Skocz do zawartości

Droga dojazdowa do działki, kto za nia odpowiada?


Arche

Recommended Posts

Witam, mam pytanie w sprawie drogi dojazdowej do mojej dzialki na ktorej stoi wybudowałem dom. Nie jest ona utwardzona i jak popada pare dni to nie da sie nia przejechać, a pozniej jak już wyschnie sa straszne koleiny bo korzystaja z niej takze rolnicy dojezdzajacy do swoich pól. Czy ktos mam obowiazek zadbac o taka drogę?? w podobnej stuacji sa moi trzeh sasiedzi. Nie wiemy do kogo mam sie zwrocic w tej sprawie. Jak ktos moze, to niech pomożę icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Witam, mam pytanie w sprawie drogi dojazdowej do mojej dzialki na ktorej stoi wybudowałem dom. Nie jest ona utwardzona i jak popada pare dni to nie da sie nia przejechać, a pozniej jak już wyschnie sa straszne koleiny bo korzystaja z niej takze rolnicy dojezdzajacy do swoich pól. Czy ktos mam obowiazek zadbac o taka drogę?? w podobnej stuacji sa moi trzeh sasiedzi. Nie wiemy do kogo mam sie zwrocic w tej sprawie. Jak ktos moze, to niech pomożę icon_smile.gif


Zależy czyja ta droga jest - jeżeli własność gminy to idź walczyć w gminie może coś wskórasz . My niestety jesteśmy współwłaścicielem drogi więc musimy to zrobić sami - niestety sąsiedzi się nie kwapią do zrzuty więc robimy to sami:
Droga 80 m:

Na razie ponieśliśmy koszty:
fadroma 380 zł
gruz 520 zł ( ale to kropla w morzu) - z dostawą a to dopiero początek - jutro wraca fadroma będzie rozwozić i ubijać ziemię z wykopu a potem rozrzuci gruz po całej długości - mam nadzieję że w 2500 się zmieścimy
Link do komentarza
Cytat

Jak na moje oko to w podobnej sytuacji jest wiele tysięcy ludzi i praktycznie pozostaje wspólne z sasiadami utwardzenie drogi. Gminy po prostu nie mają funduszy.


Z sąsiadami jest tak że na początku jest fajnie i ok róbmy ale jak trzeba zapłacić to - przecież wam jest to potrzebne nie nam. Lepiej nie liczyć na pomoc sąsiadów.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...