Skocz do zawartości

ile za adaptacje projektu gotowego


Recommended Posts

Cytat

My zapłaciliśmy:

800 na san początek to cena z adaptację bez zmian
600 zł za doprojektowanie piwnicy
800 zł za zmiany w projekcie (poszerzaliśmy dom o 3 m)

To ceny netto do tego 22% VAT - wyszło coś ok. 2400 zł


I to są podobno oszczędności przy zakupie projektu gotowego?
ja za projekt indywidualny z zagospodarowaniem działki dałam 3600 zł.
i mam dom taki jak chciałam na miarę.
pozdrawiam
Link do komentarza
Witam wszystkich

za projekt gotowy zapłaciliśmy 1650 zł
za adaptację z zagospodarowaniem i wszelkimi poprawkami w czasie budowy (nie było ich wcale)
zapłaciliśmy 1200 zł.

porównywałem projekty moich znajomych, którzy zamawiali je i te gotowe z katalogów.
jakośc, czytelnośc i przejrzystość jest neiporównywalna - oczywiście na korzyść projektu z katalogu.
Są tam wszystkie niezbędne dokumenty, wyliczenia, rysunki, zalecenia, zestawienia(drewno, więźba, stal, beton itp.)
polecam projekt gotowy z własnego doświadczenia
pozdrawiam
Link do komentarza
zgodzę sie z wolfikiem:)
Moja architekt nie była droga i za adaptacje zapłaciłam około 2000 zł (plus 1900 za projekt). Wiem ze w podobnych pieniądzach mozna miec projekt na zamówienie. (u mojej architekt ok 3500-4000) ale..
my po pierwsze znaleźlismy dom który bardzo bardzo nam się spodobał więc nie było sensu szukac dalej:)
podobnie jak pisze wolfik, nasz wykonawca który ma duże doświadczenie bo od lat buduje domy na sprzedaż i na zamówienie, i widział dziesiątki projektów- zdecydowanie polecał projekty gotowe ze sparwdzonego biura- twierdzi ze w prawie 100% są dokładniej i lepiej wykonane i w trakcie budowy nie wychodzą rózne dziwne niedopatrzenia czy niedokładne wyliczenia co podobno czesto zdarza sie przy projektach indywidualnych
poza tym u nas od kupienia projektu i zaniesienia do architekta do wjazdu koparek na działke upłyneły moze ze 3 miesiace najwyzej- więc szybciej napewno zaadoptowa projekt gotowy.
W moim miescie architekci bardzo róznią sie cenami więc warto szukac i pytac, nie decydowac od razu bo mozna bardzo przepłacic. My zdecydowalismy sie na młodą panią architekt od niedawna mająca biuro i nie z najdrozszej dzielnicy icon_smile.gif - była bardzo sympatyczna i ceny miała naparwde przystępne. Słyszałam nawet o cenach rzedu 6-7 tys za projekt a widziałam jeden dom zaprojektowany przez takiego bardzo drogiego architekta i był wyjątkowo dziwny i niezgrabny jakis..
poza tym ja akurat nie mam takiej wyobraźni żeby "zobaczyc" w głowie dom którego jeszcze nie ma- zdecydowanie wole najpierw widziec konkretny projekt, potem go kupic
Myśle że jeśli znajdzie się dom który komuś odpowiada i się podoba bez duzych zastrzezeń (drobne zmiany nie sa problemem) to polecam gotowy projekt- niekoniecznie przez oszczednosc.
Link do komentarza
Cytat

Czy możecie wskazać ceny za adaptację projektu gotowego (zakładamy niewiele zmian) mam pierwszą ofertę
3500 zł za adaptację, projekt zagospodarowania działki i projekt drogi



czytam Wasze posty i oczom nie wierzę, matko jak tanio!!!
w Szczecinie adaptacja projektu gotowego ze wszystkimi branżami kosztuje 4 / 5 tyś zł (cena standard taka sama u wszystkich architektów, jak ktoś bierze 3600 zł to jest tani) a za projekt indywidualny od 10 do 15 tyś zł w zależności od "renomy" architekta, może być nawet dużo drożej.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
a my za projekt zaplacilismy 2400, za adaptacje 2500 /podpiwniczenie dodatkowo pod garazem, dodatkowe wejscie do piwnicy z podworka i kilka zmian "kosmetycznych"/ z tym, ze w cenie bylo równiez zalatwienie wszystkich formalnosci zwiazanych z pozwoleniem na budowe /my tylko podpisalismy wniosek/. Nasz architekt jest teraz kierownikiem budowy /bo kto niby zna ten dom lepiej/ icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...
Ceny z kosmosu!!!!!!!!!! Juz nie wiedza ile tak naprawde brac, jak czytam te stawki (nie wszystkie oczywiscie) to wlos sie jezy na glowie. O ile mi wiadomo (moze jestem w bledzie) to architekta mozna wziosc z innego rejonu, czy nawet z innego wojewodztwa. Bynajmniej tak postapil moj znajomy, zwrocil sie do architekta z innego wojewodztwa bo bylo o wiele taniej.
Link do komentarza
Cytat

Ceny z kosmosu!!!!!!!!!! Juz nie wiedza ile tak naprawde brac, jak czytam te stawki (nie wszystkie oczywiscie) to wlos sie jezy na glowie. O ile mi wiadomo (moze jestem w bledzie) to architekta mozna wziosc z innego rejonu, czy nawet z innego wojewodztwa. Bynajmniej tak postapil moj znajomy, zwrocil sie do architekta z innego wojewodztwa bo bylo o wiele taniej.


bo pewnie w jego rodzinnym mieście gruchnęła wieść że ma się budować i rwą z niego ile się da
......nie ch się broni icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Cytat

Ceny z kosmosu!!!!!!!!!! Juz nie wiedza ile tak naprawde brac, jak czytam te stawki (nie wszystkie oczywiscie) to wlos sie jezy na glowie. O ile mi wiadomo (moze jestem w bledzie) to architekta mozna wziosc z innego rejonu, czy nawet z innego wojewodztwa. Bynajmniej tak postapil moj znajomy, zwrocil sie do architekta z innego wojewodztwa bo bylo o wiele taniej.



Ja zrobiłem podobnie. Zwróciłem się do własnej Ciemiężycielki. Za darmo mi zrobiła. I to nie tylko adaptacje...
Link do komentarza
Cytat

Ja zrobiłem podobnie. Zwróciłem się do własnej Ciemiężycielki. Za darmo mi zrobiła. I to nie tylko adaptacje...


W zasadzie to robil mu ful wypas. Od projektu domu po adaptacje (projekt przylacza wody chyba tez byl) i wyszlo mu tanie niz gdyby kupil gotowy projekt. Nie chwalac sie icon_biggrin.gif to za moja rada tak zrobil, bo ja dwa lata temu to samo przechodzilem ( zrobilem) i taz wyszlo sporo taniej niz z gotowcem.

Tak dla info to za projekt domu (bez instalacji elektrycznej i c.o. nie jest u mnie wymagana do pozwolenia na budowe),projekt budynku gospodarczo-garazowego, projekt przylacza wody, projekt szamba, wpisanie domu i gosp.-gar. w mapke i zagospodarowanie terenu w 2008 zaplacilem 3000 zl.
Link do komentarza
Cytat

bo pewnie w jego rodzinnym mieście gruchnęła wieść że ma się budować i rwą z niego ile się da
......nie ch się broni icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif


Zapewne tak bylo i zlecieli sie do niego jak cmy do swiatla icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif icon_lol.gif
Link do komentarza
Różnie z cenami bywa. Pomijam te, które są naprawdę z kosmosu, jak cena za samą adaptację 3500PLN. Chyba dla tych, którzy w ogole nie mają orientacji w rzeczywistości. Myslę, że przyzwoite ceny zaczynają się od 1500zł. Przeróbki to też pewnie niewielki koszt i chyba działają ogólnokrajowo. Trzeba popytać
Link do komentarza
Chyba niezbyt dokładnie doczytałaś, co do tego za co, a podana cena dotyczy tylko adaptacji projektu zakupionego w tej firmie.

Jestem ciekaw jak będą załatwiane te wszystkie formalności np. w Bydgoszczy – skoro firma jest z Wrocławia. Dojazdy też w cenie?

Ps. Nie można uogólniać, bo są różne adaptacje – jedne proste nie wymagające wyliczeń (konstrukcyjnych) inne, prawie że z zakresu projektu indywidualnego – tak więc i cena za nie może być różna.
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Ps. Nie można uogólniać, bo są różne adaptacje ? jedne proste nie wymagające wyliczeń (konstrukcyjnych) inne, prawie że z zakresu projektu indywidualnego ? tak więc i cena za nie może być różna.


Dokładnie,ja za adaptację+zabezpieczenia na szkody górnicze+przeprojektowanie ław na płytę fundamentową płacę 3,5tys.zł,gdyby byłaby to zwykła adaptacja typu wykasowanie okna,zmiana wymiarów ścian wewnętrznych na pewno byłoby taniej.
Oddaję projekt a dostaję adaptację łącznie z wypisanym wnioskiem o PnB,tylko zanieść do starostwa.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Nie gadaj... to chyba dawno było.
Teraz bez projektu instalacji nikt PnB nie wyda.


W 2008 w bylym woj. leszczynskim a obecnie wielkopolskim nie bylo wymagane i teraz chyba tez nie wymagaja. To zalezy o starostwa. Natomiast w dolnoslaskim jest wymagane, wiem bo kolega tam sie buduje.
Link do komentarza
Ja za adaptacje dałem 800zł. Powiekszenie garażu ,zmiana miejsca klatki schodowej , projekt szamba i studni oraz projekt zjazdu na działke.

Ja za adaptacje dałem 800zł. Powiekszenie garażu ,zmiana miejsca klatki schodowej , projekt szamba i studni oraz projekt zjazdu na działke.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 4 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...