Skocz do zawartości

Łazienka w trzech wersjach


Recommended Posts

Cytat

Mi się najbardziej podoba wersja numer 1 - kolorystycznie i aranżacyjnie też nieźle... ale żadna mi się osobiście nie podoba w stu procentach, ale to tylko dlatego, że nie mój gust po prostu. Z tych tu przedstawionych to wersja numer 1. icon_smile.gif



ja obstawiam nr 3 - ze względu na to, że w tym projekcie najlepiej prezentuje się wanna, jakby nie było najistotniejszy element łazienki icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
Podoba mi się wersja 1 ze względu na to , że jesy dodatkowo bidet i chyba 2 umywalki są, czyli np. jest to dobre dla licznej rodziny. Ale podoba mi się też 3 wersja, tylko, że dodałabym tam też bidet. Podoba mi się dlatego, że podświetlenie wanny i szafek robi fajny klimat oraz podoba mi się, że w łazience jest dużo szafek, bo nie lubię, jak drobiazgi leżą po całej łazience (szampony, kosmetyki, itd.)
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Cytat

Chciałem Wam pokazać trzy projekty łazienki na poddaszu. Co o nich sądzicie i która Wam się najbardziej podoba i dlaczego?

Marcin




Osobiście podoba mi się wersja 1, według mnie jest berdziej funkcjonalna od pozostałych

dwie umywalki, bidet, ładnie komponują się berze z brązem i czernią.

ps. W jakim programie robiłeś projekty?????
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Pierwszy projekt jest zdecydowanie najlepszy. Bardzo dobrze rozplanowany, wnętrze jest przytulne i eleganckie. W pozostałych dwóch tak jakby czegoś brakowało, pusto tak jakoś. Może innym się będzie podobać, ale ja zdecydowanie odrzucam minimalizm, przynajmniej w takim miejscu jak łazienka, gdzie powinno być przytulnie i cieplutko.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
Marcin123 a dorzuć jeszcze rzut tej łazienki, bo główne uwagi jakie bym miała dotyczą samej aranżacji. Nie widzę nigdzie drzwi i założyłam, że są w miejscu z którego patrzymy na łazienkę. Narożna wanna (chyba, że taka była Wasza prośba) nie jest najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku.
Propozycje nr 2 i 3 nie, nie, nie... ze względu na różowe światełka i bure kolorki.
Jeśli chodzi o ogólny wygląd to nr1 ze względu na kolorystykę i materiały: beż + granat + drewniane belki. Jednak nie widzę uzasadnienia dla 6 jasnych płytek wśród granatowych. Nie podobają mi się też drewniane listwy: po lewo za lustrami i po prawo nad półką i ścianką.
Link do komentarza
Moim zdaniem pierwszy projekt jest najlepszy. Mimo iż nie jest zagracona ta łazienka, to wygląda bardzo bogato, ale i nowocześnie. Gdybym ja miała wybieracz, to stawiałabym właśnie na ten pomysł. Poza tym ta łazienka jest ciepła i przytulna, przynajmniej takie wrażenie sprawia.
Link do komentarza
Cytat

Marcin123 a dorzuć jeszcze rzut tej łazienki, bo główne uwagi jakie bym miała dotyczą samej aranżacji. Nie widzę nigdzie drzwi i założyłam, że są w miejscu z którego patrzymy na łazienkę. Narożna wanna (chyba, że taka była Wasza prośba) nie jest najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku.
Propozycje nr 2 i 3 nie, nie, nie... ze względu na różowe światełka i bure kolorki.
Jeśli chodzi o ogólny wygląd to nr1 ze względu na kolorystykę i materiały: beż + granat + drewniane belki. Jednak nie widzę uzasadnienia dla 6 jasnych płytek wśród granatowych. Nie podobają mi się też drewniane listwy: po lewo za lustrami i po prawo nad półką i ścianką.


Tak, drzwi są w punkcie z którego patrzymy na łazienkę. Wanna była naszym życzeniem, ale ciekawe dlaczego uważasz, że nie jest to najlepszy pomysł?

Pierwsza propozycja odpadła ze względu na belki, które musiałbym specjalni dodawać, aby wyglądało to tak jak na wizualizacji.

Różowe światełka mogą być w innym kolorze, ale generalnie pomysł mi się podoba.

Załączam rzut z góry łazienki, która wygrała w mojej i żony opinii.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Pierwsza propozycja odpadła ze względu na belki, które musiałbym specjalni dodawać, aby wyglądało to tak jak na wizualizacji.


No tak... nie ma sensu robić czegoś tylko dla dekoracji. Myślałam, że belki są fragmentem więźby - szkoda, bo nadawały charakterek łazience icon_smile.gif

Cytat

Wanna była naszym życzeniem, ale ciekawe dlaczego uważasz, że nie jest to najlepszy pomysł?


Już wyjaśniam. Łazienka wygląda na dosyć dużą, więc wanna po łuku jak najbardziej, bo nie musimy oszczędzać na powierzchni. To co mi nie pasuje to przede wszystkim zsunięcie wanny na jeden z narożników (a niestety ten sam manewr zastosowano we wszystkich propozycjach) zwłaszcza, że drzwi i okno połaciowe są na środku. Uważam, że właśnie tą osiowość należałoby podkreślić. Ja zaproponowałabym wannę po łuku ale stojącą na środku ściany. Gdzieś taką widziałam, ale w tej chwili nie mogę znaleźć. Albo wariant zamienny czyli zwykłą wannę obudowaną łukiem.
Dodatkowo starałabym się tak ustwawić wc aby nie był widoczny od wejścia. Czyli np obrócony w prawo o 90 stopni i odizolowany ścianką. Może warto byłoby wyeksponować bardziej umywalkę. No i ta szafa... starałabym się ją ukryć w zabudowie tak aby nie była wolnostojącym elementem.
Ale ilu projektantów tyle wizji icon_wink.gif

Jak w dowcipie o architektach:

Spotyka się po latach 2 kolegów ze studiów.
Jeden z nich trzyma za rękę małego synka.
Drugi przypatruje się i po chwili stwierdza
... "ja bym to zrobił inaczej"
icon_wink.gif
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...