej sile - następuje wirowanie. "Chodzenie" jest wykluczone. Wydaje mi się, że taka opcja w nowych pralkach jest powszechna... Moja córka ma w kuchni - dużej, żeby nie było, i w domku - zabudowaną pralkę już ponad pięć lat, dużą, ładowaną z boku i nigdy nie miała jakichś problemów i prób łażenia po kuchni.
  • Popularne tematy