Skocz do zawartości

Czy wybudowanie nowego domu mobilizuje do nowych nawyków?


Recommended Posts

Wybudowany dom i ... nowe postanowienia, obyczaje. Na przykład nam udało się wprowadzić takie cotygodniowe spotkania przy stole. Zapraszanie rodziny, przyjaciół na sobotnie obiady powoli zmienia się w "rytuał". Dzięki temu mamy lepszy kontakt ze sobą i zaciskają się więzi między nami a naszymi przyjaciółmi.
W mieszkaniu to nie zawsze jest na to czas albo możliwości. Bo mało miejsca, bo posprzątać trzeba. A dom to dużo miejsca i jak sobie wszyscy usiądziemy przy stole to możemy się sobą nacieszyć.

A jak to będzie u Was (a może jak to już jest u Was)? icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Moim zdaniem, to jest tak, że jak się ma coś nowego to się o to dba. Gdy przenosimy się do nowego domu to wprowadza się jakieś nowe zasady, rytuały. Ale chyba najczęściej przetrwają te, które wyniosło się ze "starego" domu bądź mieszkania. U mnie w rodzinie zawsze było, że każdy sprzątał u siebie, a część wspólną domu sprzątało się "na zmianę".
Link do komentarza
A ja zauważyłam, że większość postanowień związanych z domem dotyczy aktywności fizycznej. Widzi się ludzi uprawiających na przykład wieczorne bieganie czy weekendowa jazda na rowerze. Wydaje się, że pomimo iż dłużej dojeżdża się do domu to i tak ma się więcej czasu... Chyba przez tą własną przestrzeń przed domem łatwiej się zmobilizować...
Link do komentarza
Cytat

Jeśli wcześniej ludzie nie dotrzymywali swoich postanowień to w nowym domu też nie będą tego robić. A będzie to jedynie zryw bo wszystko nowe. Może lepiej nic z góry nie zakładać tylko żeby to po prostu krok po kroku weszło w nawyk? Z doświadczenia: sposób krok po kroku bardziej skuteczny icon_wink.gif




Zgadzam się. Tak właśnie zazwyczaj jest... Najpierw wielkie postanowienia, plany, nakazy a potem się tego nie trzyma...
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...