Skocz do zawartości

Balkon źle wykonany


Gość

Recommended Posts

Dwa lata temu kupiliśmy stary dom częściowo wyremontowany i przystąpiliśmy z marszu do wykańczania parteru. Wyszło całkiem nieźle, nie byliśmy jednak do końca zadowoleni z dużego pokoju bo wisiała nad nim szpecąca płyta balkonowa widziana z okna (piętrem mieliśmy się zająć w następnym roku). Wyobraźcie sobie, że w styczniu zaczęła kapać woda z sufitu na wysokości balkonu. Zaczęliśmy szukać przyczyn i okazało się, że płyta balkonowa wylana była z odpowiednim spadkiem, ale w kierunku do ściany i w czasie odwilży cały śnieg z balkonu spływał po żebrach w głąb stropu.
Prawdopodobnie podczas wykonywania stropu nastąpiło ugięcie żeber łącznie z wypuszczanymi pod balkon, a wykonawca wylewając płytę balkonu ściągał zaprawę po żebrach i w ten sposób zrobił się piękny spad w kierunku ściany. Gdyby balkon był skończony nie było by problemu. Ale skończony okazał się tylko wykonawca.
Link do komentarza
Radzę prowizorycznie zaizolować styk balkonu ze ścianą np. warstwą lepiku, płynnej folii lub paskiem papy. Woda wnikająca w ścianę może spowodować m. in. trudne do usuniecia zawilgocenie domu i w konsekwencji rozwój grzybów pleśniowych. Docelowo spadek trzeba odwrócić przez nałożenie odpowiednio grubej warstwy betonu.
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Cytat

.  Docelowo spadek trzeba odwrócić przez nałożenie odpowiednio grubej warstwy  betonu.



Wystarczy cieńsza warstwa z sytemu naprawczego do betonu, zgodnie z zaleceniami producenta. Systemy stosowane m.in. w mostownictwie . Inaczej musiałoby to być min. 4 cm.
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
Bardzo podobny problem mieliśmy z naszym mieszkaniem w którym mieszkaliśmy dopóki nie zbudowaliśmy domu.
Nad naszymi oknami był balkon sąsiadów z pierwszego piętra. Po pierwszym sezonie na naszym nadprożu (pod tym balkonem) pojawiły się mokre plamy i grzyb!!!!!! Rozmawialiśmy z sąsiadami aby coś z tym zrobili - gdyż deweloper nie zamierzał tego poprawić... Okazało się spadek jest zrobiony w stronę ściany - czyli podobnie jak u ciebie. Sąsiedzi ułożyli na balkonie gres - zrobili spadek w drugą stronę - i było już OK. icon_biggrin.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...