Skocz do zawartości

Czy to ma tak kosztować?


Recommended Posts

Witam,
Postanowiliśmy wybudować dom około 180m2 , papiery załatwione więc szukam ekipy budowlanej. I tak dostałem kosztorys od jednej który opiewał na 42 tys baz dachu i po mojej stronie koparka i wyprowadzenie przyłączy z fundamentów - dach około 240 m2 x 100zł = 24 tys + 42tys (surowy)= 66tys, myślę że to drogo z uwagi iż ekipa z szarej strefy. poszukałem innej, ta wyskoczyła z ceną 70tys surowy otwarty bez ścianek działowych - jeszcze drożej. Może ktoś budował podobny domek dach koperta dwie jaskółki YTONG jedna warstwa- wszystkie ceny netto. Okolice Koszalina.
CZY to naprawdę musi tyle kosztować? icon_eek.gif
Link do komentarza
NIE MUSI TYLE KOSZTOWAĆ ale budowa kompleksowo przez jedną firmę jest najdroższa, o wiele taniej jest zatroszczenie się o materiały samemu i organizowanie ekip do poszczególnych prac osobno oraz wykonanie części robót samemu.
Tak jak pisze kropeczka nie obchodzi was nic tylko przyjeżdżać i podziwiać rosnący dom ale to kosztuje właśnie TYLE.
Link do komentarza
Cytat

Witam,
Postanowiliśmy wybudować dom około 180m2 , papiery załatwione więc szukam ekipy budowlanej. I tak dostałem kosztorys od jednej który opiewał na 42 tys baz dachu i po mojej stronie koparka i wyprowadzenie przyłączy z fundamentów - dach około 240 m2 x 100zł = 24 tys + 42tys (surowy)= 66tys, myślę że to drogo z uwagi iż ekipa z szarej strefy. poszukałem innej, ta wyskoczyła z ceną 70tys surowy otwarty bez ścianek działowych - jeszcze drożej. Może ktoś budował podobny domek dach koperta dwie jaskółki YTONG jedna warstwa- wszystkie ceny netto. Okolice Koszalina.
CZY to naprawdę musi tyle kosztować? icon_eek.gif



Witaj, mamy podobny domek, choć troszkę mniejszy 156 m. Mamy ustaloną cenę na 50-53 tys z drenażem i dachem. Też 2 jaskółki, ściana jednowarstwowa. Koparka po naszej stronie. Rozpiętości cenowe są ogromne - my mieliśmy oferty od 40 tysięcy do 90 tysięcy za te same roboty. Śląsk. Proponuję szukać dalej i wytrwałości życzę icon_smile.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...