Skocz do zawartości

ile kosztuje życie w domu jednorodzinnym?


Recommended Posts

No chyba to przede wszystkim zależy od tego, jak duży jest dom. Nie ma co porównywać dwupiętrowego domu wolnostojącego i parterowego. Do tego dochodzą specyficzne koszty ogrzewania, ewentualne naprawy (w starych domach częściej coś się psuje), to ile osób tam mieszka i z jakich dóbr cywilizacji (typu prąd) i jakich ilościach korzystają.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 4 tygodnie temu...
Witam,

U mnie koszty nie wzrosły a spadły. Mieszkając w bloku płaciłem miesięcznie samego czynszu 480 zł plus gaz i prąd.
Po przeprowadzeniu się do domu 160m2 latem płacę tylko 100zł za gaz, plus 150zł woda i śmieci, zimą natomiast wzrasta opłata za gaz do max 350zł/miesiąc.
Mam więcej metórw x 4 plus działkę i płacę mniej.

Cytat

U mnie wygląda podobnie przy rodzinie 5osobowej. Wymiary domu podobne jak u Ciebie, z tym że my mamy bliźniak




wg mnie to bardzo dużo.
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Witam,
U mnie koszty nie wzrosły a spadły. Mieszkając w bloku płaciłem miesięcznie samego czynszu 480 zł plus gaz i prąd.
Po przeprowadzeniu się do domu 160m2 latem płacę tylko 100zł za gaz, plus 150zł woda i śmieci, zimą natomiast wzrasta opłata za gaz do max 350zł/miesiąc.
Mam więcej metórw x 4 plus działkę i płacę mniej.


W moim przypadku podobnie,do tej pory w mieszkaniu 52m2 płaciłem czynszu 508zł i do tego prąd i gaz co miesiąc 200zł czyli miesięcznie 708zł a rocznie 8500zł.
W domu 118m2 za ogrzewanie i cwu płacę rocznie 1000zł,wszystko oparte na prądzie,do tego 300zł za wywóz śmieci ok.2000zł rocznie woda i kanaliza i prąd bytowy ok.1500zł rocznie co suma sumarum daje ok.5000zł rocznie całościowych opłat za dom czyli o 3000zł mniej niż w mieszkaniu,
Link do komentarza
Cytat

W moim przypadku podobnie,do tej pory w mieszkaniu 52m2 płaciłem czynszu 508zł i do tego prąd i gaz co miesiąc 200zł czyli miesięcznie 708zł a rocznie 8500zł.
W domu 118m2 za ogrzewanie i cwu płacę rocznie 1000zł,wszystko oparte na prądzie,do tego 300zł za wywóz śmieci ok.2000zł rocznie woda i kanaliza i prąd bytowy ok.1500zł rocznie co suma sumarum daje ok.5000zł rocznie całościowych opłat za dom czyli o 3000zł mniej niż w mieszkaniu,



Fajne zyski mam nadzieję, że u mnie podobnie wyjdzie (mieszkanie 82->dom 120). Tanie w sumie ogrzewanie Ci wychodzi.
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Fajne zyski mam nadzieję, że u mnie podobnie wyjdzie (mieszkanie 82->dom 120). Tanie w sumie ogrzewanie Ci wychodzi.


Powietrzna pompa ciepła i 3300kWh rocznie na c.o+cwu.
Na samo ogrzewanie 500zł za sezon grzewczy bo i domek z niskimi stratami ciepła icon_smile.gif
Link do komentarza
Ja obniżam koszty już od kilkunastu lat i zastanawiam się czy są tego granice ? Po ostatniej zmianie dostawcy prądu osiągnąłem już chyba szczyt bo za prąd wyszło mi poniżej 3000 zł a uwzględniając pozostałe koszty rodzajowe przedmówcy rocznie wychodzi 3768 a miesięcznie ok 314. Ogrzewanie prądem nie jest takie straszne z tym że w moim przypadku niestety pompa ciepła się nie opłaca ze względu na krótką żywotność, awaryjność i koszty serwisowe w porównaniu z grzejnikami elektrycznymi.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
ja mieszkam od dziecka w domu rodzinnym i koszta moim zdaniem mogą byc podobne czyli
- woda
- prad
- gaz
- odpady

no na pewno odpada czynsz, on ale płacisz za media
dodatkowo sam musisz opłacić sobie za ogrzewanie, u nas jest to miał i koszt na zimę to ok 1200-1500 zł no i te pieniądze musisz zapłacić od razu no chyba ze kupisz po x ton x 3
no i mieszkając w domu, w więkości będziemy musieli dojechać do centrum miasta, czyli wzrośnie też koszt transportu.

Ale warto! icon_smile.gif nie wyprowadziłbym się z domu na rzecz mieszkania
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Koszt utrzymania domu jednorodzinnego zależy od lokalizacji. Musisz pod uwagę wziąć nie tylko ceny prądu i gazu, ale tak jak piszesz również paliwa do samochodu (jak mieszkasz za miastem to wiadomo, że więcej się go zużywa). Poza tym należy zdać sobie sprawę, że życie w domu jednorodzinnym uzależnia nas od samych sobie. Jak pęknie nam kran - sąsiad może nam nie pomóc jeżeli w okolicy nikt inny nie mieszka, albo ludzie tak samo jak my dojeżdża daleko do pracy.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Gość arturo72
Cytat

Dużo zależy od metrażu. Sama cena ogrzewania robi wielką różnicę przy różnicy metrażu.


Mieszkanie 52m2,ogrzewanie miejskie i 2000zl za ogrzewanie rocznie,dom 118m2 i 500zl za ogrzewanie za sezon icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

ja mieszkam od dziecka w domu rodzinnym i koszta moim zdaniem mogą byc podobne czyli
- woda
- prad
- gaz
- odpady

no na pewno odpada czynsz, on ale płacisz za media
dodatkowo sam musisz opłacić sobie za ogrzewanie, u nas jest to miał i koszt na zimę to ok 1200-1500 zł no i te pieniądze musisz zapłacić od razu no chyba ze kupisz po x ton x 3
no i mieszkając w domu, w więkości będziemy musieli dojechać do centrum miasta, czyli wzrośnie też koszt transportu.

Ale warto! icon_smile.gif nie wyprowadziłbym się z domu na rzecz mieszkania



Mieszkanie w Warszawie - średnio czynsz 500 na miesiąc (w tym woda) + 140/2 miesiace za prąd + gaz grosze.

6 tysięcy + 1 tysiąc licze razem z gazem. Można sobie teraz przekalkulować jak to wyjdzie z domem jednorodzinnym, tyle że dom ma metraż x3 + ogródek - a to już bezcenne icon_smile.gif
Link do komentarza
Ja mieszkam na razie w bloku, ale planuję dom drewniany 86m2. Ocieplany, z poddaszem użytkowym. Czy ktoś ma doświadczenie jak wyglądają koszty ogrzania drewnianego domku o takim metrażu? Wciąż jesteśmy na etapie podejmowania decyzji więc zbieram wiedzę, zanim wpakujemy się w coś drogiego w użytkowaniu.
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Ja mieszkam na razie w bloku, ale planuję dom drewniany 86m2. Ocieplany, z poddaszem użytkowym. Czy ktoś ma doświadczenie jak wyglądają koszty ogrzania drewnianego domku o takim metrażu? Wciąż jesteśmy na etapie podejmowania decyzji więc zbieram wiedzę, zanim wpakujemy się w coś drogiego w użytkowaniu.


Jeśli będzie zależało Ci na jak najmniejszych kosztach za ogrzewanie to wybudujesz ten dom tak aby były jak najmniejsze straty ciepła czyli straty energii.
Swobodnie i bez dużych kosztów wybudujesz go z zapotrzebowaniem ok.30-40kWh/m2/rok a to oznacza,że ten dom będzie potrzebował 30kWh*86m2=2580kWh do ogrzania.
A to znaczy,że grzejąc prądem i mając taryfę G12W za ogrzewanie za sezon grzewczy zapłacisz 2580kWh*0,30zł=770zł.


Pierwsza i najważniejsza zasada o której nie świadomi inwestorzy nie wiedzą,rachunki za ogrzewanie domu zależą głownie od zapotrzebowania domu na energię do ogrzania i im mniej dom będzie potrzebował tej energii tym będą niższe rachunki za ogrzewanie.
Link do komentarza
Cytat

Ja obniżam koszty już od kilkunastu lat i zastanawiam się czy są tego granice ? w moim przypadku niestety pompa ciepła się nie opłaca ze względu na krótką żywotność, awaryjność i koszty serwisowe w porównaniu z grzejnikami elektrycznymi.

-A dlaczego sadzisz ze tylko w Twoim przypadku tak jest?

Stefan.
Link do komentarza
Cytat

A to znaczy,że grzejąc prądem i mając taryfę G12W za ogrzewanie za sezon grzewczy zapłacisz 2580kWh*0,30zł=770zł.



Dzięki! nie brzmi tragicznie.

A czy macie pojęcie w kwestii dodatkowo kominka czy nawet kozy? Warto montować? Tak myślę, czy w przypadku, gdy całymi dniami nie będzie nas w domu, nie jest bardziej efektywne wieczorem napalić w kominku i mieć spokój. W domu rodzinnym mieliśmy piece kaflowe i dobrze wspominam to ciepło - szybko grzały i mocno. Fakt, że dochodzi tu kłopot z kominem, czasami nie ma tzw. "ciągu", dym leci do środka, ale może współczesne kominki i kominy nie mają takich wad. To jednak było poniemieckie budownictwo...

Pozdrawiam!
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Dzięki! nie brzmi tragicznie.

A czy macie pojęcie w kwestii dodatkowo kominka czy nawet kozy? Warto montować? Tak myślę, czy w przypadku, gdy całymi dniami nie będzie nas w domu, nie jest bardziej efektywne wieczorem napalić w kominku i mieć spokój. W domu rodzinnym mieliśmy piece kaflowe i dobrze wspominam to ciepło - szybko grzały i mocno. Fakt, że dochodzi tu kłopot z kominem, czasami nie ma tzw. "ciągu", dym leci do środka, ale może współczesne kominki i kominy nie mają takich wad. To jednak było poniemieckie budownictwo...

Pozdrawiam!


Jeśli zbudujesz odpowiedni dom z niskimi stratami ciepła a przy tym wylewka będzie akumulowała ciepło lub taką samą role będzie spełniał bufor ciepła z taryfy G12W to nawet jak was całymi dniami nie będzie w domu to i tak będzie ciepło o kazdej porze.
Koza i kominek jak chcesz to tylko dla frajdy i relaksu a nie do grzania.


Cytat

Na pewno wiele opłat jest związanych z ogrzewaniem, bo jest to najdroższe.


No właśnie nie koniecznie,bo koszt ogrzewania zależy w głównej mierze od ilości energii jaką musimy dostarczyć do domu,żeby go ogrzać,im mniej będzie potrzeba tej energii tym oczywistym jest,że mniej zapłacimy za ogrzewanie.
W moim przypadku ogrzewanie wychodzi znacznie mniej niż prąd bytowy na oświetlenie,gotowanie itp.
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Wow tu mnie zaskoczyłeś, bo sprzedawcy mi reklamują kominek jako super rozwiązanie przy ogrzewaniu domu. Rany, nieźle można się naciąć widzę...Bardzo dziękuję!


Kominek to paliwo stałe i palenie nim do grzania ma wady typowe dla tego typu systemów grzewczych czyli z salonu masz zrobioną kotłownię zamiast miejsce relaksu i wypoczynku.
Mając tak mały dom i budując go z niskimi potrzebami energii na ogrzewanie kominek jak chcesz go mieć niech się stanie przyjemnością a nie obowiązkiem a ogrzewaniem niech się zajmie komfortowy i bezobsługowy system grzewczy i przy tym będzie tani,nawet jak będzie to prąd icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Wow tu mnie zaskoczyłeś, bo sprzedawcy mi reklamują kominek jako super rozwiązanie przy ogrzewaniu domu. Rany, nieźle można się naciąć widzę...Bardzo dziękuję!

-To wcale zle rozwiazanie nie jest.Trzeba jednak pamietac ze kominek kominkowi nie rowny.Zawsze jestem zdania ze trzeba odpowiednio zadbac o zaopatrzenie domu w energie i bardzo mnie zastanawia co zrobia "elektryczni" koledzy w razie awari w srodku zimy.

Stefan.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Wow tu mnie zaskoczyłeś, bo sprzedawcy mi reklamują kominek jako super rozwiązanie przy ogrzewaniu domu. Rany, nieźle można się naciąć widzę...Bardzo dziękuję!


Boże, ty widzisz i nie grzmisz!!!!!!!!!!!!
Nie słuchaj tego fachowca z bożej laski bo że u niego kominek stoi dla ozdoby to wszystkim wciska że tak musi być. Nieźle to się natniesz jak będziesz takich rad słuchał. icon_mrgreen.gif
Oczywiście, że kominek służy do ogrzewania bo przecież po to został wynaleziony. Zastosowanie kominka zależy jaki masz dom, czy chcesz dogrzewać w okresach przechodnich, jakiego rodzaju chcesz zastosować kominek np z płaszczem wodnym.
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

-To wcale zle rozwiazanie nie jest.Trzeba jednak pamietac ze kominek kominkowi nie rowny.Zawsze jestem zdania ze trzeba odpowiednio zadbac o zaopatrzenie domu w energie i bardzo mnie zastanawia co zrobia "elektryczni" koledzy w razie awari w srodku zimy.

Stefan.


Jako rezerwowe źródło ciepła owszem,ale nie jako kotłownia w salonie w której będziemy "zmuszeni" palić.
To ma być relaks a nie obowiązek.
Od 3 lat czyli od 3 zim nie było potrzeby używania kominka jako rezerwy. Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

-zatem jesli kominek powietrzny "jest bezpiecznie".Zastanawia mnie jeszcze tylko niechec kolegow do solarow.

Stefan.


Raz,że jest podstawowy system grzewczy i nie ma sensu ekonomicznego dokładać następnego a dwa że solary i PV oszpecaja dach i ja na przykład za darmo nawet bym nie montowal ich.
Dlatego nie ma sensu bo w moim przypadku,przy jednym systemie grzewczym do c.o+cwu zużycie energii na cwu latem to ok.110-130kWh co daje 30-40zl miesięcznie na 3 osoby.
Link do komentarza
Cytat

Raz,że jest podstawowy system grzewczy i nie ma sensu ekonomicznego dokładać następnego a dwa że solary i PV oszpecaja dach i ja na przykład za darmo nawet bym nie montowal ich.
Dlatego nie ma sensu bo w moim przypadku,przy jednym systemie grzewczym do c.o+cwu zużycie energii na cwu latem to ok.110-130kWh co daje 30-40zl miesięcznie na 3 osoby.


no tak ale przeciez nadwyzke odkupi panstwo i zima mozna to odebrac.

Stefan.
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

no tak ale przeciez nadwyzke odkupi panstwo i zima mozna to odebrac.

Stefan.


Za parę zł nie widzę sensu babrania się w takie cudaki.
Rocznie ogrzewanie i cwu u mnie to 1000zl także nie tragedia bo o wiele więcej wydaje na fajki icon_smile.gif
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

-przeliczajac to zatem na "godziny prysznicowe"po 15 KW i nie uwzgledniajac"umywalecznych" jest to bardzo skromnie.

Stefan.


Nie rozumiem ;) Nie mam prysznica a kapiemy się w wannie icon_smile.gif
Po prostu mam powietrzna pompę ciepła która ok.3 razy zmniejsza zużycie energii na potrzeby ogrzewania domu no i na potrzeby cwu.

Cytat

Arturo, powinieneś zdecydowanie mniej liczyć na wentylację, a większy nacisk położyć na mycie się. W ciepłej wodzie... icon_wink.gif


Wyjaśniłem powyżej,gdybym grzal prądem i bojlerem byłoby to odpowiednio:
ogrzewanie 1800kWh*3=5400kWh czyli 1620zł a cwu 1500kWh*3=4500kWh=1350zl rocznie czyli za 12 miesięcy icon_smile.gif

Te "razy 3" to magiczne literki COP icon_biggrin.gif Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Nie rozumiem ;) Nie mam prysznica a kapiemy się w wannie icon_smile.gif
Po prostu mam powietrzna pompę ciepła która ok.3 razy zmniejsza zużycie energii na potrzeby ogrzewania domu no i na potrzeby cwu.


Wyjaśniłem powyżej,gdybym grzal prądem i bojlerem byłoby to odpowiednio:
ogrzewanie 1800kWh*3=5400kWh czyli 1620zł a cwu 1500kWh*3=4500kWh=1350zl rocznie czyli za 12 miesięcy icon_smile.gif

Te "razy 3" to magiczne literki COP icon_biggrin.gif


-liczac w te strone to juz trzy razy lepiej ale tez bardzo skromny i niepelny wynik.Nie uwzgledniono osoboglow.Aby to bylo wiarygodne nalezalo by jeszcze podac cene pompy ciepla (nie jest to wcale koszt pomijalny) i kosztow eksploatacji.


Stefan.
Link do komentarza


Cytat

Nie rozumiem ;) Nie mam prysznica a kapiemy się w wannie icon_smile.gif
Po prostu mam powietrzna pompę ciepła która ok.3 razy zmniejsza zużycie energii na potrzeby ogrzewania domu no i na potrzeby cwu.



No i nie dodałeś, że w wannie można według kolejki dodatkowo.
Najpierw dzieciory wskakują na szybko, później mama, i na końcu stary.
Byle szybko bo woda stygnie.
No i najlepiej raz w tygodniu w sobotę po dzienniku w tv.
Pozostałością porządnie spłukujemy kibel z całego tygodnia, nie żałując mu. Temu kiblowi.
Wtedy mamy dopiero prawdziwe oszczędności:) Edytowano przez bobiczek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

No i nie dodałeś, że w wannie można według kolejki dodatkowo.
Najpierw dzieciory wskakują na szybko, później mama, i na końcu stary.
Byle szybko bo woda stygnie.
No i najlepiej raz w tygodniu w sobotę po dzienniku w tv.
Pozostałością porządnie spłukujemy kibel z całego tygodnia, nie żałując mu. Temu kiblowi. icon_smile.gif




No i nie dodałeś, że w wannie można według kolejki dodatkowo.
Najpierw dzieciory wskakują na szybko, później mama, i na końcu stary.
Byle szybko bo woda stygnie.
No i najlepiej raz w tygodniu w sobotę po dzienniku w tv.
Pozostałością porządnie spłukujemy kibel z całego tygodnia, nie żałując mu. Temu kiblowi.
Wtedy mamy dopiero prawdziwe oszczędności:)



Dokładnie tak icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

-liczac w te strone to juz trzy razy lepiej ale tez bardzo skromny i niepelny wynik.Nie uwzgledniono osoboglow.Aby to bylo wiarygodne nalezalo by jeszcze podac cene pompy ciepla (nie jest to wcale koszt pomijalny) i kosztow eksploatacji.


Stefan.

pisałem,że na 3 osoby czyli 4500kWh/3os= 1500kWh/osobę czyli sporo icon_smile.gif

Koszt pompy ciepła jest podobny jak nie niższy niż system grzewczy na paliwo stałe,kompletny system grzewczy a nie tylko kocioł,który składa się z:
-kotła na paliwo stałe z podajnikiem
-dodatkowego osprzętu koniecznego do kotła
-komina
-kotłowni
Bo bez w/w elementów węgiel czy pellet nie nagrzeje nam domu.
A koszt pompy zależy od domu i jego obciążenia cieplnego czyli od:
http://allegro.pl/pompa-ciepla-panasonic-a...6218617091.html
do:
http://allegro.pl/pompa-ciepla-panasonic-t...6210236239.html

Ja mam tą z niższego linka.

A z montażem i zasobnikiem wyjdzie to od 20tys.zl do małych i ciepłych domów do 25tys.zl do domów dużych czyli w granicach kompletnego systemu na węgiel z zasobnikiem.

Koszt od 3 lat wynosi 0zl czyli nie było potrzeby serwisowania i przeglądania bo wszystko hula jak ta lala icon_biggrin.gif Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

pisałem,że na 3 osoby czyli 4500kWh/3os= 1500kWh/osobę czyli sporo icon_smile.gif

Koszt pompy ciepła jest podobny jak nie niższy niż system grzewczy na paliwo stałe,kompletny system grzewczy a nie tylko kocioł,który składa się z:
-kotła na paliwo stałe z podajnikiem
-dodatkowego osprzętu koniecznego do kotła
-komina
-kotłowni
Bo bez w/w elementów węgiel czy pellet nie nagrzeje nam domu.
A koszt pompy zależy od domu i jego obciążenia cieplnego czyli od:
http://allegro.pl/pompa-ciepla-panasonic-a...6218617091.html
do:
http://allegro.pl/pompa-ciepla-panasonic-t...6210236239.html

Ja mam tą z niższego linka.

A z montażem i zasobnikiem wyjdzie to od 20tys.zl do małych i ciepłych domów do 25tys.zl do domów dużych czyli w granicach kompletnego systemu na węgiel z zasobnikiem.

Koszt od 3 lat wynosi 0zl czyli nie było potrzeby serwisowania i przeglądania bo wszystko hula jak ta lala icon_biggrin.gif

-jest tu spora niescislosc.Na podanej aukcji jest tylko cena jednostki centralnej ktora trzeba jednak serwisowac.Nie udalo mi sie ustalic jej trwalosci.Moze kolega ma jakies dane?

Stefan.
Link do komentarza
Gość arturo72
Jeśli chodzi o amortyzację,również nie bardzo wiem o co biega ale postaram się wyjaśnić jak ja to widzę.
Przed budową zakładałem i wyliczylem że dom na ogrzewanie będzie potrzebował ok.5500kWh a na cwu ok.4000kWh czyli w sumie 9000kWh a to liczac wychodzi ok.2700zl rocznie.
System grzewczy na prąd to kociołek w cenie 2,5-3tys.zl i bojler ok.1tys.zl z montażem wyszedlby ok.5tys.zl i rocznie 3tys.zl eksploatacja. Zatem budżet na pompę był 20tys.zl i za to mam 1tys.zł rocznie za c.o+cwu.
Czyli różnica w inwestycji to 15tys.zl a w eksploatacji 2tys.zl czyli pompa "amortyzuje się" po 7,5 roku.

Cytat

-jest tu spora niescislosc.Na podanej aukcji jest tylko cena jednostki centralnej ktora trzeba jednak serwisowac.Nie udalo mi sie ustalic jej trwalosci.Moze kolega ma jakies dane?

Stefan.


Pisałem,że ja od 3 lat nie serwisuje bo nie ma takiej potrzeby.
Do ceny z allegro dolicz ok.2tys.zl montaż i 2tys.zl zasobnik cwu.
To trwałości nie przykladam dużej uwagi bo na złom na pewno jej nie wyrzuce icon_wink.gif Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Jeśli chodzi o amortyzację,również nie bardzo wiem o co biega ale postaram się wyjaśnić jak ja to widzę.
Przed budową zakładałem i wyliczylem że dom na ogrzewanie będzie potrzebował ok.5500kWh a na cwu ok.4000kWh czyli w sumie 9000kWh a to liczac wychodzi ok.2700zl rocznie.
System grzewczy na prąd to kociołek w cenie 2,5-3tys.zl i bojler ok.1tys.zl z montażem wyszedlby ok.5tys.zl i rocznie 3tys.zl eksploatacja. Zatem budżet na pompę był 20tys.zl i za to mam 1tys.zł rocznie za c.o+cwu.
Czyli różnica w inwestycji to 15tys.zl a w eksploatacji 2tys.zl czyli pompa "amortyzuje się" po 7,5 roku.


Pisałem,że ja od 3 lat nie serwisuje.
Do ceny z allegro dolicz ok.2tys.zl montaż i 2tys.zl zasobnik cwu.
To trwałości nie przykladam dużej uwagi bo na złom na pewno jej nie wyrzuce icon_wink.gif


Juz jest jasniej ale sporo ciemnych miejsc.Nie moge sie zgodzic z doliczaniem ceny montazu.Kociol czy pompa (montaz) kosztuje tyle samo.Podobnie wymiennik ciepla.Wiem natomiast ze jest malo prawdopodobne aby bylo to az tak trwale i bezobslugowe.Ponadto caly czas zakladamy ze dostepna bedzie "tania taryfa".

Stefan.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...